shutterstock_650651476

Pranie wykładzin biurowych – zagrożenia cz. 1

October 29, 2018 Ecoshine

W przypadku wykładzin obiektowych stosowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak biura, duże sklepy, banki czy hotele zasadniczy problem może stanowić niewłaściwy dobór wykładziny. Niestety niejednokrotnie podczas zleceń wykonywanych we Wrocławiu spotkaliśmy się z problemem polegającym na kompletnym niedostosowaniu rodzaju wykładziny do natężenia ruchu panującego na obiekcie. Większość producentów podaje w specyfikacji swojej wykładziny do jakiego natężenia ruchu jest ona dostosowana. W większości przypadków jest to trzystopniowy podział: wykładziny dostosowane do małego, średniego i dużego natężenia ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr ponieważ brak wiedzy czy działania wynikające z pozornej oszczędności mogą doprowadzić do bardzo szybkiego wycierania się wykładziny w ciągach komunikacyjnych i uszkodzenia włókien które dają bardzo nieciekawy efekt wizualny ( w tym temacie przygotujemy osobny wpis jak zadbać o wykładziny w najbardziej narażonych na eksploatację miejscach). Niestety w wielu przypadkach spotykamy się z nadziejami, że to “tylko” brud jednak włókna wykładziny są już tak wytarte i przerzedzone, że można już mówić tylko o aspektach zdrowotnych związanych z czyszczeniem wykładziny ponieważ efekty wizualne na tym etapie są już naprawdę mizerne.

Drugim najbardziej istotnym problemem związanym z czyszczeniem wykładzin obiektowych jest usuwanie plam po kawie, które najczęściej powstają w obecności bardzo wysokiej temperatury i niezwykle intensywnych barwników, a połączenie tych dwóch czynników może prowadzić do trwałych przebarwień na wykładzinie ale temu tematowi poświęcimy również osobny, bardzo obszerny wpis.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z czyszczenia bardzo wysokiej klasy wykładziny, jak widać plamy po kawie i innych zalaniach nie były tutaj problemem a wykładzina nie jest wytarta nawet na wejściu mimo, iż w tym pomieszczeniu pracuje około 20 osób. Czyszczenie takiej wykładziny to dla nas prawdziwa przyjemność, a właściciel biura będzie cieszył się jej pięknym wyglądem przez długie lata, nie wstydząc się wprowadzania do biura swoich kontrahentów. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że oszczędność kosztuje:) Niestety doświadczenie mówi nam, że nie wszystkie wykładziny jesteśmy w stanie odnowić, niektóre z nich możemy tylko lekko reanimować, jednak zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami wystawionymi przez właścicieli tych dobrych i również nieco gorszych wykładzin:)