shutterstock_650651476

Pranie tapicerki samochodowej – najlepsza cena we Wrocławiu i okolicach

Pranie tapicerki samochodowej to czynność, która powinna być wykonywana przynajmniej raz w roku. Dzięki temu auto będzie prezentowało się estetycznie i zostanie zachowane w dobrym stanie na długie lata.

Nasze doświadczenie w zakresie profesjonalnego prania foteli samochodowych i innych elementów wnętrza pojazdu oraz zaplecze sprzętowe i szeroka gama dedykowanych odplamiaczy gwarantują czyszczenie tapicerki samochodowej na najwyższym poziomie (sprawdź opinie klientów na Facebooku i Google+). Pranie auta wykonujemy profesjonalnym sprzętem, który pod ciśnieniem usuwa nie tylko widoczne plamy ale również zabrudzenia znajdujące się w gąbce tapicerskiej. Usługę czyszczenia tapicerek samochodowych wykonujemy we Wrocławiu w naszym lokalu przy ulicy Międzyleskiej 4 lub z dojazdem do klienta (przy usłudze mobilnej wymagany jest dostęp do prądu w odległości około 50 metrów od auta i temperatura powyżej 15 stopni aby samochód mógł wyschnąć po usłudze samoczynnie)

PODSTAWOWE PRANIE TAPICERKI
(fotel kierowcy,fotel pasażera, kanapa tylna)
180-200 zł
+ Tapicerka drzwi (tzw. boczki)220-250 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE I CZYSZCZENIE WNĘTRZA AUTA
(fotele, kanapa, podłogi, dywaniki, tapicerka drzwi, bagażnik, kokpit i pozostałe elementy plastikowe, szyby)
350-450 zł
Bezpieczne czyszczenie podsufitki na sucho80 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE AUTA + CZYSZCZENIE I IMPREGNACJA SKÓRY 400-500 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE MINIVAN (np. Touran, Scenic, Zafira)500-600 zł
OZONOWANIE AUTA 50 zł
PAKIET SPA
(kompleksowe czyszczenie wnętrza auta + mycie detailingowe i aplikacja quick detailera)
Auta małe i średnie
600 zł

Auta duże
700 zł
Polerowanie i zabezpieczenie lakieru
CENNIK AUTODETAILING
Dodatkowa impregnacja tapicerki poprzez nałożenie nanopowłoki50 zł / fotel
Pranie fotelików dziecięcych
Pranie + czyszczenie wózków
50-80 zł
100-120 zł
W jakich warunkach można prać tapicerkę samochodową?

Usługę z dojazdem do klienta we Wrocławiu wykonujemy tylko przy temperaturze powyżej 15 stopni – ta temperatura gwarantuje, że auto wyschnie samoczynnie w ciągu kilku godzin na lekko uchylonych szybach. Usługę prania tapicerki samochodowej w naszym lokalu we Wrocławiu na ulicy Międzyleskiej 4 wykonujemy cały rok, nawet podczas ostrej zimy. Samochód jest wówczas dosuszany przemysłowymi dmuchawami i w 90 procentach przypadków wraca do klienta suchy tego samego dnia.

Ile trwa kompleksowe czyszczenie auta?

Wypranie całego auta od sufitu po podłogi zajmuje nam około 5 godzin (auto wydajemy suche po około 8-10 godzinach bez względu na porę roku). Pranie samych foteli i kanapy tylnej to usługa trwająca około 2 godzin.

Czy można wykonać czyszczenie podsufitki?

Wypracowaliśmy kilka bezpiecznych metod czyszczenia podsufitki w aucie które pozwalają nam wykonać zabieg ze świetnym efektem bez podejmowania zbędnego ryzyka. Robimy to regularnie przy zdecydowanej większości kompletów. Jeżeli podsufitka po wstępnych oględzinach już posiada oznaki opadania lub odklejania możemy odmówić wykonania tej części prac lub przeprowadzić je na odpowiedzialność klienta.

Czym jest ozonowanie?

Ozon jest środkiem silnie dezynfekującym – działa zabójczo na organizmy jedno- i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek, tj. bakterie, wirusy czy grzyby. Doskonale również radzi sobie z neutralizacją zapachów m.in. zapachu dymu tytoniowego. Dezynfekcja wnętrza samochodu odbywa się poprzez użycie dedykowanego generatora ozonu, po wcześniejszym upraniu tapicerki.

7 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :


 1. Dokładne odkurzenie i trzepanie wszystkich powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki samochodowej. Sprężone powietrze pozwala usunąć zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.
 2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Na tym etapie sprawdzamy też stabilność sufitu w samochodzie i dobieramy odpowiednią metodę czyszczenia.
 3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie najgłębszych plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie tapicerki.
 4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki samochodowej najpierw usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostawić osadu chemicznego. Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.
 5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki samochodowej rozpuszczonego brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Tak dogłębnie wypłukana tapicerka auta jest wolna od osadów chemicznych, które przy innych technikach przyspieszają ponowne brudzenie się wnętrza samochodu. Dodatkowo mamy pewność, że po wyschnięciu auta nie wyjdą żądne plamy i zacieki.
 6. Suszenie – ostatnim etapem usługi wykonywanej w naszym lokalu jest dezynfekcja parowa tapicerki, która przyspiesza odparowywanie wody, a następnie umieszczenie w samochodzie bardzo wydajnej dmuchawy. NIE SUSZYMY TAPICERKI SAMOCHODOWEJ NA ODPALONYM SILNIKU!
 7. Ozonowanie auta (opcjonalnie) – po wykonaniu wszystkich ww. czynności w samochodzie umieszczany jest generator ozonu, który dezynfekuje wnętrze oraz układ klimatyzacji.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki samochodowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Dodatkowo proces ten przyspiesza zastosowanie prania parowego i auto po usłudze kompleksowego czyszczenia wydajemy klientowi tego samego dnia.  Przy mobilnym czyszczeniu tapicerki, którego wykonanie jest możliwe w temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza, resztki wody odparowują samoczynnie w ciągu kilku godzin.

PAKIET SPA

Kompleksowe czyszczenie i pranie wnętrza auta, dokładne mycie auta z zewnątrz wraz z ościeżnicami, czyszczenie felg , aplikacja quick detailera na lakier, dezynfekcja ozonem

Cena: Małe 550, średnie 650, duże 750

PAKIET SPA +

Kompleksowe czyszczenie wnętrza auta, dekontaminacja i glinkowanie lakieru (usuwanie smoły, lotnej rdzy i innych zanieczyszczeń), jednoetapowe polerowanie lakieru, czernienie opon,  zabezpieczenie elementów plastikowych wewnątrz, usuwanie zapachu i dezynfekcja ozonem, aplikacja powłoki grafenowej o przydatności 6-12 miesięcy oraz niewidzialnej wycieraczki na przednią szybę .

Cena: Małe 1100, średnie 1300, duże 1500

PAKIET NEW CAR PROTECT

New Car Protect – pakiet dedykowany dla właścicieli nowych samochodów, którzy pragną zadbać o swoją inwestycję natychmiast po wyjeździe z salonu:

 • dokładne mycie detailingowe, dekontaminacja oraz deironizacja lakieru celem przygotowania go do usunięcia drobnych zarysowań i aplikacji kompozytu ceramicznego
 • polerowanie lakieru i elementów plastikowych takich jak lampy
 • aplikacja powłoki ceramicznej na wszystkie elementy lakierowane i lampy
 • zabezpieczenie skór dedykowanymi środkami
 • zabezpieczenie elementów wnętrza pojazdu dedykowanymi środkami zawierającymi inhibitory UV
 • zabezpieczenie szyb tzw. „niewidzialna wycieraczka”
 • zabezpieczenie frontu felg powłoką ceramiczną

Małe 1600, średnie 1900, duże 2200 w przypadku trzyletniej powłoki ceramicznej.

Od 3000 zł z powłoką  o pięcioletniej przydatności.

Od 4500 zł z pięcioletnią powłoką Opti-coat PRO+

PAKIET PPF FRONT
Zabezpieczenie bezbarwnymi foliami ochronnymi maski, przedniego zderzaka, nadkoli, lusterek, słupków A + wszystkich elementów z pakietu standard (Zabezpieczenie progu bagażowego, wnęk klamek, krawędzi drzwi, progów wewnętrznych oraz reflektorów)

Cena: od 4000 zł (wycena indywidualna pod konkretny model auta)