shutterstock_650651476

Wykładziny i dywany – może nie najlepszy, ale całkiem niezły przyjaciel człowieka więc zasługuje na regularną pielęgnację.

November 13, 2018 Ecoshine

Dywan lub wykładzina dywanowa to stały element wystroju miażdżącej większości mieszkań we Wrocławiu. Dzielnie broni stóp przed niewdzięcznymi termicznie panelami i deskami, izoluje sąsiada z dołu od podejmowanych przez mieszkańców nocnych wycieczek do toalety, pachnie psu psem utwierdzając go w przekonaniu, że jest w domu czy wreszcie pozwala małym dzieciom na ćwiczenie, jakże istotnej w dorosłym życiu, umiejętności przyklejania do dywanów i tapicerek gum do żucia w zupełnie bezpiecznych, sielsko domowych warunkach. Dywan – ważna rzecz. Niestety, nie tylko dla ludzi. Dywany i wykładziny dywanowe, z uwagi na swoją warstwową konstrukcję i odizolowaną od świata zewnętrznego osnowę (‘kręgosłup’ dywanu, w którym zakorzeniony jest włos) stanowią bardzo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą w nich żyć, współżyć, metabolizować i gnić równie spektakularnie, co w niewielu innych zakątkach naszego zacisza domowego. Na całe szczęście, są sposoby żeby temu zaradzić. We Wrocławiu od czystego dywanu dzieli Cię zaledwie 1 fraza w google i całkiem przyjemna rozmowa telefoniczna, jeśli wybierzesz odpowiedni numer.

Czyszczenie dywanów, jak potrzebne by nie było, bywa jednak niewdzięczną pracą. Często czyścimy mocno eksploatowane, wystawione działania na działanie dzieci i zwierzaków dywany, które wręcz krzyczą do nas, abyśmy wpadali co najmniej raz w roku:) Odpowiednie wyczyszczenie takiego dywanu jest procedurą wymagającą skrupulatności, wiedzy i często sporego zaangażowania, o cierpliwości nie wspominając. Krótko mówiąc – we Wrocławiu wypranie dywanu z trzyletnim stażem w pokoju dziecięcym to prawdziwy test charakteru. Czyszczenie wykładzin biurowych, również niejednokrotnie okazuje się być interesującym wyzwaniem, w szczególności kiedy jest ich 1000m2, a godzin na realizację zlecenia zaledwie 8. Szybkie i jednocześnie skrupulatne pranie wykładziny obiektowej to rzadka umiejętność, której opanowanie wymagało mnóstwa prób i błędów. Po latach jednak z dumą możemy stwierdzić, że wyczyszczona przez nas wykładzina czy dywan, oprócz walorów estetycznych zapewnia też możliwość przebywania w czystszym, zdrowszym środowisku. Środowisku przyjaznym nie tylko dla oczu, ale też płuc i oskrzeli.