shutterstock_650651476

Pranie kanapy materiałowej – jak się do tego zabrać?

June 14, 2024 edytor

tapicerka meblowa

Jak wyprać kanapę w domu? Czyszczenie tapicerki to zadanie wymagające uwagi, ale także znajomości rodzaju materiału, z którego została wykonana. W dzisiejszym artykule przedstawimy metody, jak efektywnie umyć i odświeżyć kanapę, zwracając uwagę na specyfikę różnych tkanin oraz środków do tego przeznaczonych. Odpowiemy również na pytanie, czy warto skorzystać w tym zakresie z usług wyspecjalizowanych firm. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej…


Jak wyczyścić meble tapicerowane?

edytor

tapicerka meblowa

W artykule znaleźć można:

Meble tapicerowane stanowią wspaniałą ozdobę każdego wnętrza, dodając mu elegancji i zapewniając komfort. Ich estetyka i zarazem funkcjonalność sprawiają, że nie można się bez nich obejść zarówno w domach, jak i w miejscach reprezentacyjnych. Jednak aby zachować ich piękno i trwałość, niezbędne jest poddawanie ich regularnym zabiegom pielęgnacji. W tym wpisie omówimy, jak wykonywać efektywne czyszczenie mebli tapicerowanych. Podzielimy się sprawdzonymi metodami oraz wskazówkami, które pomogą utrzymać ulubione kanapy, fotele czy krzesła w doskonałym stanie przez długie lata. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Czytaj więcej…


Konserwacja tapicerki meblowej w Warszawie – wybór firmy

March 16, 2023 edytor

tapicerka meblowa

Tapicerka meblowa zazwyczaj wykonywana jest z tkanin syntetycznych oraz naturalnych. Najczęściej jednak do jej produkcji wykorzystuje się skórę – również tę ekologiczną. Czyszczenie, pranie i konserwacja takich materiałów wymaga odpowiedniego użycia specjalistycznych preparatów, którymi dysponują profesjonalne firmy. Ekstrakcyjne mycie tapicerki meblowej od lat cieszy się w Warszawie szczególnym zainteresowaniem klientów. Na czym opiera się ta metoda? O tym mówimy w dzisiejszym wpisie. Z pewnością pomoże on czytelnikowi w wyborze odpowiedniej firmy czyszczącej.

Czytaj więcej…


Komu powierzyć pranie dywanów i wykładzin w Warszawie?

edytor

czyszczenie dywanów

Na profesjonalne pranie dywanów i wykładzin u warszawskich specjalistów decyduje się coraz więcej osób świadomych tego, że samodzielne czyszczenie tkanin może się skończyć ich całkowitym zniszczeniem. Wszystkie detergenty wymagają ich umiejętnego użycia, aby nie zostawiły na runie trwałych i widocznych przebarwień. Z kolei stosując nawet najwyższej jakości domowe środki myjące często nie uzyskujemy satysfakcjonującego efektu – finalnie tkanina pozostaje brudna. Naprzeciw tym problemom firmy oferują usługi prania dywanów i wykładzin na mokro, która szczególnie w Warszawie przeżywa swój renesans. Na czym ona polega? O tym mówimy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej…


Jak usunąć tusz z tapicerki skórzanej?

December 1, 2022 Ecoshine

tapicerka skórzana meblowa

Skórzane tapicerki meblowe to zazwyczaj bardzo drogie, eleganckie elementy wyposażenia domu. Są one cenione za swoje walory estetyczne, przez co zdobią wiele pomieszczeń w polskich domach. Jako okrycie mebli użytkowych są one oczywiście narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Jedne z tych budzących największą grozę to ślady po długopisie. Czy tak naznaczoną tapicerkę da się jeszcze uratować? Wszystko wyjaśnimy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej…


Jak odbywa się ekologiczne czyszczenie mebli tapicerowanych?

October 6, 2022 Ecoshine

Każdy gospodarz chce, aby jego mieszkanie prezentowało się schludnie i estetycznie. Jednak każde lokum ma swoje zakamarki, których wyczyszczenie nie należy do najprostszych, a próba zrobienia tego na własną rękę może przynieść więcej szkód niż korzyści. Taką powierzchnią może okazać się chociażby pranie materaca. Jak ten proces się odbywa? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Czytaj więcej…


Dlaczego nie należy czyścić tapicerki samochodowej na własną rękę?

September 19, 2022 Ecoshine

Wnętrze samochodu dla wielu kierowców jest niczym wizytówka. Zarówno czysta tapicerka, jak i wykładzina w pojeździe przyczyniają się do zwiększenia komfortu podczas jazdy. Jednak zdarzają się przypadkowe sytuacje, w których dochodzi do mocnych zabrudzeń elementów w środku pojazdu. Większość osób szuka wtedy informacji w sieci, a następnie próbuje na własną rękę wyczyścić zabrudzone miejsce, ale czy czyszczenie tapicerki samochodowej w pojedynkę to dobry pomysł? Przekonajmy się!

Czytaj więcej…


Czyszczenie i pranie wykładzin biurowych – czy sprzęt ekstrakcyjny jest skuteczny?

March 24, 2022 Ecoshine

Obecnie coraz więcej firm biurowych decyduje się na ekologiczne czyszczenie i pranie wykładzin biurowych. Stosuje się do tego naturalne detergenty oraz odkurzacz ekstrakcyjny. Wielu przedsiębiorców nie wie, jak wygląda profesjonalna usługa prania ekologicznego, dlatego zastanawia się, czy jest ona skuteczna. Dzisiejszy wpis przybliża działanie odkurzacza ekstrakcyjnego przy użyciu prośrodowiskowych środków enzymatycznych.

Czytaj więcej…


Czyszczenie wykładzin biurowych – ręczne, mechaniczne czy z pomocą profesjonalnej firmy?

January 14, 2022 Ecoshine

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny jeśli chodzi o utrzymanie czystości podłóg w użytkowanych wnętrzach. W znacznie większym stopniu przedostają się do nich zabrudzenia wnoszone na podeszwach naszych butów. Gdy aura zaczyna obfitować w deszcz oraz śnieg, na dywanach i wykładzinach pojawiają się plamy, które z biegiem czasu są coraz trudniejsze do usunięcia.

Czytaj więcej…
Gdzie najlepiej zadbać o własne auto?

July 28, 2020 Ecoshine

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się tym, w jaki sposób dbać o własne auto, by zawsze wyglądało oraz działało idealnie. Bardzo ważnym i jednocześnie wyjątkowo pomocnym czynnikiem w tej kwestii jest teraz kosmetyka samochodowa. Dzięki niej można znaleźć wiele przydatnych produktów, pomagających łatwiej czyścić swój samochód, oraz, co ważne, zlecić te zadania profesjonalistom, jeśli sami nie czujemy się wystarczająco kompetentni by się tym zająć lub po prostu kiedy chce się mieć pewność, że o wóz zadbają prawdziwi fachowcy.

Czytaj więcej…


Pranie dywanu – samemu, czy z pomocą specjalisty?

Ecoshine

Dbanie o porządek we własnym domu to wyjątkowo istotna kwestia. Każdy chce wracać do całkowicie czystych pomieszczeń, w których żyje się po prostu dobrze. Problem polega na tym, że nie każde zabrudzenie jest tak samo łatwe do usunięcia i trzeba się czasami bardzo napracować, by pozbyć się jakiejś wyjątkowo trudnej plamy z dywanu. Taka plama może niestety być problemem nie do przeskoczenia dla laika, a próby samodzielnego uporania się z takimi trudnościami prowadzą niejednokrotnie do pogorszenia problemu, a co za tym idzie trwałego zniszczenia dywanu. By unikać podobnych niedogodności, należy korzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Czytaj więcej…


Polerowanie felg w profesjonalnym salonie

Ecoshine

Wszelkie sprzęty, nawet te najbardziej trwałe się zużywają. Także elementy pojazdów nie są wieczne i należy im się w związku z tym prawidłowa pielęgnacja. Nie bez powodu dba się by lakier auta i wszystkie jego elementy, a przy ewentualnych problemach z działaniem jakiegoś elementu najczęściej się go wymienia na nowy. Warto taka samą wagę jak do elementów wizualnych samochodu przykładać do kół i felg. To bardzo ważne by były zadbane, jednocześnie zachowywały dobry wygląd i utrzymywały kierowcę bezpiecznie na drodze. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że kierowca straci koordynację podczas jazdy.

Czytaj więcej…


Czyszczenie tapicerki – szkolenia

February 20, 2019 Ecoshine

W ostatnim czasie czyszczenie tapicerki stało się bardzo powszechnym pomysłem na biznes. Dosyć niskie wymagania finansowe na start, niezłe zarobki czy pozorna prostota prac wabią licznych potencjalnych przedsiębiorców. Wielu ludzi próbuje swoich sił najpierw dorywczo aby później zająć się pracą pełnoetatową, jednak wiele z nich zniechęca się w kontakcie z pierwszymi trudnościami w czyszczeniu. Jak się okazuje pranie materiałów obiciowych czy wykładzin nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, a potencjalne błędy w erze, kiedy meble potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, bywają bardzo kosztowne. Wykonywanie zawodu konserwatora powierzchni tekstylnych na naprawdę wysokim poziomie nie jest możliwe bez odpowiedniego szkolenia. Dlaczego warto odbyć szkolenie? Dla świętego spokoju, chociażby. Na ten moment na polskim rynku w obiegu jest kilkaset różnych kombinacji materiałów obiciowych. Wiele z nich wymaga specjalnego traktowania, a samo wyczyszczenie ich odkurzaczem ekstrakcyjnym i popularnym proszkiem jest często dalekie od wystarczającego. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakimi środkami chemicznymi można się posłużyć, żeby usunąć plamy, które nie chcą zejść? Na jakich materiałach można zastosować które z nich? Co powiedzieć klientowi, jeśli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z wyzwaniem jakie stawia oporna tapicerka lub dywan? To tylko nieliczne z pytań, na które wypracowanie fachowych, merytorycznych odpowiedzi wymaga praktyki i wiedzy teoretycznej popartej dowodami. Zainwestowanie pieniędzy w kompleksowe szkolenie z czyszczenia tapicerki w firmie, która od wielu lat na co dzień zmaga się z tego typu pytaniami to inwestycja o wiele bardziej istotna niż sprzęt czy samochód niezbędne do wykonywania zawodu. Szkolenie, bardziej niż cokolwiek innego, rzutuje na profesjonalizm w wykonaniu usługi, a tym samym pozwala drastycznie odróżnić się od osób, które wiedzione przeświadczeniem o własnej sprawności decydują się na samodzielne praktykowanie setek prób i błędów, często budując w oczach klientów negatywny wizerunek nie tylko własnej marki, ale niestety całej branży. Nie warto być amatorem – zainwestuj w szkolenie z czyszczenia tapicerek oraz dywanów i bądź prawdziwym profesjonalistą od pierwszego dnia w pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na szkolenia z zakresu prania tapicerek i wykładzin.

Czytaj więcej…
Wykładziny i dywany – może nie najlepszy, ale całkiem niezły przyjaciel człowieka więc zasługuje na regularną pielęgnację.

November 13, 2018 Ecoshine

Dywan lub wykładzina dywanowa to stały element wystroju miażdżącej większości mieszkań we Wrocławiu. Dzielnie broni stóp przed niewdzięcznymi termicznie panelami i deskami, izoluje sąsiada z dołu od podejmowanych przez mieszkańców nocnych wycieczek do toalety, pachnie psu psem utwierdzając go w przekonaniu, że jest w domu czy wreszcie pozwala małym dzieciom na ćwiczenie, jakże istotnej w dorosłym życiu, umiejętności przyklejania do dywanów i tapicerek gum do żucia w zupełnie bezpiecznych, sielsko domowych warunkach. Dywan – ważna rzecz. Niestety, nie tylko dla ludzi. Dywany i wykładziny dywanowe, z uwagi na swoją warstwową konstrukcję i odizolowaną od świata zewnętrznego osnowę (‘kręgosłup’ dywanu, w którym zakorzeniony jest włos) stanowią bardzo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą w nich żyć, współżyć, metabolizować i gnić równie spektakularnie, co w niewielu innych zakątkach naszego zacisza domowego. Na całe szczęście, są sposoby żeby temu zaradzić. We Wrocławiu od czystego dywanu dzieli Cię zaledwie 1 fraza w google i całkiem przyjemna rozmowa telefoniczna, jeśli wybierzesz odpowiedni numer.

Czytaj więcej…


Pranie wykładzin biurowych – zagrożenia cz. 1

October 29, 2018 Ecoshine

W przypadku wykładzin obiektowych stosowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak biura, duże sklepy, banki czy hotele zasadniczy problem może stanowić niewłaściwy dobór wykładziny. Niestety niejednokrotnie podczas zleceń wykonywanych we Wrocławiu spotkaliśmy się z problemem polegającym na kompletnym niedostosowaniu rodzaju wykładziny do natężenia ruchu panującego na obiekcie. Większość producentów podaje w specyfikacji swojej wykładziny do jakiego natężenia ruchu jest ona dostosowana. W większości przypadków jest to trzystopniowy podział: wykładziny dostosowane do małego, średniego i dużego natężenia ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr ponieważ brak wiedzy czy działania wynikające z pozornej oszczędności mogą doprowadzić do bardzo szybkiego wycierania się wykładziny w ciągach komunikacyjnych i uszkodzenia włókien które dają bardzo nieciekawy efekt wizualny ( w tym temacie przygotujemy osobny wpis jak zadbać o wykładziny w najbardziej narażonych na eksploatację miejscach). Niestety w wielu przypadkach spotykamy się z nadziejami, że to “tylko” brud jednak włókna wykładziny są już tak wytarte i przerzedzone, że można już mówić tylko o aspektach zdrowotnych związanych z czyszczeniem wykładziny ponieważ efekty wizualne na tym etapie są już naprawdę mizerne.

Czytaj więcej…


Czyszczenie skórzanych mebli i konserwacja skóry

November 2, 2016 Ecoshine

Do pielęgnacji naturalnej skóry nie należy używać płynu do mycia naczyń, mydła ani żadnych domowych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić jej strukturę. Ten rodzaj materiału jest dość wymagający i potrzebuje szczególnej uwagi. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki meblowej. W sklepach znajdziemy środki przeznaczone do różnych gatunków skóry – gładkiej, anilinowej, semianilinowej oraz zamszowej – które różnią się zawartością składników aktywnych, sposobem działania oraz ceną. Wybierając jeden z nich, należy się upewnić, czy będzie się nadawał do mycia posiadanych przez nas mebli i przetestować niewielką ilość środka na niewidocznej na co dzień części tapicerki. Warto pamiętać, że do czyszczenia mebli skórzanych wykorzystujemy wyłącznie miękkie szmatki oraz szczotki o delikatnym włosiu, a przed rozpoczęciem pracy dokładnie odkurzamy wszystkie zakamarki. Zabrudzenia pojawiające się na skórze należy usuwać niezwłocznie, tak aby nie wnikały w strukturę materiału. Zlikwidowanie uciążliwych plam może niestety wymagać pomocy fachowca. ( żródło: https://allegro.pl/artykul/10-najlepszych-preparatow-do-czyszczenia-skorzanych-mebli-130737)

Czytaj więcej…Nasz nowy film – pranie tapicerki meblowej

May 13, 2015 Ecoshine

Mówi się, że obraz przekazuje więcej niż 1000 słów, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który prezentuje w przyspieszonym tempie jak pierzemy tapicerki meblowe – trochę trzeba się namachać 🙂


Czyszczenie mebli tapicerowanych

January 5, 2015 Ecoshine

Czyszczenie mebli

Czyszczenie mebli takich jak kanapy, sofy, narożniki i materace staje się usługą coraz bardziej popularną ze względu na rosnącą świadomość o zanieczyszczeniach znajdujących się w tkaninie oraz gąbce. Z usługi prania mebli korzystają już nie tylko alergicy stanowiący do tej pory najszerszą grupę odbiorców.  Pranie poprawia dodatkowo walory wizualne naszych kanap, sof i narożników oraz zmniejsza ich dalszą eksploatację.

Poniżej przedstawiamy kilka fotek wypranych przez nas mebli.

Zdjęcia poniżej przedstawiają czyszczenie alcantary, które klienci określają często jako renowację. Czytaj więcej…Pranie wykładzin biurowych – witamy po długiej przerwie.

March 28, 2014 Ecoshine

Od ostatniego wpisu minęły prawie dwa lata. Był to czas bardzo pracowity –  tysiące wypranych tapicerek, wykładzin oraz dywanów sprawiły, że zupełnie zapomnieliśmy o ambicjach prowadzenia bloga. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, iż regularnie zamieszczaliśmy posty z wykonywanych przez nas prac na FB – serdecznie zapraszam do odwiedzania naszego profilu – facebook/ecoshine.wroclaw

Na rozruszanie bloga przedstawiamy kilka zdjęć z usługi prania wykładzin biurowych we Wrocławiu.

Zdjęcia przedstawiające stan rzeczy przed i po wykonaniu przez nas usługi czyszczenia będą stanowiły główny wątek w naszych wpisach.

Pozdrawiamy!


 


Czyszczenie krzeseł biurowych

November 2, 2012 Ecoshine

Regularne pranie krzeseł w naszym miejscu pracy jest niemal tak samo istotne jak czyszczenie wykładzin – mimo, iż nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym obuwiem,są siedliskiem sporej ilości kurzu. Jeśli ktoś wątpi w ten fakt, proszę uderzyć dłoniom kilkakrotnie w siedzisko fotela i na nowo rozważyć potrzebę prania tapicerki. Jesteśmy w stanie wyprać nawet kilkaset krzeseł w ciągu doby gwarantując przy tym, że następnego dnia meble będą suche i gotowe do użycia.

Na koniec oczywiście kilka zdjęć z próbką naszych możliwości.

Pozdrawiamy!

 

 Skuteczne pranie tapicerek i wykładzin dla domu i biura

October 2, 2011 Ecoshine

Witam wszystkich miłośników czystości,

na początek pragnę wrzucić kilka realizacji prania tapicerki oraz wykładzin wykonanych przez moją firmę, aby nauczyć się płynnej obsługi bloga oraz poznać jego możliwości.

Plan jaki założyłem zakłada w pierwszej kolejności przedstawienie kilku podstawowych sposobów na radzenie sobie z uciążliwymi zabrudzeniami przy pomocy “domowych sposobów”, a następnie rozwinę temat czyszczenia specjalistycznego tapicerki oraz wykładzin dla osób posiadających ambicję pracy na profesjonalnych urządzeniach lub osób planujących otworzyć działalność o takim profilu, aby ustrzec ich przed popełnieniem podstawowych błędów.

PROBLEM NR 1 – PLAMY I ZALANIA

W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak usunąć plamy z wina, coli, kawy, soków owocowych, atramentu i wielu innych. Jedne z nich znajdują swoje zastosowanie, inne wydają się całkowicie absurdalne. W swojej “karierze” napotkałem setki przypadków w których opisywane w sieci metody pogorszyły tylko zaistniałą sytuację i sprawiały że zadanie stawało się bardzo trudne nawet przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Istnieje jednak jedna zasada, która jest podstawą walki z każdą plamą:

NIGDY NIE ZACIERAJ PLAMY – SKUP SIĘ NA JEJ ODSĄCZENIU POPRZEZ PRZYKŁADANIE PAPIEROWYCH RĘCZNIKÓW LUB ŚCIERECZKI Z MIKROFIBRY AŻ DO MOMENTU WYSUSZENIA PLAMY.

Czytaj więcej…