shutterstock_650651476

Jak zadbać o idealny wygląd wykładziny?

February 17, 2021 Ecoshine

Wykładzina podłogowa to bardzo istotna część dekoracji wnętrz. Nie ma co ukrywać, aby wykładzina pięknie prezentowała się w naszym domu, należy odpowiednio zadbać o jej pielęgnację. Brud i kurz przynoszony z zewnątrz z łatwością rozprzestrzenia się w naszej posiadłości, a najbardziej cierpi na tym dywan. Po pewnym czasie nieuniknione będzie usuwanie zabrudzeń z wykładziny. Jak najlepiej się za to zabrać?

Jak poprawnie dbać o wykładzinę?

Zacznijmy od tego, że nieprawidłowa pielęgnacja dywanów, może być katastrofalna w skutkach. Używając nieprawidłowej chemii czyszczącej, możemy trwale uszkodzić włókna dywanu. Więc jak to robić prawidłowo? Odpowiedź jest prosta, zlecimy tę usługę profesjonalistom, którzy sprawią, że wykładzina będzie wyglądać jak nowa. Wiele firm prowadzi usługi kompleksowego prania, czyszczenie dywanów i wykładzin, a jedną z nich będzie Ecoshine.

Jak wybrać odpowiednią firmę do prania wykładzin?

Wybierając firmę, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak sposób wykonania usługi, czas realizacji, ceny, doświadczenie pracowników i opinia klientów. Potrzebujesz szybkiej „reanimacji” dla Twojego Dywanu i mieszkasz w Warszawie lub okolicy? Firma Ecoshine błyskawicznie rozwiąże Twój problem.

Jak powinno wyglądać czyszczenie/pranie dywanów i wykładzin?

Wszystko powinno odbywać się w kilku etapach. Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń. Rozpoznanie rodzaju włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednie środki piorące i temperaturę roztworów. Posiadasz drogi, naturalny dywan i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków. Posiadają certyfikat wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści brud, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu. W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś plamy, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod ciśnieniem, aby nie pozostały żadnego osadu chemicznego. Na sam koniec pozostaje pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów zmniejszymy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia. Niewiele firm podchodzi w taki sposób do prania dywanów i wykładzin. Warto więc zwrócić na uwagę wybranej przez was firmy. Jeśli mieszkasz w stolicy warto skontaktować się z firmą Ecoshine.

Idealna pielęgnacja wykładziny — ile to kosztuje?

Ceny naprawdę są różne, ale wszystko powinno odbywać się w granicach zdrowego rozsądku. Pranie wykładzin w małym mieszkaniu czy biurze kosztuje w przedziale 10-12 zł za m2. Czym większe metraże do czyszczenia, cena powinna być bardziej zadowalająca dla klienta. Dla przykładu pranie na powierzchni powyżej 100m2 kosztuje 6-7 zł netto od metra. Warto wybrać przystępną najlepszą usługę w przystępnej cenie. Ecoshine jest firmą, która z pewnością spełnia te kryteria.