shutterstock_650651476

Ekologia w branży chemicznej

May 10, 2022 edytor

Ekologiczny styl życia, związany z postawą świadomego dbania o środowisko, nie jest już zaliczany do sezonowego trendu propagowanego przez celebrytów. Wyraża szeroką świadomość społeczną oraz ludzką troskę o dobro zanieczyszczanej planety. Dzięki temu, że w niemal każdej branży spopularyzowana jest ekologia, każdy — niezależnie od stylu życia, nawyków, upodobań — może żyć ekologicznie. Firmy wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom dostarczania alternatywnych sposobów na wprowadzanie ekologii do codziennego funkcjonowania. W tym zakresie branża chemiczna oferuje usługi oczyszczania naturalnego z użyciem środków przyjaznych dla środowiska. Dzisiejszy wpis dotyczy zalet korzystania z prośrodowiskowych detergentów przy praniu wykładzin dywanowych.

Eko-pranie wykładzin dywanowych — środki bezpieczne środowisku

Środki używane do ekologicznego prania bazują wyłącznie na naturalnych składnikach. Skutecznie zwalczają one wszelkie nieczystości oraz są bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt. Nie posiadają w składzie toksycznych i szkodliwych substancji, wywołujących łzawienie oczu, wysypkę na ciele i podrażnienia przy kontakcie ze skórą. Naturalny zapach eko środków bazuje na olejkach eterycznych, dzięki czemu nie wywołuje on podrażnień dróg oddechowych oraz duszności u ludzi i zwierząt. Nawet jeśli ekologiczny detergent przypadkowo wyleje się na łatwe do zniszczenia lub niezabezpieczone nawierzchnie — kamienne, drewniane, granitowe — to nie pozostawia smug, przebarwień i zacieków. Eko pranie jest w pełni bezpieczne dla otoczenia, a działanie naturalnych środków czyszczących nie odbiega w skuteczności od powszechnie stosowanej chemii. Świetnie się ono sprawdza się przy praniu dywanów oraz wykładzin dywanowych.

Pranie wykładzin dywanowych w Warszawie — naturalna skuteczność

Firmy zajmujące się praniem wykładzin dywanowych w Warszawie dopasowują naturalne środki czyszczące do struktury powierzchniowej czyszczonego materiału. W zależności od intensywności zabrudzenia używają oni odpowiednich płynów. Ich działanie potęgują enzymatyczne spraye. Rozpuszczają one brud w najgłębszych warstwach, który w dalszych etapach jest wchłaniany przez specjalistyczny sprzęt. Czyszczenie wykładzin dywanowych oferuje przyjazna środowisku Warszawa oraz inne miasta promujące ekologiczny styl życia.

Ekologiczne czyszczenie wykładzin — zaufaj specjalistom

Specjalistyczny sprzęt posiadają doświadczeni fachowcy z prośrodowiskowych firm czyszczących. Wykorzystują oni specjalne urządzenia natryskowo-ssące, które pod ciśnieniem całkowicie wydobywają rozpuszczony brud. Zabijają one też roztocza, znajdujące się w dywanach i wykładzinach. Sprzęt wspomaga działanie naturalnych detergentów, dzięki czemu oczyszczanie powierzchni dywanowych jest skuteczne, szybkie i nieinwazyjne.

Ekologiczna chemia dla wegan w myśl zero waste

Naturalne środki stosowane w branży chemicznej są rekomendowane dla wegan, ponieważ nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego. Ekologiczne detergenty nie wymagają testowania na zwierzętach, dzięki czemu nie przyczyniają się do ich hodowli laboratoryjnej. Ponadto, zawarte w nich naturalne olejki eteryczne nie podrażniają węchu naszych czworonożnych przyjaciół. Naturalne środki czyszczące są biodegradowalne, więc ich rozkład nie zanieczyszcza środowiska przyrodniczego, a osoby prowadzące zdrowy styl życia nie generują odpadów.


Czyszczenie wykładzin biurowych — poznaj na to sposób!

December 7, 2021 Ecoshine

Biuro, miejsce pracy, które powinno być wypełnione pozytywną energią i nienagannym stylem. Wykładziny często wykorzystywane są jako dopełnienie wnętrza biura. Długie godziny pracy sprawiają, że wykładzina biurowa eksploatowana jest dużo bardziej niż ta domowa, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja wykonana przez profesjonalną firmę.

Czyszczenie wykładzin biurowych — dlaczego warto skorzystać z usług fachowców?

Czynność, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowana, może przysporzyć wiele problemów. Brak odpowiedniej wiedzy i sprzętu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wykładziny, a co za tym idzie do niepotrzebnych kosztów. Zlecenie tego zadania specjalistom z długoletnim doświadczeniem to najlepsze rozwiązanie. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy to gwarancja zadowalającego efektu i bezpieczeństwa dla wykładziny. Pranie wykładziny w Warszawie można wykonać już od 7 złotych za m2, a firma takie jak Ecoshine dodatkowo wykona bezpłatną wycenę usługi.

Czyszczenie wykładzin biurowych — jak to wygląda w praktyce?

Wykładzina biurowa powinna być wykonana w kilku krokach i odpowiedniej kolejności.

Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń.

Rozpoznanie typu włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Specjaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednią chemię piorącą i temperaturę roztworów. Twoje biuro wyposażone jest w drogą, naturalną wykładzinę i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków posiadające certyfikat Wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna.

Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści zabrudzenia, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu.

W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś zabrudzenia, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod wysokim ciśnieniem, aby na wykładzinie nie pozostał żaden osad chemiczny.

Na sam koniec zostaje nam pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Zastosowanie wysokiej jakości produktów zmniejszy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia.

Niewiele firm na rynku podchodzi w tak profesjonalny sposób do prania dywanów i wykładzin. Jeśli mieszkasz w Warszawie, warto skontaktować się z firmą Ecoshine.

Pranie wykładzin biurowych w Warszawie — ile to kosztuje?

Firma Ecoshine pełniąca usługi w Warszawie wykona pranie wykładzin w biurze już od 7 zł za m2. Im większa powierzchnia biura, tym lepsza cena za metr kwadratowy. Brudzenie dywanu to proces ciągły dlatego ważna będzie Impregnacja, która kosztuje już od 3 zł za m2. Zadbaj o swoje biuro w stolicy z firmą Ecoshine.


Pranie tapicerek meblowych — o co w nim dokładnie chodzi?

November 25, 2021 Ecoshine

Po ciężkim dniu w pracy chyba każdy lubi zaraz po powrocie do domu zapełnić pusty żołądek smakowitym obiadem i oddać się błogiemu relaksowi. Czy to złe? Absolutnie nie! Leniuchowanie pozwala na zregenerowanie organizmu, co ma również pozytywny wpływ na psychikę, ale… jak z każdą kwestią należy pamiętać o umiarze! Wygodna kanapa, miękki fotel czy puszysty dywan — właśnie te elementy wystroju wnętrza pomagają w chwilach odetchnięcia po ciężkim dniu. Trzeba jednak pamiętać o pewnej „drobnostce”, o której wiele osób — no cóż — zapomina. O czymś, co pozwala na stuprocentowy komfort, bez „ucieczki” choćby jednego procenta. Co mamy na myśli? Regularne pranie mebli oraz czyszczenie wykładzin! Jaki jest tego cel i w jaki sposób odbywa się takie porządkowanie? W poniższym tekście postaramy się zaspokoić Waszą ciekawość, odpowiadając na te pytania!

Częste mycie skraca życie — czy na pewno?

Każdy człowiek mniej lub bardziej świadomie zwraca wiele uwagi na otoczenie — jego czystość, zagospodarowanie przestrzeni oraz idącą za tym estetykę, bo… czy można czuć się w 100% komfortowo, gdy w danym pomieszczeniu unoszą się kłęby kurzu, czyli tak zwane „koty”? Oczywiście, że nie. Podobnie jest z plamami, o które wcale nie jest tak trudno. A to upadnie placek z talerzyka podczas degustacji, a to wyleje się kawa albo napój, a nawet może dojść do sytuacji, kiedy to zapomni się kluczy ze stołu i po dywanie trzeba przebiec w brudnych butach. Czy jednak tylko ze względu na estetykę warto się decydować na pranie wykładziny, kanapy albo czyszczenie materaca? Niezupełnie, gdyż w grę wchodzi także zdrowie. Jak to możliwe? Wystarczy pomyśleć o osobach uczulonych na kurz, dla których jest on ponadprzeciętnie uporczywy. Poza tym należy pamiętać o czymś jeszcze — o drobniutkich nieproszonych gościach, czyli roztoczach. Warto się ich za wszelką cenę pozbyć, w czym pomoże porządne sprzątanie.

Czyszczenie krok po kroku.

Wylanie kawy, upuszczenie smakołyku czy zwyczajne zabrudzenia spowodowane częstym siadaniem i wstawaniem to najczęstsze powody prowadzące do pogorszenia wyglądu mebli. Co w takim przypadku zrobić? Na pewno nie rwać włosów z głowy, a postawić na sprawdzoną firmę specjalizującą się w czyszczeniu mebli tapicerowanych, kanap oraz innych elementów wyposażenia. Jak jednak przebiega cały proces czyszczenia? Sprawdźmy! W pierwszej kolejności istotne jest postawienie na drobiazgowe odkurzanie pozwalające na pozbycie się aż 80% nierozpuszczalnych zabrudzeń. Daje to także dobrą podstawę do dalszego etapu, a ponadto taki proceder jest zwyczajnie wygodniejszy — ot, do ścierki bądź gąbki nie będą się przyklejać spowalniające pracę drobiny albo kurz. Co dalej? Tak zwana próba materiału. Na tym etapie pod każdym kątem kontroluje się tekstylia, określając ich odporność, trwałość naniesionego wzoru oraz barwy. Jaki ma to cel? W grę wchodzi opracowanie strategii — na tej podstawie można określić, jakie środki piorące okażą się strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i efektywności. Kontrola wykonana? No to bierzemy się do roboty!

Po odkurzeniu i kompleksowej kontroli przychodzi czas na skorzystanie z enzymatycznego presprayu. Wystarczy rozprowadzić go na całej powierzchni mebla mikrofibrą, co umożliwia wstępne rozpuszczenie plam, ale też ich „wyciągnięcie” z najgłębszych warstw w tym nawet gąbki tapicerskiej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niektóre zabrudzenia na stałe zagościły w danym elemencie, ale… czy wszystko jest stracone? Absolutnie nie, ponieważ z pomocą przychodzą odplamiacze. Należy jednak mieć „z tyłu głowy” to, by po zakończeniu odplamiania porządnie zmyć wykorzystaną wcześniej chemię! W dalszej kolejności następuje usunięcie resztek zaschniętego jedzenia, plasteliny, gumy do żucia i innych podobnych pozostałości i można już przejść do właściwego etapu.

Ostatnią fazą prania mebli tapicerowanych jest… po prostu pranie właściwe. Polega na dogłębnym wypłukaniu wcześniej rozpuszczonego brudu pod ciśnieniem. Warto pamiętać, że temperatura wody w tym przypadku wynosi około 50-60°C, a więc wystarczająco, aby zabić wszelkie roztocza. Czy proces czyszczenia tapicerki jest czymś skomplikowanym? Ciężko znaleźć uniwersalną odpowiedź na takie pytanie, ponieważ wiele zależy od stopnia zabrudzenia danego mebla. W przypadku drobnych plam i zwyczajnego odświeżenia sprawa jest naprawdę prosta, jednak wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyposażenie nie było sprzątane nawet kilka lat. A jak wygląda kwestia czekania na schnięcie? Trwa najczęściej od kilku do kilkunastu godzin.

Po ciężkim dniu w pracy chyba każdy lubi zaraz po powrocie do domu zapełnić pusty żołądek smakowitym obiadem i oddać się błogiemu relaksowi. Czy to złe? Absolutnie nie! Leniuchowanie pozwala na zregenerowanie organizmu, co ma również pozytywny wpływ na psychikę, ale… jak z każdą kwestią należy pamiętać o umiarze! Wygodna kanapa, miękki fotel czy puszysty dywan — właśnie te elementy wystroju wnętrza pomagają w chwilach odetchnięcia po ciężkim dniu. Trzeba jednak pamiętać o pewnej „drobnostce”, o której wiele osób — no cóż — zapomina. O czymś, co pozwala na stuprocentowy komfort, bez „ucieczki” choćby jednego procenta. Co mamy na myśli? Regularne pranie mebli oraz czyszczenie wykładzin! Jaki jest tego cel i w jaki sposób odbywa się takie porządkowanie? W poniższym tekście postaramy się zaspokoić Waszą ciekawość, odpowiadając na te pytania!

Częste mycie skraca życie — czy na pewno?

Każdy człowiek mniej lub bardziej świadomie zwraca wiele uwagi na otoczenie — jego czystość, zagospodarowanie przestrzeni oraz idącą za tym estetykę, bo… czy można czuć się w 100% komfortowo, gdy w danym pomieszczeniu unoszą się kłęby kurzu, czyli tak zwane „koty”? Oczywiście, że nie. Podobnie jest z plamami, o które wcale nie jest tak trudno. A to upadnie placek z talerzyka podczas degustacji, a to wyleje się kawa albo napój, a nawet może dojść do sytuacji, kiedy to zapomni się kluczy ze stołu i po dywanie trzeba przebiec w brudnych butach. Czy jednak tylko ze względu na estetykę warto się decydować na pranie wykładziny, kanapy albo czyszczenie materaca? Niezupełnie, gdyż w grę wchodzi także zdrowie. Jak to możliwe? Wystarczy pomyśleć o osobach uczulonych na kurz, dla których jest on ponadprzeciętnie uporczywy. Poza tym należy pamiętać o czymś jeszcze — o drobniutkich nieproszonych gościach, czyli roztoczach. Warto się ich za wszelką cenę pozbyć, w czym pomoże porządne sprzątanie.

Czyszczenie krok po kroku.

Wylanie kawy, upuszczenie smakołyku czy zwyczajne zabrudzenia spowodowane częstym siadaniem i wstawaniem to najczęstsze powody prowadzące do pogorszenia wyglądu mebli. Co w takim przypadku zrobić? Na pewno nie rwać włosów z głowy, a postawić na sprawdzoną firmę specjalizującą się w czyszczeniu mebli tapicerowanych, kanap oraz innych elementów wyposażenia. Jak jednak przebiega cały proces czyszczenia? Sprawdźmy! W pierwszej kolejności istotne jest postawienie na drobiazgowe odkurzanie pozwalające na pozbycie się aż 80% nierozpuszczalnych zabrudzeń. Daje to także dobrą podstawę do dalszego etapu, a ponadto taki proceder jest zwyczajnie wygodniejszy — ot, do ścierki bądź gąbki nie będą się przyklejać spowalniające pracę drobiny albo kurz. Co dalej? Tak zwana próba materiału. Na tym etapie pod każdym kątem kontroluje się tekstylia, określając ich odporność, trwałość naniesionego wzoru oraz barwy. Jaki ma to cel? W grę wchodzi opracowanie strategii — na tej podstawie można określić, jakie środki piorące okażą się strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i efektywności. Kontrola wykonana? No to bierzemy się do roboty!

Po odkurzeniu i kompleksowej kontroli przychodzi czas na skorzystanie z enzymatycznego presprayu. Wystarczy rozprowadzić go na całej powierzchni mebla mikrofibrą, co umożliwia wstępne rozpuszczenie plam, ale też ich „wyciągnięcie” z najgłębszych warstw w tym nawet gąbki tapicerskiej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niektóre zabrudzenia na stałe zagościły w danym elemencie, ale… czy wszystko jest stracone? Absolutnie nie, ponieważ z pomocą przychodzą odplamiacze. Należy jednak mieć „z tyłu głowy” to, by po zakończeniu odplamiania porządnie zmyć wykorzystaną wcześniej chemię! W dalszej kolejności następuje usunięcie resztek zaschniętego jedzenia, plasteliny, gumy do żucia i innych podobnych pozostałości i można już przejść do właściwego etapu.

Ostatnią fazą prania mebli tapicerowanych jest… po prostu pranie właściwe. Polega na dogłębnym wypłukaniu wcześniej rozpuszczonego brudu pod ciśnieniem. Warto pamiętać, że temperatura wody w tym przypadku wynosi około 50-60°C, a więc wystarczająco, aby zabić wszelkie roztocza. Czy proces czyszczenia tapicerki jest czymś skomplikowanym? Ciężko znaleźć uniwersalną odpowiedź na takie pytanie, ponieważ wiele zależy od stopnia zabrudzenia danego mebla. W przypadku drobnych plam i zwyczajnego odświeżenia sprawa jest naprawdę prosta, jednak wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyposażenie nie było sprzątane nawet kilka lat. A jak wygląda kwestia czekania na schnięcie? Trwa najczęściej od kilku do kilkunastu godzin.


Jak zadbać o idealny wygląd wykładziny?

February 17, 2021 Ecoshine

Wykładzina podłogowa to bardzo istotna część dekoracji wnętrz. Nie ma co ukrywać, aby wykładzina pięknie prezentowała się w naszym domu, należy odpowiednio zadbać o jej pielęgnację. Brud i kurz przynoszony z zewnątrz z łatwością rozprzestrzenia się w naszej posiadłości, a najbardziej cierpi na tym dywan. Po pewnym czasie nieuniknione będzie usuwanie zabrudzeń z wykładziny. Jak najlepiej się za to zabrać?

Jak poprawnie dbać o wykładzinę?

Zacznijmy od tego, że nieprawidłowa pielęgnacja dywanów, może być katastrofalna w skutkach. Używając nieprawidłowej chemii czyszczącej, możemy trwale uszkodzić włókna dywanu. Więc jak to robić prawidłowo? Odpowiedź jest prosta, zlecimy tę usługę profesjonalistom, którzy sprawią, że wykładzina będzie wyglądać jak nowa. Wiele firm prowadzi usługi kompleksowego prania, czyszczenie dywanów i wykładzin, a jedną z nich będzie Ecoshine.

Jak wybrać odpowiednią firmę do prania wykładzin?

Wybierając firmę, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak sposób wykonania usługi, czas realizacji, ceny, doświadczenie pracowników i opinia klientów. Potrzebujesz szybkiej „reanimacji” dla Twojego Dywanu i mieszkasz w Warszawie lub okolicy? Firma Ecoshine błyskawicznie rozwiąże Twój problem.

Jak powinno wyglądać czyszczenie/pranie dywanów i wykładzin?

Wszystko powinno odbywać się w kilku etapach. Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń. Rozpoznanie rodzaju włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednie środki piorące i temperaturę roztworów. Posiadasz drogi, naturalny dywan i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków. Posiadają certyfikat wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści brud, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu. W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś plamy, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod ciśnieniem, aby nie pozostały żadnego osadu chemicznego. Na sam koniec pozostaje pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów zmniejszymy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia. Niewiele firm podchodzi w taki sposób do prania dywanów i wykładzin. Warto więc zwrócić na uwagę wybranej przez was firmy. Jeśli mieszkasz w stolicy warto skontaktować się z firmą Ecoshine.

Idealna pielęgnacja wykładziny — ile to kosztuje?

Ceny naprawdę są różne, ale wszystko powinno odbywać się w granicach zdrowego rozsądku. Pranie wykładzin w małym mieszkaniu czy biurze kosztuje w przedziale 10-12 zł za m2. Czym większe metraże do czyszczenia, cena powinna być bardziej zadowalająca dla klienta. Dla przykładu pranie na powierzchni powyżej 100m2 kosztuje 6-7 zł netto od metra. Warto wybrać przystępną najlepszą usługę w przystępnej cenie. Ecoshine jest firmą, która z pewnością spełnia te kryteria.


Czyszczenie dywanu w domu — dlaczego się nie sprawdza?

Ecoshine

Czyszczenie dywanu w domu nie zawsze daje zadowalające rezultaty. Uporczywe zabrudzenia, plamy po oleju czy rozlane alkohole są niewątpliwe trudne do usunięcia. Nie dbając o dywan przez dłuższy czas, tym bardziej jest go trudniej przywrócić do dawnej świetności.

Czyszczenie dywanu w domu to zły pomysł!

Dlaczego nie powinniśmy czyścić dywanu na własną rękę? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Brak specjalistycznej wiedzy na temat to chyba najważniejszy czynnik. W internecie jest wiele magicznych sposobów na samodzielne czyszczenie dywanu, ale czy są one skuteczne? Wiele z nich to mity, które mogą bardziej zaszkodzić, a jeżeli pomóc w czyszczeniu dywanu. Wpływ na nieskuteczne dbanie o dywan w domu ma również mała wiedza o specjalistycznej chemii, uwierz mi, na tym trzeba się znać. Brak odpowiedniego sprzętu. Nie każdy w domu posiada odkurzacz piorący wysokiej jakości, a tradycyjne szorowanie szczotką to jak walka z wiatrakami. Zastanawiasz się pewnie co zrobić, skoro czyszczenie dywanu to taki skomplikowany proces? Odpowiedź jest jedna — zleć to zadanie specjalistycznej firmie. Uzyskasz efekt, którego nigdy nie osiągniesz, czyszcząc dywan na własną rękę. Na rynku znajduje się mnóstwo firm, ale warto skorzystać z usług najlepszych. W Warszawie wielkim uznaniem cieszy się Ecoshine, skutecznie czyszczą dywany oraz wykładziny w całej stolicy.

Czyszczenie dywanu — jak wybrać specjalistę?

Wybierając firmę, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak sposób wykonania usługi, czas realizacji, ceny, doświadczenie pracowników i opinia klientów. Pamiętaj, że to inwestycja w wygląd Twoich wnętrz. Efekt musi być taki, aby Twoim znajomym dywan spodobał się tak bardzo, że będą odwiedzać Cię dwa razy częściej. Jak powinno wyglądać profesjonalne pranie dywanów? Wszystko powinno odbywać się w kilku etapach. Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń. Rozpoznanie rodzaju włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednie środki piorące i temperaturę roztworów. Posiadasz drogi, naturalny dywan i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków. Posiadają certyfikat wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści brud, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu. W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś plamy, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod ciśnieniem, aby nie pozostawiły żadnego osadu chemicznego. Na sam koniec pozostaje pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów zmniejszymy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia. W taki sposób działa niewiele firm. Specjaliści z Ecoshine dzięki wieloletniemu doświadczeniu zadbają o każdy najmniejszy detal podczas czyszczenia Twojego dywanu. Jeśli mieszkasz w Warszawie i potrzebujesz szybkiej reanimacji dywanu nie zwlekaj, tylko skontaktuj się z Ecoshine. Zlecając czyszczenie dywanu specjalistom, masz gwarancje zadowolenia.


Pranie tapicerki meblowej – dlaczego warto?

July 28, 2020 Ecoshine

Niewątpliwe przedmioty takie jak kanapy czy narożniki używane niemal codziennie, a co za tym idzie, są bardzo narażone na różnego rodzaju plamy czy zabrudzenia. W efekcie meble przestają wyglądać atrakcyjnie. W takim wypadku tapicerka meblowa potrzebuje naszej pomocy, jak poprawnie zadbać o piękno naszych mebli?

Czyszczenie mebli tapicerowanych — czy warto robić to samemu.

Jak w wielu innych aspektach życia, brak odpowiednich kompetencji może doprowadzić do niepożądanych sytuacji. Samodzielne usuwanie plam i zacieków z tapicerki meblowej może zakończyć się katastrofą. Korzystając ze zwykłej szczotki i taniej chemii, nie jesteśmy w stanie pomóc wrócić naszym meblom do dawnej świetności. W krytycznych sytuacjach nieoceniona jest pomoc specjalistów. Profesjonalne urządzenia piorące, wysokiej jakości odplamiacze i wieloletnie doświadczenie to bagaż podręczny fachowców w tej dziedzinie, ale uwaga — nie wszystko złote co się świeci. Na rynku pojawiło się wiele firm, które świadczą takie usługi, ale czy na pewno każda jest dobra? Warto więcej sugerować się opinią klientów i zatrudnić najlepszych. Ecoshine — firma oferująca swoje usługi w Warszawie, spełnia wszystkie wyżej wypisane kryteria. Mieszkasz w Stolicy? Skontaktuj się z Ecoshine, Twoje meble wrócą do żywych!

Pranie tapicerki meblowej — jak powinno to wyglądać w praktyce.

To trudny i złożony proces, który składa się z wielu ważnych elementów. Jak powinno wyglądać poprawne pranie tapicerki meblowej? Odkurzenie powierzchni to etap, który rozpoczyna cały proces prania tapicerki meblowej. Usuwa zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, które stanowią do 80% wszystkich zabrudzeń. Dokładna analiza struktury mebli, a dokładniej rodzaju włókna i stabilności kolorów. W taki sposób specjaliści dobierają odpowiednie rodzaje środków czyszczących. Chemia wykorzystywana do czyszczenia tapicerki meblowej powinna posiadać certyfikat wool safe. W następnym etapie powinno się nałożyć enzymatyczny pre-spray i rozprowadzić go dokładnie za pomocą mikrofibry. Działanie te wyciągnie plamy i zabrudzenia znajdujące się na tkaninie, a nawet na gąbce tapicerskiej. Bardzo ważny element całego czyszczenia tapicerki meblowej, nie można go pomijać, ponieważ efekt nie będzie aż tak zadowalający. Zanim przejdziemy do prania głównego, należy usunąć najbardziej oporne zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednich etapach. Niezbędne będą dedykowane odplamiacze. Na sam koniec wykonujemy pranie właściwe, polega na dokładnym wypłukaniu pod wysokim ciśnieniem rozpuszczonego brudu przy pomocy urządzenia natryskowego — ssącego. Zapewni to usunięcie brudu i wszystkich niepożądanych środków chemicznych. Cały zabieg wykonywany jest w temperaturze ok. 50-60 stopni, co dodatkowo zabija roztocza. Na koniec trzeba zaznaczyć, że mimo użytej chemii, wysokiej temperatury prania materiał tapicerki meblowej jest w pełni bezpieczny. Jak widać, cały proces to kilka złożonych etapów, które nie należą do łatwych. Niewiele firm oferujących usługi prania tapicerek meblowych podchodzi do pracy tak skrupulatnie. Ecoshine z Warszawy wykona krok po kroku, aby jak najlepiej zadbać o Twoje meble.


Pranie dywanu – samemu, czy z pomocą specjalisty?

Ecoshine

Dbanie o porządek we własnym domu to wyjątkowo istotna kwestia. Każdy chce wracać do całkowicie czystych pomieszczeń, w których żyje się po prostu dobrze. Problem polega na tym, że nie każde zabrudzenie jest tak samo łatwe do usunięcia i trzeba się czasami bardzo napracować, by pozbyć się jakiejś wyjątkowo trudnej plamy z dywanu. Taka plama może niestety być problemem nie do przeskoczenia dla laika, a próby samodzielnego uporania się z takimi trudnościami prowadzą niejednokrotnie do pogorszenia problemu, a co za tym idzie trwałego zniszczenia dywanu. By unikać podobnych niedogodności, należy korzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Kiedy potrzebna jest pomoc profesjonalisty?

Czyszczenie dywanów może wydawać się pozornie prostą czynnością, w rzeczywistości jednak istnieje wiele czynników, które powinny skłonić posiadacza takiego sprzętu do wybrania pomocy fachowca. Przede wszystkim warto zastanowić się nad szlachetnością materiału. Jeśli zabrudzeniu ulegnie ważny dla klienta, wysokiej klasy dywan, niewprawna ręka może nie poradzić sobie z jego wyczyszczeniem. Fachowcy posiadają cały zestaw odpowiednich narzędzi oraz doświadczenie w korzystaniu z owych środków. Dzięki temu mogą odratować nawet bardzo źle wyglądający w danym momencie dywan, na przykład zabrudzony bardzo trudnymi do usunięcia plamami. Warto zwrócić uwagę także na to, że dywan, nawet jeśli pozornie nie jest zanieczyszczony, skrywa w sobie mnóstwo bakterii i innych niewidocznych gołym okiem zabrudzeń, w związku z czym należy zlecać jego czyszczenie profesjonalistom co najmniej raz do roku.

Jak przebiega pranie dywanów we Wrocławiu?

Wrocław słynie z doskonale przeszkolonych ekip do sprzątania dywanów. Tutejsi fachowcy zaczynają pracę od dokładnego odkurzenia powierzchni oraz sprawdzenia, jak zachowuje się materiał dywanu, sprawdzane są jego najważniejsze właściwości, w tym wytrzymałość oraz kolor. Następnie nakłada się specjalny pre-spray usuwający część zabrudzeń i przechodzi się do odplamiania. Wywabianie plam bywa prawdziwą bolączką dla amatorów, ale profesjonaliści wykonujący pranie dywanów we Wrocławiu wiedzą co robią. Z ich pomocą wywabianie plam nie zajmie długo i szybko będzie można przejść do właściwej części prania. Dywan po wszystkim powinien pachnieć świeżością.

Poradzenie sobie z większością problemów związanych ze sprzątaniem bywa trudne, ale jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z podobnej usługi, we Wrocławiu bez przeszkód można znaleźć idealną ekipę sprzątającą dywany. Dzięki temu każdy bez przeszkód zadba dzisiaj o dywany w swoim mieszkaniu, lub dywaniki samochodowe.


Polerowanie felg w profesjonalnym salonie

Ecoshine

Wszelkie sprzęty, nawet te najbardziej trwałe się zużywają. Także elementy pojazdów nie są wieczne i należy im się w związku z tym prawidłowa pielęgnacja. Nie bez powodu dba się by lakier auta i wszystkie jego elementy, a przy ewentualnych problemach z działaniem jakiegoś elementu najczęściej się go wymienia na nowy. Warto taka samą wagę jak do elementów wizualnych samochodu przykładać do kół i felg. To bardzo ważne by były zadbane, jednocześnie zachowywały dobry wygląd i utrzymywały kierowcę bezpiecznie na drodze. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że kierowca straci koordynację podczas jazdy.

Jak dbać o koła samochodu

Przede wszystkim zawsze należy pamiętać o zmianie opon pojazdu z letnich na zimowe i odwrotnie. Odpowiednie opony zwiększają przyczepność na drodze, pozwalają jeździć komfortowo i bezpiecznie. Warto zawsze dbać to, by był one regularnie wymieniane lub oddawane do wulkanizatora, jeśli tylko pojawiają się jakieś przetarcia. Nie tylko względy bezpieczeństwa są jednak ważne. Każdy kierowca wie, jak istotne jest dbanie o wizualną stronę auta. Samochód jest naszą wizytówką i należy mu się godny wygląd. Dlatego właśnie bardzo ważnym elementem są alufelgi. Polerowanie felg jest kluczowe, jeśli właściciel pojazdu chce go utrzymać w odpowiednim stanie. Felgi się zużywają, po pewnym czasie nie wyglądają już tak okazale, da się na nich dostrzec uszkodzenia spowodowane mijającym czasem i przejechanymi kilometrami. Niektórzy kierowcy próbują samodzielnie szlifować wówczas felgi papierem ściernym, jednak efekt nigdy nie będzie taki sam jak po wizie w profesjonalnym salonie. Polerowanie felg w takim salonie samochodowym SPA spowoduje, że będą one nie tylko utrzymane w czystości, ale i kondycja lakieru będzie znacznie lepsza. Felgi będą chronione przed szkodliwą chemią, a nowoczesne powłoki ceramiczne zapewniają precyzję wszelkich działań na nich wykonywanych. W dzisiejszych czasach kierowcy mają duże możliwości jeśli chodzi o dbanie o każdy element auta, dlatego warto odwiedzać tego typu miejsca, w których prawdziwy fachowcy zadbają o pojazdy znacznie szybciej i lepiej, niż gdyby działało się na własną rękę.

Auto wymaga regularnej pielęgnacji, którą odpowiedzialny kierowca powinien mu zapewnić. Nie można lekceważyć żadnego elementu, także kół i felg. Dlatego właśnie salony zajmujące się auto detailingiem tak chętnie przeprowadzają renowację felg. Polerują je, zabezpieczają przed szkodliwą chemią i przystosowują do warunków panujących na drodze.

zabezpieczenie felg wrocław


Czyszczenie tapicerki – szkolenia

February 20, 2019 Ecoshine

W ostatnim czasie czyszczenie tapicerki stało się bardzo powszechnym pomysłem na biznes. Dosyć niskie wymagania finansowe na start, niezłe zarobki czy pozorna prostota prac wabią licznych potencjalnych przedsiębiorców. Wielu ludzi próbuje swoich sił najpierw dorywczo aby później zająć się pracą pełnoetatową, jednak wiele z nich zniechęca się w kontakcie z pierwszymi trudnościami w czyszczeniu. Jak się okazuje pranie materiałów obiciowych czy wykładzin nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, a potencjalne błędy w erze, kiedy meble potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, bywają bardzo kosztowne. Wykonywanie zawodu konserwatora powierzchni tekstylnych na naprawdę wysokim poziomie nie jest możliwe bez odpowiedniego szkolenia. Dlaczego warto odbyć szkolenie? Dla świętego spokoju, chociażby. Na ten moment na polskim rynku w obiegu jest kilkaset różnych kombinacji materiałów obiciowych. Wiele z nich wymaga specjalnego traktowania, a samo wyczyszczenie ich odkurzaczem ekstrakcyjnym i popularnym proszkiem jest często dalekie od wystarczającego. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakimi środkami chemicznymi można się posłużyć, żeby usunąć plamy, które nie chcą zejść? Na jakich materiałach można zastosować które z nich? Co powiedzieć klientowi, jeśli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z wyzwaniem jakie stawia oporna tapicerka lub dywan? To tylko nieliczne z pytań, na które wypracowanie fachowych, merytorycznych odpowiedzi wymaga praktyki i wiedzy teoretycznej popartej dowodami. Zainwestowanie pieniędzy w kompleksowe szkolenie z czyszczenia tapicerki w firmie, która od wielu lat na co dzień zmaga się z tego typu pytaniami to inwestycja o wiele bardziej istotna niż sprzęt czy samochód niezbędne do wykonywania zawodu. Szkolenie, bardziej niż cokolwiek innego, rzutuje na profesjonalizm w wykonaniu usługi, a tym samym pozwala drastycznie odróżnić się od osób, które wiedzione przeświadczeniem o własnej sprawności decydują się na samodzielne praktykowanie setek prób i błędów, często budując w oczach klientów negatywny wizerunek nie tylko własnej marki, ale niestety całej branży. Nie warto być amatorem – zainwestuj w szkolenie z czyszczenia tapicerek oraz dywanów i bądź prawdziwym profesjonalistą od pierwszego dnia w pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na szkolenia z zakresu prania tapicerek i wykładzin.

Szkolenie z prania tapicerek i wykładzin.

 

 


Pranie wykładzin biurowych – dlaczego warto?

February 12, 2019 Ecoshine

Pranie wykładzin jest niestety jedną z najczęściej zaniedbywanych przed administratorów budynków czynności. Chociaż to pozornie czysto estetyczny zabieg, czyszczenie wykładziny jest szalenie istotne ze względu na szereg innych powodów, które krótko opisujemy poniżej.

  1. Czysta wykładzina = lepsze powietrze. Dywany i wykładziny dywanowe ze względu na swoją konstrukcję świetnie gromadzą kurz i pył. Jest to efekt znany każdemu, kto nieroztropnie postanowił poddać swój dywan trzepaniu po kilkuletniej eksploatacji. Mimo regularnego czyszczenia dywanu domowymi sposobami podczas takiego zabiegu z dywanu wydobywają się tumany kurzu. Dlaczego? Gęsto zbite włosie wykładziny stanowi dla niego optymalne siedlisko. Kurz nie gromadzi się na powierzchni materiału, gdzie mógłby zostać wessany przed odkurzacz, ale w jego głębszej warstwie, gdzie dostaje się wcierany butami przechodniów. Ekstrakcyjne czyszczenie wykładziny to jedyny sposób aby dostać się do jej osnowy – ‘fundamentu’ wykładziny, na którym zakorzeniony jest włos, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, będącego pożywką dla doskonale znanych każdemu feralnych roztoczy kurzy, na których odchody (!) uczulonych jest tak wiele osób. Oczywiście roztocze kurzu nie są wybredne i załatwiają się także w drogach oddechowych tych z nas, którzy nie przejawiają reakcji alergicznej.
  2. Czysta wykładzina = bardziej estetyczne miejsce pracy. Przyjemniej siedzieć ‘w czystym’, prawda? Estetyczne środowisko pracy korzystnie wpływa na umiejętność skupienia na zadaniu, ma też pozytywny wpływ na nasz nastrój. Pranie wykładziny jest zatem wspaniałym sposobem na polepszenie codziennego humoru pracowników, a tym samym ich wydajności i satysfakcji z pracy.
  3. Czysta wykładzina = profesjonalne biuro. Mocno zabrudzona po zimie wykładzina dywanowa to jedna z największych bolączek wielu biur. Utrzymanie jej w idealnej czystości w okresie zimowym bez profesjonalnego prania, kiedy każdy potencjalny gość, nawet ten usilnie wycierający nogi o wycieraczkę, dorzuca od siebie wątpliwej jakości ‘cegiełkę’ do stanu jej zabrudzenia, jest niemożliwe. Często skutkuje to powstawaniem licznych mało estetycznych, czarnych plam, negatywnie rzutujących na wyobrażenie klienta o dbaniu o czystość, a tym samym profesjonalizmie firmy.

Auto Detailing – Podstawy czyszczenia wnętrza samochodu – część 1.

December 13, 2018 Ecoshine

Proces skrupulatnego czyszczenia wnętrza samochodu jest wieloetapowy, czasochłonny i jak wszystko inne w tej branży – wymagający szczególnej skrupulatności i uwagi. Poniżej opisujemy kluczowe dla czyszczenia poszczególnych elementów wnętrz samochodów kwestie.

  1. Podsufitka – czyszczenie podsufitki samochodowej bardzo często jest jednym z najbardziej niechętnie podejmowanych przez specjalistów zadań. Jej właściwe wyczyszczenie wymaga cierpliwości i wiedzy, a nieumiejętne podejście do tematu może być tragiczne w skutkach. Podsufitkę samochodową najbezpieczniej wyczyścić metodą bonetowania wykorzystując odpowiednio dobraną chemię (nigdy na bazie rozpuszczalnika! Może spowodować jej odklejenie) oraz specjalistyczne ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Przystąpienie do czyszczenia podsufitki każdorazowo musi poprzedzać wnikliwa jej inspekcja, w czasie której poszukuje się uszkodzeń, przetarć oraz miejsc, w których podsufitka odkleiła lub może odkleić się od dachu.

  2. Daszki przeciwsłoneczne – czyszczenie tzw. ‘słoneczników’ jest stosunkowo proste. Najbardziej efektywną metodą, podobnie jak w przypadku czyszczenia podsufitki, jest bonetowanie z wykorzystaniem odpowiednio dobranej chemii. Przy czyszczeniu ‘słoneczników’ należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie miejsc ich zaczepu z sufitem – często gromadzi się tam niewielka ilość wody ze środkiem czyszczącym i resztkami brudu, który spływa w dół tworząc nieapetyczny zaciek.

  3. Kierownica – szczególnie niehigieniczny element wnętrza samochodu. Kierownica, bardziej niż jakikolwiek inne miejsce w aucie, jest stale wyeksponowana na wilgoć i zarazki regularnie wystrzeliwane w jej kierunku przez kierowcę – nie tylko podczas kichania czy kaszlu, ale także przy mówieniu. Oprócz tego jest też najczęściej dotykanym miejscem w samochodzie, a przecież nikt nie myje rąk przed wsiadaniem do auta. Rąk, nawiasem mówiąc często wilgotnych i ciepłych, a tym samym sprzyjających rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Kierownica to prawdziwe bakteryjne Eldorado. Jej czyszczenie jest też utrudnione z powodu występowania licznych trudno dostępnych miejsc – rowków w miejscu łączenia kierownicy z poduszką powietrzną czy zakamarków w okolicy znaczka marki samochodu. Przy czyszczeniu kierownicy z pomocą przychodzą zasadowe preparaty czyszczące o działaniu bakteriobójczym, szczotki o umiarkowanej twardości włosia do czyszczenia wieńca, specjalistyczne pędzelki detailerskie do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc oraz dobre ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Uwaga na czyszczenie bardzo starych, zalepionych brudem wieńców kierownic obszytych skórą! Po wielu latach eksploatacji bez czyszczenia brud może być jedyną rzeczą trzymającą kierownicę w jednym kawałku. Oprócz tego kierownice skórzane należy czyścić i zabezpieczać dedykowanymi do skóry środkami wysokiej jakości – w przeciwnym razie czyszczenie może prowadzić do przyspieszonego zużywania się elementów.

Zapraszamy do lektury, kolejne części będą sukcesywnie pojawiać się na blogu w przyszłości.


Wykładziny i dywany – może nie najlepszy, ale całkiem niezły przyjaciel człowieka więc zasługuje na regularną pielęgnację.

November 13, 2018 Ecoshine

Dywan lub wykładzina dywanowa to stały element wystroju miażdżącej większości mieszkań we Wrocławiu. Dzielnie broni stóp przed niewdzięcznymi termicznie panelami i deskami, izoluje sąsiada z dołu od podejmowanych przez mieszkańców nocnych wycieczek do toalety, pachnie psu psem utwierdzając go w przekonaniu, że jest w domu czy wreszcie pozwala małym dzieciom na ćwiczenie, jakże istotnej w dorosłym życiu, umiejętności przyklejania do dywanów i tapicerek gum do żucia w zupełnie bezpiecznych, sielsko domowych warunkach. Dywan – ważna rzecz. Niestety, nie tylko dla ludzi. Dywany i wykładziny dywanowe, z uwagi na swoją warstwową konstrukcję i odizolowaną od świata zewnętrznego osnowę (‘kręgosłup’ dywanu, w którym zakorzeniony jest włos) stanowią bardzo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą w nich żyć, współżyć, metabolizować i gnić równie spektakularnie, co w niewielu innych zakątkach naszego zacisza domowego. Na całe szczęście, są sposoby żeby temu zaradzić. We Wrocławiu od czystego dywanu dzieli Cię zaledwie 1 fraza w google i całkiem przyjemna rozmowa telefoniczna, jeśli wybierzesz odpowiedni numer.

Czyszczenie dywanów, jak potrzebne by nie było, bywa jednak niewdzięczną pracą. Często czyścimy mocno eksploatowane, wystawione działania na działanie dzieci i zwierzaków dywany, które wręcz krzyczą do nas, abyśmy wpadali co najmniej raz w roku:) Odpowiednie wyczyszczenie takiego dywanu jest procedurą wymagającą skrupulatności, wiedzy i często sporego zaangażowania, o cierpliwości nie wspominając. Krótko mówiąc – we Wrocławiu wypranie dywanu z trzyletnim stażem w pokoju dziecięcym to prawdziwy test charakteru. Czyszczenie wykładzin biurowych, również niejednokrotnie okazuje się być interesującym wyzwaniem, w szczególności kiedy jest ich 1000m2, a godzin na realizację zlecenia zaledwie 8. Szybkie i jednocześnie skrupulatne pranie wykładziny obiektowej to rzadka umiejętność, której opanowanie wymagało mnóstwa prób i błędów. Po latach jednak z dumą możemy stwierdzić, że wyczyszczona przez nas wykładzina czy dywan, oprócz walorów estetycznych zapewnia też możliwość przebywania w czystszym, zdrowszym środowisku. Środowisku przyjaznym nie tylko dla oczu, ale też płuc i oskrzeli.


Pranie wykładzin biurowych – zagrożenia cz. 1

October 29, 2018 Ecoshine

W przypadku wykładzin obiektowych stosowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak biura, duże sklepy, banki czy hotele zasadniczy problem może stanowić niewłaściwy dobór wykładziny. Niestety niejednokrotnie podczas zleceń wykonywanych we Wrocławiu spotkaliśmy się z problemem polegającym na kompletnym niedostosowaniu rodzaju wykładziny do natężenia ruchu panującego na obiekcie. Większość producentów podaje w specyfikacji swojej wykładziny do jakiego natężenia ruchu jest ona dostosowana. W większości przypadków jest to trzystopniowy podział: wykładziny dostosowane do małego, średniego i dużego natężenia ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr ponieważ brak wiedzy czy działania wynikające z pozornej oszczędności mogą doprowadzić do bardzo szybkiego wycierania się wykładziny w ciągach komunikacyjnych i uszkodzenia włókien które dają bardzo nieciekawy efekt wizualny ( w tym temacie przygotujemy osobny wpis jak zadbać o wykładziny w najbardziej narażonych na eksploatację miejscach). Niestety w wielu przypadkach spotykamy się z nadziejami, że to “tylko” brud jednak włókna wykładziny są już tak wytarte i przerzedzone, że można już mówić tylko o aspektach zdrowotnych związanych z czyszczeniem wykładziny ponieważ efekty wizualne na tym etapie są już naprawdę mizerne.

Drugim najbardziej istotnym problemem związanym z czyszczeniem wykładzin obiektowych jest usuwanie plam po kawie, które najczęściej powstają w obecności bardzo wysokiej temperatury i niezwykle intensywnych barwników, a połączenie tych dwóch czynników może prowadzić do trwałych przebarwień na wykładzinie ale temu tematowi poświęcimy również osobny, bardzo obszerny wpis.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z czyszczenia bardzo wysokiej klasy wykładziny, jak widać plamy po kawie i innych zalaniach nie były tutaj problemem a wykładzina nie jest wytarta nawet na wejściu mimo, iż w tym pomieszczeniu pracuje około 20 osób. Czyszczenie takiej wykładziny to dla nas prawdziwa przyjemność, a właściciel biura będzie cieszył się jej pięknym wyglądem przez długie lata, nie wstydząc się wprowadzania do biura swoich kontrahentów. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że oszczędność kosztuje:) Niestety doświadczenie mówi nam, że nie wszystkie wykładziny jesteśmy w stanie odnowić, niektóre z nich możemy tylko lekko reanimować, jednak zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami wystawionymi przez właścicieli tych dobrych i również nieco gorszych wykładzin:)


Czyszczenie skórzanych mebli i konserwacja skóry

November 2, 2016 Ecoshine

Do pielęgnacji naturalnej skóry nie należy używać płynu do mycia naczyń, mydła ani żadnych domowych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić jej strukturę. Ten rodzaj materiału jest dość wymagający i potrzebuje szczególnej uwagi. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki meblowej. W sklepach znajdziemy środki przeznaczone do różnych gatunków skóry – gładkiej, anilinowej, semianilinowej oraz zamszowej – które różnią się zawartością składników aktywnych, sposobem działania oraz ceną. Wybierając jeden z nich, należy się upewnić, czy będzie się nadawał do mycia posiadanych przez nas mebli i przetestować niewielką ilość środka na niewidocznej na co dzień części tapicerki. Warto pamiętać, że do czyszczenia mebli skórzanych wykorzystujemy wyłącznie miękkie szmatki oraz szczotki o delikatnym włosiu, a przed rozpoczęciem pracy dokładnie odkurzamy wszystkie zakamarki. Zabrudzenia pojawiające się na skórze należy usuwać niezwłocznie, tak aby nie wnikały w strukturę materiału. Zlikwidowanie uciążliwych plam może niestety wymagać pomocy fachowca. ( żródło: https://allegro.pl/artykul/10-najlepszych-preparatow-do-czyszczenia-skorzanych-mebli-130737)

Warto zaznaczyć że nieodzownym elementem pielęgnacji jest jej konserwacja i nawilżanie po każdym dokonanym czyszczeniu ponieważ dzięki temu zabiegowi skóra zachowuje swoją elastyczność i nie pęka podczas użytkowania. Oczywiście zachęcamy aby raz na jakiś czas, pomijając codzienną pielęgnację, skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia tapicerki skórzanej która przyniesie zdecydowanie lepsze efekty. Dobrym przykładem jest zamieszczone poniżej zdjęcie 50/50 z czyszczonej przez nas kanapy skórzanej, która była regularnie doczyszczana przez właścicieli, a i tak udało nam się uzyskać spektakularną różnicę wizualną.


Pranie tapicerki samochodowej – czyszczenie podsufitki.

June 6, 2015 Ecoshine

Wspomniane w tytule czyszczenie tapicerki samochodu to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług pralniczych. Poza firmami wyspecjalizowanymi w czyszczeniu tapicerki usługę można wykonać również na każdej myjni – z lepszym lub gorszym skutkiem:)

Niestety wrzucając ostatnio w YT hasło “pranie tapicerki” nie znalazłem ani jednego filmu pokazującego prawidłowe wykonanie usługi. Najczęściej popełniane błędy to przemaczanie tapicerki mogące spowodować jej gnicie, szorowanie twardymi szczotkami oraz niewystarczające suszenie tapicerki. Najbardziej niebezpiecznym elementem jest jednak czyszczenie podsufitki – nieumiejętne wykonanie tego elementu może powodować odklejenie się sufitu. Poniżej przedstawiamy dwie charakterystyczne realizacje z czyszczenia podsufitki we Wrocławiu – podsufitkę po wybuchu coca-coli oraz sufit w samochodzie palacza.




Nasz nowy film – pranie tapicerki meblowej

May 13, 2015 Ecoshine

Mówi się, że obraz przekazuje więcej niż 1000 słów, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który prezentuje w przyspieszonym tempie jak pierzemy tapicerki meblowe – trochę trzeba się namachać 🙂


Czyszczenie mebli tapicerowanych

January 5, 2015 Ecoshine

Czyszczenie mebli

Czyszczenie mebli takich jak kanapy, sofy, narożniki i materace staje się usługą coraz bardziej popularną ze względu na rosnącą świadomość o zanieczyszczeniach znajdujących się w tkaninie oraz gąbce. Z usługi prania mebli korzystają już nie tylko alergicy stanowiący do tej pory najszerszą grupę odbiorców.  Pranie poprawia dodatkowo walory wizualne naszych kanap, sof i narożników oraz zmniejsza ich dalszą eksploatację.

Poniżej przedstawiamy kilka fotek wypranych przez nas mebli.

Zdjęcia poniżej przedstawiają czyszczenie alcantary, które klienci określają często jako renowację. Czytaj więcej…


Kilka słów na temat metod prania dywanów.

April 6, 2014 Ecoshine

W tym poście opiszemy z jakimi problemami można spotkać się podczas prania dywanów.  Na początek wymieńmy podstawowe grupy dywanów z jakimi mamy do czynienia:

DYWANY SZTUCZNE

Dywan zwany potocznie „sztucznym” to inaczej dywan syntetyczny stworzony z użyciem chemicznych włókien takich jak polipropylen, poliamid lub akryl. Materiały te powstają z ropy naftowej, a w fabrykach na masowej linii produkcyjnej robi się z nich dywany.

DYWANY WEŁNIANE tworzone najczęściej z wełny owczej, czasami wielbłądziej, dzięki gładkości włókien oraz właściwościom hydrostatycznym są bardziej odporne na zabrudzenia. Dodatkowo zawierają lanolinę, która pełni funkcję naturalnego impregnatu. Niestety duże zalania, które spowodują żółknięcie włókien dywanu wełnianego, mocno utrudniają pranie i są najczęściej niemożliwe do usunięcia.

DYWANY SIZALOWE produkowane są liści z agawy rosnącej w Afryce i Brazylii. Włókno sizalowe (sisalowe) jest bardzo wytrzymałe i odporne. Jedynym minusem tych dywanów jest ich szorstkość i twardość. Duże zalania powodujące żółknięcie włókien dywanu są w tym przypadku również bardzo trudne do usunięcia. 

Jakość każdego dywanu jest zależna od gęstości tkania, natomiast można stwierdzić, iż dywany syntetyczne są łatwiejsze w utrzymaniu, a ich pranie znacznie prostsze i bardziej efektywne od czyszczenia dywanów naturalnych do których codziennego utrzymania należy przywiązywać znacznie większą uwagę.

Tradycyjnie dorzucamy fotkę z prania ponad 20-letniego dywanu. Można pokusić się o stwierdzenie, że im starsze tym lepsze:)

Pozdrawiamy!


Pranie wykładzin biurowych – witamy po długiej przerwie.

March 28, 2014 Ecoshine

Od ostatniego wpisu minęły prawie dwa lata. Był to czas bardzo pracowity –  tysiące wypranych tapicerek, wykładzin oraz dywanów sprawiły, że zupełnie zapomnieliśmy o ambicjach prowadzenia bloga. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, iż regularnie zamieszczaliśmy posty z wykonywanych przez nas prac na FB – serdecznie zapraszam do odwiedzania naszego profilu – facebook/ecoshine.wroclaw

Na rozruszanie bloga przedstawiamy kilka zdjęć z usługi prania wykładzin biurowych we Wrocławiu.

Zdjęcia przedstawiające stan rzeczy przed i po wykonaniu przez nas usługi czyszczenia będą stanowiły główny wątek w naszych wpisach.

Pozdrawiamy!


 


Czyszczenie krzeseł biurowych

November 2, 2012 Ecoshine

Regularne pranie krzeseł w naszym miejscu pracy jest niemal tak samo istotne jak czyszczenie wykładzin – mimo, iż nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym obuwiem,są siedliskiem sporej ilości kurzu. Jeśli ktoś wątpi w ten fakt, proszę uderzyć dłoniom kilkakrotnie w siedzisko fotela i na nowo rozważyć potrzebę prania tapicerki. Jesteśmy w stanie wyprać nawet kilkaset krzeseł w ciągu doby gwarantując przy tym, że następnego dnia meble będą suche i gotowe do użycia.

Na koniec oczywiście kilka zdjęć z próbką naszych możliwości.

Pozdrawiamy!

 

 



Skuteczne pranie tapicerek i wykładzin dla domu i biura

October 2, 2011 Ecoshine

Witam wszystkich miłośników czystości,

na początek pragnę wrzucić kilka realizacji prania tapicerki oraz wykładzin wykonanych przez moją firmę, aby nauczyć się płynnej obsługi bloga oraz poznać jego możliwości.

Plan jaki założyłem zakłada w pierwszej kolejności przedstawienie kilku podstawowych sposobów na radzenie sobie z uciążliwymi zabrudzeniami przy pomocy “domowych sposobów”, a następnie rozwinę temat czyszczenia specjalistycznego tapicerki oraz wykładzin dla osób posiadających ambicję pracy na profesjonalnych urządzeniach lub osób planujących otworzyć działalność o takim profilu, aby ustrzec ich przed popełnieniem podstawowych błędów.

PROBLEM NR 1 – PLAMY I ZALANIA

W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak usunąć plamy z wina, coli, kawy, soków owocowych, atramentu i wielu innych. Jedne z nich znajdują swoje zastosowanie, inne wydają się całkowicie absurdalne. W swojej “karierze” napotkałem setki przypadków w których opisywane w sieci metody pogorszyły tylko zaistniałą sytuację i sprawiały że zadanie stawało się bardzo trudne nawet przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Istnieje jednak jedna zasada, która jest podstawą walki z każdą plamą:

NIGDY NIE ZACIERAJ PLAMY – SKUP SIĘ NA JEJ ODSĄCZENIU POPRZEZ PRZYKŁADANIE PAPIEROWYCH RĘCZNIKÓW LUB ŚCIERECZKI Z MIKROFIBRY AŻ DO MOMENTU WYSUSZENIA PLAMY.

Czytaj więcej…