shutterstock_650651476

Czyszczenie wykładzin biurowych — poznaj na to sposób!

December 7, 2021 Ecoshine

Biuro, miejsce pracy, które powinno być wypełnione pozytywną energią i nienagannym stylem. Wykładziny często wykorzystywane są jako dopełnienie wnętrza biura. Długie godziny pracy sprawiają, że wykładzina biurowa eksploatowana jest dużo bardziej niż ta domowa, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja wykonana przez profesjonalną firmę.

Czyszczenie wykładzin biurowych — dlaczego warto skorzystać z usług fachowców?

Czynność, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowana, może przysporzyć wiele problemów. Brak odpowiedniej wiedzy i sprzętu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wykładziny, a co za tym idzie do niepotrzebnych kosztów. Zlecenie tego zadania specjalistom z długoletnim doświadczeniem to najlepsze rozwiązanie. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy to gwarancja zadowalającego efektu i bezpieczeństwa dla wykładziny. Pranie wykładziny w Warszawie można wykonać już od 7 złotych za m2, a firma takie jak Ecoshine dodatkowo wykona bezpłatną wycenę usługi.

Czyszczenie wykładzin biurowych — jak to wygląda w praktyce?

Wykładzina biurowa powinna być wykonana w kilku krokach i odpowiedniej kolejności.

Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń.

Rozpoznanie typu włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Specjaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednią chemię piorącą i temperaturę roztworów. Twoje biuro wyposażone jest w drogą, naturalną wykładzinę i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków posiadające certyfikat Wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna.

Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści zabrudzenia, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu.

W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś zabrudzenia, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod wysokim ciśnieniem, aby na wykładzinie nie pozostał żaden osad chemiczny.

Na sam koniec zostaje nam pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Zastosowanie wysokiej jakości produktów zmniejszy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia.

Niewiele firm na rynku podchodzi w tak profesjonalny sposób do prania dywanów i wykładzin. Jeśli mieszkasz w Warszawie, warto skontaktować się z firmą Ecoshine.

Pranie wykładzin biurowych w Warszawie — ile to kosztuje?

Firma Ecoshine pełniąca usługi w Warszawie wykona pranie wykładzin w biurze już od 7 zł za m2. Im większa powierzchnia biura, tym lepsza cena za metr kwadratowy. Brudzenie dywanu to proces ciągły dlatego ważna będzie Impregnacja, która kosztuje już od 3 zł za m2. Zadbaj o swoje biuro w stolicy z firmą Ecoshine.