shutterstock_650651476

Czyszczenie dywanu w domu — dlaczego się nie sprawdza?

February 17, 2021 Ecoshine

Czyszczenie dywanu w domu nie zawsze daje zadowalające rezultaty. Uporczywe zabrudzenia, plamy po oleju czy rozlane alkohole są niewątpliwe trudne do usunięcia. Nie dbając o dywan przez dłuższy czas, tym bardziej jest go trudniej przywrócić do dawnej świetności.

Czyszczenie dywanu w domu to zły pomysł!

Dlaczego nie powinniśmy czyścić dywanu na własną rękę? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Brak specjalistycznej wiedzy na temat to chyba najważniejszy czynnik. W internecie jest wiele magicznych sposobów na samodzielne czyszczenie dywanu, ale czy są one skuteczne? Wiele z nich to mity, które mogą bardziej zaszkodzić, a jeżeli pomóc w czyszczeniu dywanu. Wpływ na nieskuteczne dbanie o dywan w domu ma również mała wiedza o specjalistycznej chemii, uwierz mi, na tym trzeba się znać. Brak odpowiedniego sprzętu. Nie każdy w domu posiada odkurzacz piorący wysokiej jakości, a tradycyjne szorowanie szczotką to jak walka z wiatrakami. Zastanawiasz się pewnie co zrobić, skoro czyszczenie dywanu to taki skomplikowany proces? Odpowiedź jest jedna — zleć to zadanie specjalistycznej firmie. Uzyskasz efekt, którego nigdy nie osiągniesz, czyszcząc dywan na własną rękę. Na rynku znajduje się mnóstwo firm, ale warto skorzystać z usług najlepszych. W Warszawie wielkim uznaniem cieszy się Ecoshine, skutecznie czyszczą dywany oraz wykładziny w całej stolicy.

Czyszczenie dywanu — jak wybrać specjalistę?

Wybierając firmę, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak sposób wykonania usługi, czas realizacji, ceny, doświadczenie pracowników i opinia klientów. Pamiętaj, że to inwestycja w wygląd Twoich wnętrz. Efekt musi być taki, aby Twoim znajomym dywan spodobał się tak bardzo, że będą odwiedzać Cię dwa razy częściej. Jak powinno wyglądać profesjonalne pranie dywanów? Wszystko powinno odbywać się w kilku etapach. Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń. Rozpoznanie rodzaju włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednie środki piorące i temperaturę roztworów. Posiadasz drogi, naturalny dywan i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków. Posiadają certyfikat wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści brud, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu. W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś plamy, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod ciśnieniem, aby nie pozostawiły żadnego osadu chemicznego. Na sam koniec pozostaje pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów zmniejszymy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia. W taki sposób działa niewiele firm. Specjaliści z Ecoshine dzięki wieloletniemu doświadczeniu zadbają o każdy najmniejszy detal podczas czyszczenia Twojego dywanu. Jeśli mieszkasz w Warszawie i potrzebujesz szybkiej reanimacji dywanu nie zwlekaj, tylko skontaktuj się z Ecoshine. Zlecając czyszczenie dywanu specjalistom, masz gwarancje zadowolenia.