shutterstock_650651476

Pranie tapicerki samochodowej – największe doświadczenie we Wrocławiu i okolicach

Pranie tapicerki samochodowej to czynność, która powinna być wykonywana przynajmniej raz w roku. Dzięki temu auto będzie prezentowało się estetycznie i zostanie zachowane w dobrym stanie na długie lata.

Nasze doświadczenie w zakresie profesjonalnego prania foteli samochodowych i innych elementów wnętrza pojazdu oraz zaplecze sprzętowe i szeroka gama dedykowanych odplamiaczy gwarantują czyszczenie tapicerki samochodowej na najwyższym poziomie (sprawdź opinie klientów na Facebooku i Google+). Pranie auta wykonujemy profesjonalnym sprzętem, który pod ciśnieniem usuwa nie tylko widoczne plamy ale również zabrudzenia znajdujące się w gąbce tapicerskiej. Usługę czyszczenia tapicerek samochodowych wykonujemy we Wrocławiu w naszym lokalu przy ulicy Międzyleskiej 4 lub z dojazdem do klienta (przy usłudze mobilnej wymagany jest dostęp do prądu i temperatura powyżej 15 stopni)

PAKIET INSIDE
(Kompleksowe pranie i czyszczenie wnętrza; fotele, kanapa, podłogi, dywaniki, tapicerka drzwi, bagażnik, kokpit i pozostałe elementy plastikowe, szyby)
400-500 zł
PAKIET INSIDE LEATHER (Kompleksowe pranie i czyszczenie wnętrza + czyszczenie i konserwacja skóry500-600 zł
INSIDE Minivan (np. Touran, Scenic, Zafira)+100 zł
PAKIET IN&OUT
(zawiera pakiet INSIDE + ozonowanie/mycie detailingowe i aplikację quick detailera oraz dressingu na elementy plastikowe)
Auta małe
600 zł
Auta średnie
650 zł
Auta duże
700 zł
PAKIET BASIC (dostępny również mobilnie z dojazdem do klienta)
(pranie tapicerki; fotel kierowcy, pasażera, kanapa tylna)
200-220 zł
Tapicerka drzwi (tzw. boczki)+50 zł
Impregnacja hydrofobowa tapicerki materiałowej50 zł / fotel
OZONOWANIE AUTA +50 zł
Bezpieczne czyszczenie podsufitki na sucho+80/100 zł
Polerowanie i zabezpieczenie lakieru
CENNIK AUTODETAILING
Pranie fotelików dziecięcych
Pranie + czyszczenie wózków
60-80 zł
100-120 zł
W jakich warunkach można prać tapicerkę samochodową?

Usługę z dojazdem do klienta we Wrocławiu wykonujemy tylko przy temperaturze powyżej 15 stopni – ta temperatura gwarantuje, że auto wyschnie samoczynnie w ciągu kilku godzin na lekko uchylonych szybach. Usługę prania tapicerki samochodowej w naszym lokalu we Wrocławiu na ulicy Międzyleskiej 4 wykonujemy cały rok, nawet podczas ostrej zimy. Samochód jest wówczas dosuszany przemysłowymi dmuchawami i w 90 procentach przypadków wraca do klienta suchy tego samego dnia.

Ile trwa kompleksowe czyszczenie auta?

Wypranie całego auta od sufitu po podłogi zajmuje nam około 5 godzin (auto wydajemy suche po około 8-10 godzinach bez względu na porę roku). Pranie samych foteli i kanapy tylnej to usługa trwająca około 2 godzin.

Czy można wykonać czyszczenie podsufitki?

Wypracowaliśmy kilka bezpiecznych metod czyszczenia podsufitki w aucie które pozwalają nam wykonać zabieg ze świetnym efektem bez podejmowania zbędnego ryzyka. Robimy to regularnie przy zdecydowanej większości kompletów. Jeżeli podsufitka po wstępnych oględzinach już posiada oznaki opadania lub odklejania możemy odmówić wykonania tej części prac lub przeprowadzić je na odpowiedzialność klienta.

Czym jest ozonowanie?

Ozon jest środkiem silnie dezynfekującym – działa zabójczo na organizmy jedno- i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek, tj. bakterie, wirusy czy grzyby. Doskonale również radzi sobie z neutralizacją zapachów m.in. zapachu dymu tytoniowego. Dezynfekcja wnętrza samochodu odbywa się poprzez użycie dedykowanego generatora ozonu, po wcześniejszym upraniu tapicerki.

7 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :


  1. Dokładne odkurzenie i trzepanie wszystkich powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki samochodowej. Sprężone powietrze pozwala usunąć zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.
  2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Na tym etapie sprawdzamy też stabilność sufitu w samochodzie i dobieramy odpowiednią metodę czyszczenia.
  3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie najgłębszych plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie tapicerki.
  4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki samochodowej najpierw usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostawić osadu chemicznego. Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.
  5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki samochodowej rozpuszczonego brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Tak dogłębnie wypłukana tapicerka auta jest wolna od osadów chemicznych, które przy innych technikach przyspieszają ponowne brudzenie się wnętrza samochodu. Dodatkowo mamy pewność, że po wyschnięciu auta nie wyjdą żądne plamy i zacieki.
  6. Suszenie – ostatnim etapem usługi wykonywanej w naszym lokalu jest dezynfekcja parowa tapicerki, która przyspiesza odparowywanie wody, a następnie umieszczenie w samochodzie bardzo wydajnej dmuchawy. NIE SUSZYMY TAPICERKI SAMOCHODOWEJ NA ODPALONYM SILNIKU!
  7. Ozonowanie auta (opcjonalnie) – po wykonaniu wszystkich ww. czynności w samochodzie umieszczany jest generator ozonu, który dezynfekuje wnętrze oraz układ klimatyzacji.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki samochodowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Dodatkowo proces ten przyspiesza zastosowanie prania parowego i auto po usłudze kompleksowego czyszczenia wydajemy klientowi maksymalnie następnego dnia.  Przy mobilnym czyszczeniu tapicerki, którego wykonanie jest możliwe w temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza, resztki wody odparowują samoczynnie w ciągu kilku godzin.

NAJPOPULARNIEJSZE PAKIETY USŁUG

PAKIET IN&OUT

Kompleksowe czyszczenie i pranie wnętrza auta, dokładne mycie auta z zewnątrz wraz z ościeżnicami, czyszczenie felg , aplikacja quick detailera na lakier, dezynfekcja ozonem

Cena: Małe małe 600 średnie 650, duże 750

USŁUGI, KTÓRE MOŻNA DOKUPIĆ DO PAKIETU:
– zabezpieczenie lamp bezbarwną folią ochronną od +350 złotych/2sztuki.
– regeneracja elementów “piano black” oraz oklejenie folią PPF (wnętrze auta oraz słupki zewnętrzne) od +200 złotych
– oklejenie ekranu dotykowe folią ochronną matową lub w połysk od +200 złotych
– zabezpieczenie wnęk klamek i rantów folią PPF od +200 złotych
– polerowanie szyby i aplikacja niewidzialnej wycieraczki + 200 złotych

PAKIET SPA

Kompleksowe czyszczenie wnętrza auta, dekontaminacja i glinkowanie lakieru (usuwanie smoły, lotnej rdzy i innych zanieczyszczeń), jednoetapowe polerowanie lakieru, czernienie opon,  zabezpieczenie elementów plastikowych wewnątrz, usuwanie zapachu i dezynfekcja ozonem, aplikacja powłoki grafenowej o przydatności 6-12 miesięcy oraz niewidzialnej wycieraczki na przednią szybę .

Cena: Małe 1100, średnie 1300, duże 1500

USŁUGI, KTÓRE MOŻNA DOKUPIĆ DO PAKIETU:
– pranie tapicerki + 200 złotych
– zabezpieczenie lamp bezbarwną folią ochronną od +350 złotych/2sztuki.
– regeneracja elementów “piano black” oraz oklejenie folią PPF (wnętrze auta oraz słupki zewnętrzne) od +200 złotych
– oklejenie ekranu dotykowe folią ochronną matową lub w połysk od +200 złotych
– powłoka ceramiczna o przydatności 3-5 lat (lub 50 000km) od +900 złotych
– zabezpieczenie wnęk klamek i rantów folią PPF od +200 złotych

PAKIET NEW CAR PROTECT

New Car Protect – pakiet dedykowany dla właścicieli nowych samochodów, którzy pragną zadbać o swoją inwestycję natychmiast po wyjeździe z salonu:

– dokładne mycie detailingowe, dekontaminacja oraz deironizacja lakieru
– polerowanie lakieru i elementów plastikowych takich jak lampy
– aplikacja powłoki ceramicznej o przydatności 3-5 lat (lub 50 00km) na wszystkie elementy lakierowane i lampy
– zabezpieczenie skór powłoką kwarcową
– zabezpieczenie elementów wnętrza pojazdu dedykowanymi środkami zawierającymi inhibitory UV
– zabezpieczenie szyb tzw. „niewidzialna wycieraczka”
– zabezpieczenie frontu felg powłoką ceramiczną

Małe 1600, średnie 1900, duże 2200 w przypadku powłoki ceramicznej
Małe 1900, średnie 2200, duże 2500 w przypadku pięcioletniej powłoki elastomerowej.

Od 4500 zł z pięcioletnią powłoką Opti-coat PRO+

USŁUGI, KTÓRE MOŻNA DOKUPIĆ DO PAKIETU:
– zabezpieczenie lamp bezbarwną folią ochronną od +350 złotych/2sztuki.
– regeneracja elementów “piano black” oraz oklejenie folią PPF (wnętrze auta oraz słupki zewnętrzne) od +200 złotych
– oklejenie ekranu dotykowe folią ochronną matową lub w połysk od +200 złotych
– zabezpieczenie wnęk klamek i rantów folią PPF od +200 złotych

PAKIET PPF FRONT
Zabezpieczenie bezbarwnymi foliami ochronnymi maski, przedniego zderzaka, nadkoli, lusterek, słupków A + wszystkich elementów z pakietu standard (Zabezpieczenie progu bagażowego, wnęk klamek, krawędzi drzwi, progów wewnętrznych oraz reflektorów)

Cena: od 4000 zł (wycena indywidualna pod konkretny model auta)