shutterstock_650651476

Jak odbywa się ekologiczne czyszczenie mebli tapicerowanych?

October 6, 2022 Ecoshine

Każdy gospodarz chce, aby jego mieszkanie prezentowało się schludnie i estetycznie. Jednak każde lokum ma swoje zakamarki, których wyczyszczenie nie należy do najprostszych, a próba zrobienia tego na własną rękę może przynieść więcej szkód niż korzyści. Taką powierzchnią może okazać się chociażby pranie materaca. Jak ten proces się odbywa? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Jak odbywa się ekologiczne czyszczenie mebli tapicerowanych?

Nawet najmniej używana tapicerka może paść ofiarą przykrego incydentu, w którym pomoc specjalistów okaże się zbawienna. Sprawa ta również dotyczy systematycznie czyszczonych i często używanych mebli tapicerowanych. Jeśli brud wniknie w głębsze warstwy materiału, pranie domowymi sposobami może zdać się na nic lub nawet pogorszyć sytuację, ponieważ przebarwienia lub przetarcia mogą być już nie do odratowania. Dlatego usunięcie trudnych plam może wymagać sięgnięcia po pomoc specjalistów.

Po przybyciu firmy, fachowiec na podstawie rodzaju materiału dobiera odpowiedni sprzęt oraz detergenty. W następnej kolejności zabezpiecza się meble tak, aby podczas czyszczenia materaca inne sprzęty bądź podłoga nie zostały przypadkowo uszkodzone. Potem pora na precyzyjne pranie tapicerki meblowej za pomocą sprzętu ciśnieniowego oraz szorowarek, które poza dokładnym czyszczeniem mebli w ich głębokich strukturach skracają również czas schnięcia odświeżanych materiałów.

Warto również od czasu do czasu zainwestować w ozonowanie tapicerki. W Warszawie i innych dużych miastach rozwiązanie to jest również na czasie, a jako firma Ecoshine świadczymy nasze usługi w każdym miejscu Polski – i to nie tylko w miastach. Celem ozonowania jest skuteczna dezynfekcja i wyeliminowanie bakterii, wirusów i grzybów z czyszczonej powierzchni, a także pozbycie się bardzo trudnego do usunięcia zapachu dymu papierosowego. Ozonowanie również okaże się przydatne u osób, które posiadają czworonogi. Powszechnie w końcu wiadomo, że pupile lubią zostawiać swoje feromony lub zdarza im się nie panować nad swoimi potrzebami.

Ekologiczne pranie tapicerki meblowej i wykładzin w Warszawie i innych zatłoczonych miastach skutkować będzie lepszą jakością powietrza w biurach oraz mieszkaniach. Aktualnie nowoczesny sprzęt pozwala na szybkie schnięcie dowolnej sprzątanej powierzchni bez konieczności czekania na wyschnięcie kanap lub podłóg. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają możliwości wysłania swoich pracowników na pracę zdalną, a chcieliby skorzystać z profesjonalnych, skutecznych i szybkich usług czyszczenia mebli tapicerowanych oraz wykładzin.