shutterstock_650651476

Zabezpieczenie nowego auta we Wrocławiu – powłoka ceramiczna czy bezbarwne folie ochronne?

February 17, 2021 Ecoshine

Mnogość rozwiązań, którymi można zabezpieczyć nowe auto może przyprawić Państwa o ból głowy. Postaramy się przedstawić dwie najlepsze i najbardziej popularne formy zabezpieczenia czyli powłoki ceramiczne oraz samoregenerujące, bezbarwne folie ochronne PPF.

W przypadku ceramicznego zabezpieczenia lakieru mówimy o niewyobrażalnie szerokiej gamie produktów, których trwałość waha się od roku do nawet  5 lat. Cena takiego rozwiązania to kilkaset do kilku tysięcy złotych – w zależności od zaaplikowanej powłoki. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie przeciw warunkom atmosferycznym, wżerom (ptasie odchody, owady), śladom po twardej wodzie czy soli z dróg. Cieszą również oko, ponieważ lakier staje się niesamowicie szklisty i „soczysty” oraz sprawiają, że jego utrzymanie w czystości jest dużo łatwiejsze. Należy jednak pamiętać, że choć powłoka ceramiczna jest twardsza od lakieru, nie stanowi bezkompromisowego zabezpieczenia przeciw uszkodzeniom mechanicznym. To zadanie folii ochronnych.

Folia ochronna to obecnie najlepsze rozwiązanie w kwestii ochrony lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tylko folia jest w stanie uchronić nasz lakier przed odpryskami oraz drobnymi obcierkami. Folie ochronne posiadają właściwości samoregenerujące – zarysowania znikają z niej pod wpływem działania temperatury (np. ciepła woda lub słońce). Folia jest znacznie grubsza niż wszystkie warstwy lakieru razem wzięte. Zabezpieczenie całego pojazdu to koszt rzędu kilkunastu tysięcy, zabezpieczenie jego frontu to koszt około 5tys zł. Czy można jednak skorzystać z tego kosztownego rozwiązania nie rujnując domowego budżetu? Dlaczego nie połączyć powłoki ceramicznej z bezbarwnymi foliami ochronnymi?

Najbardziej popularną formą zabezpieczenia nowego samochodu w naszej firmie jest połączenie tych dwóch światów. Nie zawsze najlepszą powłoką ceramiczną jest ta najtrwalsza i najdroższa. Aplikacja 5-letniej powłoki na bardzo delikatny, czarny, japoński lakier uni (pozbawiony „ziarna”) mija się z celem. Na takim samochodzie widać najdrobniejsze niedoskonałości. Powłoki uniemożliwiają nam jakąkolwiek ingerencję w lakier, a taki samochód po 2 czy 3 latach eksploatacji zyska niesamowicie dużo na np. jednoetapowym polerowaniu lakieru. Decydując się na zabezpieczenie lakieru na okres 2 lub 3 lat wydamy mniej, a za zaoszczędzone pieniądze możemy zdecydować się na zabezpieczenie najbardziej newralgicznych elementów pojazdu folią ochronną PPF. Zabezpieczenie folią progu załadunkowego bagażnika lub słupków w wysokim połysku tzw. „piano black” to najlepsze co mogą Państwo zrobić dla nowego samochodu. Elementy te niszczeją bardzo szybko, a ich zabezpieczenie jest nieporównywalnie tańsze niż zabezpieczenie dużych elementów takich jak maska czy drzwi.

W naszej firmie mogą Państwo liczyć na bezpłatne doradztwo w sprawie zabezpieczenia, które będzie najlepsze dla waszego samochodu. Jest to bardzo indywidualna decyzja zależna od wielu czynników (sposób eksploatacji, długość leasingu, oczekiwania, nawet kolor lakieru). Naszym zadaniem jest ją Państwu ułatwić oraz sprawić, że będzie ona w 100% świadoma.