shutterstock_650651476

Czyszczenie tapicerki – szkolenia

February 20, 2019 Ecoshine

W ostatnim czasie czyszczenie tapicerki stało się bardzo powszechnym pomysłem na biznes. Dosyć niskie wymagania finansowe na start, niezłe zarobki czy pozorna prostota prac wabią licznych potencjalnych przedsiębiorców. Wielu ludzi próbuje swoich sił najpierw dorywczo aby później zająć się pracą pełnoetatową, jednak wiele z nich zniechęca się w kontakcie z pierwszymi trudnościami w czyszczeniu. Jak się okazuje pranie materiałów obiciowych czy wykładzin nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, a potencjalne błędy w erze, kiedy meble potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, bywają bardzo kosztowne. Wykonywanie zawodu konserwatora powierzchni tekstylnych na naprawdę wysokim poziomie nie jest możliwe bez odpowiedniego szkolenia. Dlaczego warto odbyć szkolenie? Dla świętego spokoju, chociażby. Na ten moment na polskim rynku w obiegu jest kilkaset różnych kombinacji materiałów obiciowych. Wiele z nich wymaga specjalnego traktowania, a samo wyczyszczenie ich odkurzaczem ekstrakcyjnym i popularnym proszkiem jest często dalekie od wystarczającego. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakimi środkami chemicznymi można się posłużyć, żeby usunąć plamy, które nie chcą zejść? Na jakich materiałach można zastosować które z nich? Co powiedzieć klientowi, jeśli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z wyzwaniem jakie stawia oporna tapicerka lub dywan? To tylko nieliczne z pytań, na które wypracowanie fachowych, merytorycznych odpowiedzi wymaga praktyki i wiedzy teoretycznej popartej dowodami. Zainwestowanie pieniędzy w kompleksowe szkolenie z czyszczenia tapicerki w firmie, która od wielu lat na co dzień zmaga się z tego typu pytaniami to inwestycja o wiele bardziej istotna niż sprzęt czy samochód niezbędne do wykonywania zawodu. Szkolenie, bardziej niż cokolwiek innego, rzutuje na profesjonalizm w wykonaniu usługi, a tym samym pozwala drastycznie odróżnić się od osób, które wiedzione przeświadczeniem o własnej sprawności decydują się na samodzielne praktykowanie setek prób i błędów, często budując w oczach klientów negatywny wizerunek nie tylko własnej marki, ale niestety całej branży. Nie warto być amatorem – zainwestuj w szkolenie z czyszczenia tapicerek oraz dywanów i bądź prawdziwym profesjonalistą od pierwszego dnia w pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na szkolenia z zakresu prania tapicerek i wykładzin.

Szkolenie z prania tapicerek i wykładzin.

 

 


Pranie wykładzin biurowych – dlaczego warto?

February 12, 2019 Ecoshine

Pranie wykładzin jest niestety jedną z najczęściej zaniedbywanych przed administratorów budynków czynności. Chociaż to pozornie czysto estetyczny zabieg, czyszczenie wykładziny jest szalenie istotne ze względu na szereg innych powodów, które krótko opisujemy poniżej.

  1. Czysta wykładzina = lepsze powietrze. Dywany i wykładziny dywanowe ze względu na swoją konstrukcję świetnie gromadzą kurz i pył. Jest to efekt znany każdemu, kto nieroztropnie postanowił poddać swój dywan trzepaniu po kilkuletniej eksploatacji. Mimo regularnego czyszczenia dywanu domowymi sposobami podczas takiego zabiegu z dywanu wydobywają się tumany kurzu. Dlaczego? Gęsto zbite włosie wykładziny stanowi dla niego optymalne siedlisko. Kurz nie gromadzi się na powierzchni materiału, gdzie mógłby zostać wessany przed odkurzacz, ale w jego głębszej warstwie, gdzie dostaje się wcierany butami przechodniów. Ekstrakcyjne czyszczenie wykładziny to jedyny sposób aby dostać się do jej osnowy – ‘fundamentu’ wykładziny, na którym zakorzeniony jest włos, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, będącego pożywką dla doskonale znanych każdemu feralnych roztoczy kurzy, na których odchody (!) uczulonych jest tak wiele osób. Oczywiście roztocze kurzu nie są wybredne i załatwiają się także w drogach oddechowych tych z nas, którzy nie przejawiają reakcji alergicznej.
  2. Czysta wykładzina = bardziej estetyczne miejsce pracy. Przyjemniej siedzieć ‘w czystym’, prawda? Estetyczne środowisko pracy korzystnie wpływa na umiejętność skupienia na zadaniu, ma też pozytywny wpływ na nasz nastrój. Pranie wykładziny jest zatem wspaniałym sposobem na polepszenie codziennego humoru pracowników, a tym samym ich wydajności i satysfakcji z pracy.
  3. Czysta wykładzina = profesjonalne biuro. Mocno zabrudzona po zimie wykładzina dywanowa to jedna z największych bolączek wielu biur. Utrzymanie jej w idealnej czystości w okresie zimowym bez profesjonalnego prania, kiedy każdy potencjalny gość, nawet ten usilnie wycierający nogi o wycieraczkę, dorzuca od siebie wątpliwej jakości ‘cegiełkę’ do stanu jej zabrudzenia, jest niemożliwe. Często skutkuje to powstawaniem licznych mało estetycznych, czarnych plam, negatywnie rzutujących na wyobrażenie klienta o dbaniu o czystość, a tym samym profesjonalizmie firmy.

Auto Detailing – Podstawy czyszczenia wnętrza samochodu – część 1.

December 13, 2018 Ecoshine

Proces skrupulatnego czyszczenia wnętrza samochodu jest wieloetapowy, czasochłonny i jak wszystko inne w tej branży – wymagający szczególnej skrupulatności i uwagi. Poniżej opisujemy kluczowe dla czyszczenia poszczególnych elementów wnętrz samochodów kwestie.

  1. Podsufitka – czyszczenie podsufitki samochodowej bardzo często jest jednym z najbardziej niechętnie podejmowanych przez specjalistów zadań. Jej właściwe wyczyszczenie wymaga cierpliwości i wiedzy, a nieumiejętne podejście do tematu może być tragiczne w skutkach. Podsufitkę samochodową najbezpieczniej wyczyścić metodą bonetowania wykorzystując odpowiednio dobraną chemię (nigdy na bazie rozpuszczalnika! Może spowodować jej odklejenie) oraz specjalistyczne ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Przystąpienie do czyszczenia podsufitki każdorazowo musi poprzedzać wnikliwa jej inspekcja, w czasie której poszukuje się uszkodzeń, przetarć oraz miejsc, w których podsufitka odkleiła lub może odkleić się od dachu.

  2. Daszki przeciwsłoneczne – czyszczenie tzw. ‘słoneczników’ jest stosunkowo proste. Najbardziej efektywną metodą, podobnie jak w przypadku czyszczenia podsufitki, jest bonetowanie z wykorzystaniem odpowiednio dobranej chemii. Przy czyszczeniu ‘słoneczników’ należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie miejsc ich zaczepu z sufitem – często gromadzi się tam niewielka ilość wody ze środkiem czyszczącym i resztkami brudu, który spływa w dół tworząc nieapetyczny zaciek.

  3. Kierownica – szczególnie niehigieniczny element wnętrza samochodu. Kierownica, bardziej niż jakikolwiek inne miejsce w aucie, jest stale wyeksponowana na wilgoć i zarazki regularnie wystrzeliwane w jej kierunku przez kierowcę – nie tylko podczas kichania czy kaszlu, ale także przy mówieniu. Oprócz tego jest też najczęściej dotykanym miejscem w samochodzie, a przecież nikt nie myje rąk przed wsiadaniem do auta. Rąk, nawiasem mówiąc często wilgotnych i ciepłych, a tym samym sprzyjających rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Kierownica to prawdziwe bakteryjne Eldorado. Jej czyszczenie jest też utrudnione z powodu występowania licznych trudno dostępnych miejsc – rowków w miejscu łączenia kierownicy z poduszką powietrzną czy zakamarków w okolicy znaczka marki samochodu. Przy czyszczeniu kierownicy z pomocą przychodzą zasadowe preparaty czyszczące o działaniu bakteriobójczym, szczotki o umiarkowanej twardości włosia do czyszczenia wieńca, specjalistyczne pędzelki detailerskie do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc oraz dobre ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Uwaga na czyszczenie bardzo starych, zalepionych brudem wieńców kierownic obszytych skórą! Po wielu latach eksploatacji bez czyszczenia brud może być jedyną rzeczą trzymającą kierownicę w jednym kawałku. Oprócz tego kierownice skórzane należy czyścić i zabezpieczać dedykowanymi do skóry środkami wysokiej jakości – w przeciwnym razie czyszczenie może prowadzić do przyspieszonego zużywania się elementów.

Zapraszamy do lektury, kolejne części będą sukcesywnie pojawiać się na blogu w przyszłości.


Wykładziny i dywany – może nie najlepszy, ale całkiem niezły przyjaciel człowieka więc zasługuje na regularną pielęgnację.

November 13, 2018 Ecoshine

Dywan lub wykładzina dywanowa to stały element wystroju miażdżącej większości mieszkań we Wrocławiu. Dzielnie broni stóp przed niewdzięcznymi termicznie panelami i deskami, izoluje sąsiada z dołu od podejmowanych przez mieszkańców nocnych wycieczek do toalety, pachnie psu psem utwierdzając go w przekonaniu, że jest w domu czy wreszcie pozwala małym dzieciom na ćwiczenie, jakże istotnej w dorosłym życiu, umiejętności przyklejania do dywanów i tapicerek gum do żucia w zupełnie bezpiecznych, sielsko domowych warunkach. Dywan – ważna rzecz. Niestety, nie tylko dla ludzi. Dywany i wykładziny dywanowe, z uwagi na swoją warstwową konstrukcję i odizolowaną od świata zewnętrznego osnowę (‘kręgosłup’ dywanu, w którym zakorzeniony jest włos) stanowią bardzo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą w nich żyć, współżyć, metabolizować i gnić równie spektakularnie, co w niewielu innych zakątkach naszego zacisza domowego. Na całe szczęście, są sposoby żeby temu zaradzić. We Wrocławiu od czystego dywanu dzieli Cię zaledwie 1 fraza w google i całkiem przyjemna rozmowa telefoniczna, jeśli wybierzesz odpowiedni numer.

Czyszczenie dywanów, jak potrzebne by nie było, bywa jednak niewdzięczną pracą. Często czyścimy mocno eksploatowane, wystawione działania na działanie dzieci i zwierzaków dywany, które wręcz krzyczą do nas, abyśmy wpadali co najmniej raz w roku:) Odpowiednie wyczyszczenie takiego dywanu jest procedurą wymagającą skrupulatności, wiedzy i często sporego zaangażowania, o cierpliwości nie wspominając. Krótko mówiąc – we Wrocławiu wypranie dywanu z trzyletnim stażem w pokoju dziecięcym to prawdziwy test charakteru. Czyszczenie wykładzin biurowych, również niejednokrotnie okazuje się być interesującym wyzwaniem, w szczególności kiedy jest ich 1000m2, a godzin na realizację zlecenia zaledwie 8. Szybkie i jednocześnie skrupulatne pranie wykładziny obiektowej to rzadka umiejętność, której opanowanie wymagało mnóstwa prób i błędów. Po latach jednak z dumą możemy stwierdzić, że wyczyszczona przez nas wykładzina czy dywan, oprócz walorów estetycznych zapewnia też możliwość przebywania w czystszym, zdrowszym środowisku. Środowisku przyjaznym nie tylko dla oczu, ale też płuc i oskrzeli.


Pranie wykładzin biurowych – zagrożenia cz. 1

October 29, 2018 Ecoshine

W przypadku wykładzin obiektowych stosowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak biura, duże sklepy, banki czy hotele zasadniczy problem może stanowić niewłaściwy dobór wykładziny. Niestety niejednokrotnie podczas zleceń wykonywanych we Wrocławiu spotkaliśmy się z problemem polegającym na kompletnym niedostosowaniu rodzaju wykładziny do natężenia ruchu panującego na obiekcie. Większość producentów podaje w specyfikacji swojej wykładziny do jakiego natężenia ruchu jest ona dostosowana. W większości przypadków jest to trzystopniowy podział: wykładziny dostosowane do małego, średniego i dużego natężenia ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr ponieważ brak wiedzy czy działania wynikające z pozornej oszczędności mogą doprowadzić do bardzo szybkiego wycierania się wykładziny w ciągach komunikacyjnych i uszkodzenia włókien które dają bardzo nieciekawy efekt wizualny ( w tym temacie przygotujemy osobny wpis jak zadbać o wykładziny w najbardziej narażonych na eksploatację miejscach). Niestety w wielu przypadkach spotykamy się z nadziejami, że to “tylko” brud jednak włókna wykładziny są już tak wytarte i przerzedzone, że można już mówić tylko o aspektach zdrowotnych związanych z czyszczeniem wykładziny ponieważ efekty wizualne na tym etapie są już naprawdę mizerne.

Drugim najbardziej istotnym problemem związanym z czyszczeniem wykładzin obiektowych jest usuwanie plam po kawie, które najczęściej powstają w obecności bardzo wysokiej temperatury i niezwykle intensywnych barwników, a połączenie tych dwóch czynników może prowadzić do trwałych przebarwień na wykładzinie ale temu tematowi poświęcimy również osobny, bardzo obszerny wpis.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z czyszczenia bardzo wysokiej klasy wykładziny, jak widać plamy po kawie i innych zalaniach nie były tutaj problemem a wykładzina nie jest wytarta nawet na wejściu mimo, iż w tym pomieszczeniu pracuje około 20 osób. Czyszczenie takiej wykładziny to dla nas prawdziwa przyjemność, a właściciel biura będzie cieszył się jej pięknym wyglądem przez długie lata, nie wstydząc się wprowadzania do biura swoich kontrahentów. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że oszczędność kosztuje:) Niestety doświadczenie mówi nam, że nie wszystkie wykładziny jesteśmy w stanie odnowić, niektóre z nich możemy tylko lekko reanimować, jednak zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami wystawionymi przez właścicieli tych dobrych i również nieco gorszych wykładzin:)


Czyszczenie skórzanych mebli i konserwacja skóry

November 2, 2016 Ecoshine

Do pielęgnacji naturalnej skóry nie należy używać płynu do mycia naczyń, mydła ani żadnych domowych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić jej strukturę. Ten rodzaj materiału jest dość wymagający i potrzebuje szczególnej uwagi. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki meblowej. W sklepach znajdziemy środki przeznaczone do różnych gatunków skóry – gładkiej, anilinowej, semianilinowej oraz zamszowej – które różnią się zawartością składników aktywnych, sposobem działania oraz ceną. Wybierając jeden z nich, należy się upewnić, czy będzie się nadawał do mycia posiadanych przez nas mebli i przetestować niewielką ilość środka na niewidocznej na co dzień części tapicerki. Warto pamiętać, że do czyszczenia mebli skórzanych wykorzystujemy wyłącznie miękkie szmatki oraz szczotki o delikatnym włosiu, a przed rozpoczęciem pracy dokładnie odkurzamy wszystkie zakamarki. Zabrudzenia pojawiające się na skórze należy usuwać niezwłocznie, tak aby nie wnikały w strukturę materiału. Zlikwidowanie uciążliwych plam może niestety wymagać pomocy fachowca. ( żródło: https://allegro.pl/artykul/10-najlepszych-preparatow-do-czyszczenia-skorzanych-mebli-130737)

Warto zaznaczyć że nieodzownym elementem pielęgnacji jest jej konserwacja i nawilżanie po każdym dokonanym czyszczeniu ponieważ dzięki temu zabiegowi skóra zachowuje swoją elastyczność i nie pęka podczas użytkowania. Oczywiście zachęcamy aby raz na jakiś czas, pomijając codzienną pielęgnację, skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia tapicerki skórzanej która przyniesie zdecydowanie lepsze efekty. Dobrym przykładem jest zamieszczone poniżej zdjęcie 50/50 z czyszczonej przez nas kanapy skórzanej, która była regularnie doczyszczana przez właścicieli, a i tak udało nam się uzyskać spektakularną różnicę wizualną.


Pranie tapicerki samochodowej – czyszczenie podsufitki.

June 6, 2015 Ecoshine

Wspomniane w tytule czyszczenie tapicerki samochodu to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług pralniczych. Poza firmami wyspecjalizowanymi w czyszczeniu tapicerki usługę można wykonać również na każdej myjni – z lepszym lub gorszym skutkiem:)

Niestety wrzucając ostatnio w YT hasło “pranie tapicerki” nie znalazłem ani jednego filmu pokazującego prawidłowe wykonanie usługi. Najczęściej popełniane błędy to przemaczanie tapicerki mogące spowodować jej gnicie, szorowanie twardymi szczotkami oraz niewystarczające suszenie tapicerki. Najbardziej niebezpiecznym elementem jest jednak czyszczenie podsufitki – nieumiejętne wykonanie tego elementu może powodować odklejenie się sufitu. Poniżej przedstawiamy dwie charakterystyczne realizacje z czyszczenia podsufitki we Wrocławiu – podsufitkę po wybuchu coca-coli oraz sufit w samochodzie palacza.


Nasz nowy film – pranie tapicerki meblowej

May 13, 2015 Ecoshine

Mówi się, że obraz przekazuje więcej niż 1000 słów, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który prezentuje w przyspieszonym tempie jak pierzemy tapicerki meblowe – trochę trzeba się namachać 🙂


Czyszczenie mebli tapicerowanych

January 5, 2015 Ecoshine

Czyszczenie mebli

Czyszczenie mebli takich jak kanapy, sofy, narożniki i materace staje się usługą coraz bardziej popularną ze względu na rosnącą świadomość o zanieczyszczeniach znajdujących się w tkaninie oraz gąbce. Z usługi prania mebli korzystają już nie tylko alergicy stanowiący do tej pory najszerszą grupę odbiorców.  Pranie poprawia dodatkowo walory wizualne naszych kanap, sof i narożników oraz zmniejsza ich dalszą eksploatację.

Poniżej przedstawiamy kilka fotek wypranych przez nas mebli.

Zdjęcia poniżej przedstawiają czyszczenie alcantary, które klienci określają często jako renowację. Czytaj więcej…


Kilka słów na temat metod prania dywanów.

April 6, 2014 Ecoshine

W tym poście opiszemy z jakimi problemami można spotkać się podczas prania dywanów.  Na początek wymieńmy podstawowe grupy dywanów z jakimi mamy do czynienia:

DYWANY SZTUCZNE

Dywan zwany potocznie „sztucznym” to inaczej dywan syntetyczny stworzony z użyciem chemicznych włókien takich jak polipropylen, poliamid lub akryl. Materiały te powstają z ropy naftowej, a w fabrykach na masowej linii produkcyjnej robi się z nich dywany.

DYWANY WEŁNIANE tworzone najczęściej z wełny owczej, czasami wielbłądziej, dzięki gładkości włókien oraz właściwościom hydrostatycznym są bardziej odporne na zabrudzenia. Dodatkowo zawierają lanolinę, która pełni funkcję naturalnego impregnatu. Niestety duże zalania, które spowodują żółknięcie włókien dywanu wełnianego, mocno utrudniają pranie i są najczęściej niemożliwe do usunięcia.

DYWANY SIZALOWE produkowane są liści z agawy rosnącej w Afryce i Brazylii. Włókno sizalowe (sisalowe) jest bardzo wytrzymałe i odporne. Jedynym minusem tych dywanów jest ich szorstkość i twardość. Duże zalania powodujące żółknięcie włókien dywanu są w tym przypadku również bardzo trudne do usunięcia. 

Jakość każdego dywanu jest zależna od gęstości tkania, natomiast można stwierdzić, iż dywany syntetyczne są łatwiejsze w utrzymaniu, a ich pranie znacznie prostsze i bardziej efektywne od czyszczenia dywanów naturalnych do których codziennego utrzymania należy przywiązywać znacznie większą uwagę.

Tradycyjnie dorzucamy fotkę z prania ponad 20-letniego dywanu. Można pokusić się o stwierdzenie, że im starsze tym lepsze:)

Pozdrawiamy!


Pranie wykładzin biurowych – witamy po długiej przerwie.

March 28, 2014 Ecoshine

Od ostatniego wpisu minęły prawie dwa lata. Był to czas bardzo pracowity –  tysiące wypranych tapicerek, wykładzin oraz dywanów sprawiły, że zupełnie zapomnieliśmy o ambicjach prowadzenia bloga. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, iż regularnie zamieszczaliśmy posty z wykonywanych przez nas prac na FB – serdecznie zapraszam do odwiedzania naszego profilu – facebook/ecoshine.wroclaw

Na rozruszanie bloga przedstawiamy kilka zdjęć z usługi prania wykładzin biurowych we Wrocławiu.

Zdjęcia przedstawiające stan rzeczy przed i po wykonaniu przez nas usługi czyszczenia będą stanowiły główny wątek w naszych wpisach.

Pozdrawiamy!

 


Czyszczenie krzeseł biurowych

November 2, 2012 Ecoshine

Regularne pranie krzeseł w naszym miejscu pracy jest niemal tak samo istotne jak czyszczenie wykładzin – mimo, iż nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym obuwiem,są siedliskiem sporej ilości kurzu. Jeśli ktoś wątpi w ten fakt, proszę uderzyć dłoniom kilkakrotnie w siedzisko fotela i na nowo rozważyć potrzebę prania tapicerki. Jesteśmy w stanie wyprać nawet kilkaset krzeseł w ciągu doby gwarantując przy tym, że następnego dnia meble będą suche i gotowe do użycia.

Na koniec oczywiście kilka zdjęć z próbką naszych możliwości.

Pozdrawiamy!

 

 


Skuteczne pranie tapicerek i wykładzin dla domu i biura

October 2, 2011 Ecoshine

Witam wszystkich miłośników czystości,

na początek pragnę wrzucić kilka realizacji prania tapicerki oraz wykładzin wykonanych przez moją firmę, aby nauczyć się płynnej obsługi bloga oraz poznać jego możliwości.

Plan jaki założyłem zakłada w pierwszej kolejności przedstawienie kilku podstawowych sposobów na radzenie sobie z uciążliwymi zabrudzeniami przy pomocy “domowych sposobów”, a następnie rozwinę temat czyszczenia specjalistycznego tapicerki oraz wykładzin dla osób posiadających ambicję pracy na profesjonalnych urządzeniach lub osób planujących otworzyć działalność o takim profilu, aby ustrzec ich przed popełnieniem podstawowych błędów.

PROBLEM NR 1 – PLAMY I ZALANIA

W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak usunąć plamy z wina, coli, kawy, soków owocowych, atramentu i wielu innych. Jedne z nich znajdują swoje zastosowanie, inne wydają się całkowicie absurdalne. W swojej “karierze” napotkałem setki przypadków w których opisywane w sieci metody pogorszyły tylko zaistniałą sytuację i sprawiały że zadanie stawało się bardzo trudne nawet przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Istnieje jednak jedna zasada, która jest podstawą walki z każdą plamą:

NIGDY NIE ZACIERAJ PLAMY – SKUP SIĘ NA JEJ ODSĄCZENIU POPRZEZ PRZYKŁADANIE PAPIEROWYCH RĘCZNIKÓW LUB ŚCIERECZKI Z MIKROFIBRY AŻ DO MOMENTU WYSUSZENIA PLAMY.

Czytaj więcej…