JAGUAR - DETAILING WNĘTRZA / CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ

Wnętrze tego Jaguara wymagało kompleksowej reainmacji na każdym elemencie – począwszy od elementów skórzanych, które jak się okazuje nie były brązowe, poprzez dokładne czyszczenie wszystkich winyli, kończąc na bardzo zaplamionej wykładzinie zarówno w części pasażerskiej, jak i w bagażniku auta. Prace rozpoczęliśmy od dokładnego, ekstrakcyjnego praniawszystkich elementów tekstylnych połączonego z dogłębnym czyszczeniem plastików. Jednak ta kilkugodzinna walka była jedynie dodatkiem do batalii, którą stoczyliśmy wcześniej. Skóra odzyskała swój dawny kolor jednocześnie tracąc szpetnie wypełniający wszystkie pory brud. Finalnie całe wnętrze zostało zabezpieczone wysokiej jakości preparatami zawierającymi bardzo ważne inhibitory UV, a tapicerka została kilkukrotnie naoliwiona celem przywrócenia jej dawnej, przyjemnej miękkości i elastyczności. Choć wyjściowo fotele były bardzo twarde, a ich kolor był niewidoczny to profesjonalne, bezpieczne środki zdołały przywrócić im niemal fabryczny wygląd. Niestety w przypadku dzisiejszych wykończeń skórzanych, takie zaniedbania mogłyby skończyć się ogromną ilością szpetnych przetarć, które wymagałyby już r renowacji.

PORSCHE 716 - KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE POWŁOKĄ OPTICOAT PRO+

Ten Cayman trafił do nas z przebiegiem zaledwie 300 km, ale szeroki zakres usług mających na celu zabezpieczenie wszystkich elementów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz samochodu sprawił, że praca nad nim zajęła 3 dni. Prace zaczęliśmy od demontażu kół, które po wieloetapowym przygotowaniu zostały zabezpieczone topową powłoką Opticoat Pro, oraz od wieloetapowego czyszczenia nadwozia. Całe wnętrze pojazdu zostało skrupulatnie przygotowane do zabezpieczenia tkanin, skóry oraz winyli dedykowanymi do tego środkami. Następnie cały lakier przeszedł jednostopniową korektę lakieru z użyciem specjalnego primera, który przygotowuje lakier pod zabezpieczenie. Lakier w idealnym stanie został zabezpieczony jedyną na świecie powłoka na bazie węglika krzemu – rewolucyjnym Opticoat Pro+. Samochód po tak kompleksowej usłudze wyjechał na pełne słońce, które aż oślepiało nas odbijając się od lakieru. Utrzymanie tego efektu od dzisiaj będzie wymagało jedynie regularnego, diametralnie uproszczonego mycia.

MERCEDES W210 - DETAILING WNĘTRZA / RENOWACJA TAPICERKI SKÓRZANEJ

Prezentowany mercedes W210 w wersji Elegance przyjechał do nas na renowację skórzanych foteli i kanapy, oraz na podstawową kosmetykę całego wnętrza. Prace zaczęliśmy od demontażu w/w elementów, aby móc zająć się powycieraną, ale nie dziurawą skórą wysokiej jakości. Wszystkie elementy tekstylne (zwłaszcza mocno ubrudzona wykładzina) zostały dogłębnie, ekstrakcyjnie wyprane, a plastiki odzyskały kolor po gruntownym czyszczeniu. Po dokładnym, wieloetapowym odtłuszczeniu skóry, doborze koloru, który korygowany był kilkukrotnie aby idealnie odwzorować oryginał oraz przygotowaniu powierzchni, skórę poddaliśmy kompleksowej renowacji. Finalnie udało się uzyskać świetny rezultat bez użycia nadmiernej ilości farby oraz szpachli, która zawsze stanowi ostateczność, ponieważ znacznie obniża żywotność wykonanych prac renowacyjnych. Mercedes odzyskał swój dawny blask, jednocześnie sprawiając, że na twarzy zszokowanego klienta pojawił się najszczerszy uśmiech 🙂

OPEL SIGNUM - KOMPLEKSOWE CZYSZCZENIE WNĘTRZA

Przez dłuższą chwilę ten samochód pełnił zupełnie inną funkcję niż przypisali mu konstruktorzy montujący do niego tak jasne wnętrze. Otóż ze względu na awarię samochodu w firmie musiał on służyć jako transport dla pracowników (a była to firma budowlana …). Samochód przyjechał do nas z ogromną ilością zanieczyszczeń. Niestety zdjęcia nie oddają tego nawet w połowie. Jasne fotele były szare, miejscami nawet czarne, podłogi pozalewane i z wdeptanymi resztkami popiołu oraz jedzenia. Zadanie niełatwe jednak lubimy ekstremalne wyzwania na jasnych tapicerkach, zwłaszcza gdy należą do stałych klientów, którzy potrzebują pomocy. Ponadto w takich sytuacjach można pokazać swoje umiejętności, a efekt jest zawsze spektakularny i cieszy oko. Finalnie Opel odzyskał swój fabryczny wygląd, a po jego przygodzie z budowlanką nie ma ani śladu 🙂

AUDI A3 - PEŁNA KOREKTA LAKIERU + ZABEZPIECZENIE POWŁOKĄ

Dziesięcioletnie audi, posiadające bardzo ciekawy lakier z ładnym “ziarnem” miało otrzymać jednoetapowe odświeżenie lakieru. Niestety, auto posiadało bardzo dużo głębokich wżerów po ptasich odchodach oraz owadach, a 10 lat nieprawidłowej pielęgnacji nie pozwoliłoby na uzyskanie satysfakcjonujących efektów przy takim zakresie prac. Sytuacja ta wymagała abyśmy wyciągnęli najmocniejsze działa i rozpoczęli pracę z dachem oraz maską od papieru ściernego na mokro (tzw. wet sanding). Finalnie po wieloetapowej korekcie lakieru w której usunęliśmy przynajmniej 90% rys zabezpieczyliśmy auto dwuletnią powłoką GlossCoat, która sprawiła, że auto nabrało niezwykłego połysku, a jego utrzymanie w czystości będzie dużo łatwiejsze. Po kilkudziesięciu godzinach pracy samochód znacząco wyróżnia się na ulicy od swoich rówieśników, a nawet aut prosto z salonu, czego dowodem są zdjęcia w pełnym słońcu.

BMW GT - powłoka ceramiczna na lakier + gruntowne czyszczenie i zabezpieczenie felg

Prezentowany egzemplarz BMW GT odwiedził nas celem odświeżenia lakieru i reaplikacji powłoki ochronnej. Reaplikacji ponieważ stan wyjściowy lakieru oraz pozostałości powłoki hydrofobowej na szybie czołowej sugerowały, że poprzedni właściciel zadbał o utrzymanie samochodu w nienagannej kondycji. Po dogłębnym oczyszczeniu całego nadwozia wraz z felgami, które były delikatnie mówiąc w nie najlepszej kondycji , wykonaliśmy jednoetapowe odświeżenie lakieru, które w tym wypadku wystarczyło aby samochód stał się godny ceramicznego wdzianka. Finalnie sam lakier, fronty felg jak i wszystkie elementy z tworzyw sztucznych zabezpieczyliśmy powłoką ceramiczną Optimum Glosscoat. Smutnym zakończeniem tej historii jest niestety fakt, że element z paskudną rysą, którą usunęliśmy przy pomocy papierów ściernych już następnego dnia padł ofiarą parkingowej stłuczki, której usunięcie wymagało ingerencji blacharsko-lakierniczej. Niemniej jednak całe auto prezentuje się doskonale, a i wspomniany element doczekał się korekty i ceramicznego zabezpieczenia.

Audia A5 - jednoetapowe polerowanie lakieru

Prezentowane A5 należące do naszego stałego klienta miało służyć tylko jako samochód przejściowy – z racji tego faktu mieliśmy je odświeżyć ograniczając przy tym nakłady finansowe (choć w tym wypadku mówimy raczej o ratowaniu życia). Samo usunięcie ogromnej ilości zanieczyszczeń znacząco cofnęło wskazówkę zegara, ukazując naszym oczom bardzo zniszczony lakier, który potrzebował pomocy. Choć trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jednoetapowa korekta to za mało, podjęliśmy wyzwanie długiego one stepa przy pomocy lekkościernej pasty tak, aby usuwając rysy odzyskać kolor samochodu i zachować jego wyrazistość. Pomimo twardego lakieru audi, użycie ostrzejszych metod pozostawiało niepożądaną szarość. W przypadku maski zarysowania były bardzo głębokie, a wżery po owadach liczne, dlatego konieczne było przeprowadzenie miejscowej, 3 etapowej korekty lakieru. Finalnie udało się uzyskać bardzo zadowalające rezultaty, które zostały zabezpieczone najwyższej jakości sealantem z gamy Optimum Polymer Technologies. Na zdjęciu przedstawiającym klapę bagażnika (gdzie niestety onestep zdołał jedynie lub aż odsłonić kolor samochodu) widzimy jaki wpływ ostra chemia ma na elementy plastikowe i uszczelki. Samochody zabezpieczone w jakikolwiek sposób można bez trudu umyć środkami o neutralnym ph.

Audi S7 - aplikacja powłoki ceramicznej

Prezentowane audi S7 należy do prawdziwego fana marki, który chciał sprawdzić czy powłoki ceramiczne są produktem dla niego. Z pomocą przyszedł Glosscoat, który pozwala poznać naturę tego zabezpieczenia bez nadmiernego obciążenia dla portfela. Celem przygotowania powierzchni pod aplikację powłoki, auto przeszło jednoetapowe odświeżenie lakieru (oczywiście wcześniej zostało dogłębnie, wieloetapowo oczyszczone), które pozwoliło nadać autu prawidłowego błysku i uratowało bardzo newralgiczne słupki tzw. “piano black”. Zabezpieczone zostały również fronty felg oraz zewnętrze elementy z tworzyw sztucznych, a uszczelki na okres zimowy zostały zabezpieczone dedykowanym środkiem.

 

 

PEUGEOT 3008 - aplikacja powłoki ceramicznej OPTI-COAT PRO+

Prezentowany Peugeot 3008 trafił do nas niemal prosto z salonu celem kompleksowego zabezpieczenia całego nadwozia. Podczas przygotowywania lakieru zauważyliśmy w szczelinach lamp resztki pasty polerskiej co przywołało najczarniejsze myśli… Na szczęście po dokładnym oczyszczeniu nadwozia i inspekcji lakieru okazało się, że samochód jest wolny od hologramów będących częstym produktem ubocznym “profesjonalnej wydawki” w salonie. Słupki piano black i 2 lekko porysowane elementy poddaliśmy delikatnej korekcie, a pozostałe części nadwozia przygotowaliśmy do aplikacji topowej powłoki Opticoat Pro+ przy pomocy dedykowanego primera aplikowanego maszynowo. Oczywiście zabezpieczyliśmy również wszystkie elementy z tworzyw sztucznych, których w przypadku tego modelu jest całkiem sporo. Szyby po dokładnym
oczyszczeniu (również przy pomocy cleanera aplikowanego maszynowo), zostały zabezpieczone tzw. “niewidzialna wycieraczką” z gamy Optimum. Tak przygotowany samochód + właściciel zdeterminowany by o nie dbać = piękna prezencja przez lata.

MASERATI GranTurismo - korekta i zabezpieczenie lakieru + kosmetyka wnętrza

Naszym zdaniem sylwetka pierwszej generacji GranTurismo opiera się wskazówce zegara jak mało które auto klasy premium. Prezentowany egzemplarz po 10 latach doczekał się wieloetapowej korekty lakieru mającej na celu przywrócenie dawnego blasku. Zważywszy na stan lakieru, w wielu miejscach musieliśmy posługiwać się papierami ściernymi. Niestety niektóre z uszkodzeń udało się jedynie spłycić, choć zaokrąglenie krawędzi najgłębszych rys sprawiło, że są one znacznie mniej widoczne. Odklejające się emblematy zostały zdjęte, a przestrzeń pod nimi wypolerowana, dzięki czemu po ponownym montażu całość wygląda estetycznie. Zajęliśmy się również całym wnętrzem, choć najważniejszym zadaniem było przywrócenie skórom dawnego koloru i elastyczności oraz ich zabezpieczenie. Nie umknęła nam również komora silnika, która będąc schronieniem dla pięknego silnika V8 zasłużyła na odrobinę uwagi. Finalnie lakier oraz elementy z tworzyw sztucznych zostały zabezpieczone powłoką ceramiczną Optimum GlossCoat, a szyba czołowa powłoką hydrofobową również z gamy OPT. Mamy nadzieję, że przed Maserati przyszłość wspaniałego youngtimera.

JEEP Grand Cherokee SRX - aplikacja powłoki ceramicznej OPTI-COAT PRO+

Jeep Grand Cherokee SRT – ważące prawie 2.5 tony monstrum z silnikiem V8 HEMI o pojemnośc 6.4l to niewątpliwie rzadki widok na naszych drogach. Oczywiście takie gabaryty to również bardzo dużo pracy, z którą przyszło nam się uporać. Samochód po przejechaniu 2 tys. km odwiedził nas w celu zaaplikowania na lakier powłoki ceramicznej Opti-coat Pro. Pomijając obcierkę na przednim nadkolu i kilka miejsc z nieprawidłowo wyprowadzonym papierem ściernym (prawdopodobnie użytym przez
dealera chcącego usunąć niefortunny wżer po ptasich odchodach, które przez nowoczesne lakiery przechodzą jak przez masło…), samochód posiadał jedynie delikatne ślady użytkowania, których usunięcie wymagało jednoetapowej korekty. Po dokładnym przygotowaniu powierzchni lakier samochodu oraz elementy z tworzyw sztucznych zostały pokryte jedyną na świecie powłoką ceramiczną na bazie węglika
krzemu – Opti-coat Pro+.

BMW E63 - renowacja tapicerki skórzanej + detailing wnętrza

Fotele tego egzemplarza E63 rozpoczęły swój żywot w Stanach Zjednoczonych, ale dopiero w Polsce doczekały się należytej opieki. Nieeksploatowana tylna kanapa wymagała jedynie czyszczenia i impregnacji, niestety przednie fotele po wyczyszczeniu uświadomiły nam, że efektowne wytarcie to nie jedyny problem. Miejscowe braki lakieru wykończeniowego, odbarwienia od jeansów i przetarcia (zwłaszcza w okolicy szwów – nieodkurzane drobinki piasku to dla skóry papier ścierny!) sprawiły, że zdecydowaliśmy się na renowację obu siedzisk. Przy okazji udało nam się pozbyć szpetnego ubytku na prawym boczku, a cierpliwy dobór koloru sprawił, że miejsce naprawy jest całkowicie niewidoczne. Oczywiście samochód przeszedł również kosmetykę wnętrza tak, aby dopełnić całości i sprawić, że dalej
będzie ulubionym nabytkiem właściciela.

SKODA RS - polerowanie i zabezpieczenie lakieru + kosmetyka wnętrza

Ten RS trafił do nas po latach ekstremalnie nieprawidłowej eksploatacji. Na szczęście dotyczyła ona jedynie lakieru, ponieważ wnętrze po dokładnym wyczyszczeniu okazało się być bardzo przyzwoite. Niestety samo czyszczenie to zaledwie przedsmak pracy jaką przyszło nam wykonać, aby uratować lakier tego ponad 200 konnego, rodzinnego kombi. Samochód przeszedł wieloetapową korektę lakieru z miejscowym użyciem papierów ściernych, po czym otrzymał od nas ceramiczne wdzianko w postaci powłoki ochronnej Optimum GlossCoat. Szyba czołowa również została uzbrojona w powłokę z gamy Optimum. Zdjęcia nie są w stanie oddać wyjściowego stanu lakieru – mamy jedynie nadzieję, że po krótkim szkoleniu właściciel już nigdy nie dopuści do takiego stanu rzeczy. 

 

array(17) { ["ID"]=> int(1885) ["id"]=> int(1885) ["title"]=> string(4) "Test" ["filename"]=> string(8) "Test.mp4" ["url"]=> string(59) "https://www.ecoshine.pl/wp-content/uploads/2019/03/Test.mp4" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "1" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(4) "test" ["date"]=> string(19) "2019-03-13 15:52:10" ["modified"]=> string(19) "2019-03-13 15:52:10" ["mime_type"]=> string(9) "video/mp4" ["type"]=> string(5) "video" ["icon"]=> string(58) "https://www.ecoshine.pl/wp-includes/images/media/video.png" ["width"]=> int(1280) ["height"]=> int(720) }