Projekt_Baner_Ecoshine

Jak zadbać o idealny wygląd wykładziny?

February 17, 2021 Ecoshine

Idealny wygląd wykładziny — jak go osiągnąć?

Wykładzina podłogowa nadal jest często stosowana w kwestii aranżacji wnętrz. Nie ma co ukrywać, aby osiągnąć perfekcyjny wygląd wykładziny, musimy odpowiednio zadbać o jej pielęgnację. Brud i kurz przynoszony z zewnątrz z łatwością rozprzestrzenia się w naszej posiadłości, a dywan szczególnie narażony jest na zabrudzenia. Po pewnym czasie nieuniknione będzie usunięcie brudu z naszej wykładzin. Jak zrobić to najlepiej?

Wykładzina — jak zadbać o nią poprawnie?

Zacznijmy od tego, że nieprawidłowa pielęgnacja dywanów, może nam bardziej zaszkodzić, a jeżeli pomóc. Używając nieprawidłowej chemii czyszczącej, możemy trwale uszkodzić włókna dywanu. Więc jak zrobić to poprawnie?? Odpowiedź jest prosta, zlecimy tę usługę specjalistom, którzy sprawią, że wykładzina będzie wyglądać jak nowa. Wiele firm prowadzi usługi kompleksowego prania i czyszczenia dywanów i wykładzin. Firma Ecoshine znajdująca się w Krakowie jest warta uwagi.

Jak wybrać odpowiednią firmę do prania wykładzin?

Wybierając firmę, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak sposób wykonania usługi, czas realizacji, ceny, doświadczenie pracowników i opinia klientów. Potrzebujesz jak najszybszego odnowienia materiału Twojego dywanu i mieszkasz w Krakowie? Firma Ecoshine błyskawicznie rozwiąże Twój problem. Łatwy kontakt i błyskawiczna reakcja, tego możesz spodziewać się od specjalistów z Krakowa.

Czyszczenie i pranie wykładzin — jak to wygląda w praktyce?

Wszystko powinno odbywać się w kilku etapach. Dokładnie odkurzenie powierzchni, które zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Stanowią one nawet 80% wszystkich zabrudzeń. Rozpoznanie rodzaju włókna i sprawdzenie stabilności kolorów. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą odpowiednie środki piorące i temperaturę roztworów. Posiadasz drogi, naturalny dywan i boisz się o skutki uboczne stosowanych preparatów? Ecoshine używa środków. Posiadają certyfikat wool safe, tak więc twoja wykładzina jest w pełni bezpieczna. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści zabrudzenia, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu. W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś plamy, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod wysokim ciśnieniem, aby nie pozostały żadnego osadu chemicznego. Na sam koniec zostaje nam pranie właściwe. Za pomocą ekstraktora, urządzenia natryskowego — ssącego. Wykładziny i dywany powinny być prane w temperaturze ok. 50-60 stopni, dzięki czemu zabijemy roztocza i nie uszkodzimy materiału. Zastosowanie wysokiej jakości produktów zmniejszy namoczenie tkaniny do minimum, co skróci czas schnięcia. Niewiele firm na rynku podchodzi w tak profesjonalny sposób do prania dywanów i wykładzin. Jeśli mieszkasz w Małopolsce, warto skontaktować się z firmą Ecoshine, która ma siedzibę w Krakowie.

Idealna pielęgnacja wykładziny — ceny w Krakowie.

Ceny naprawdę są różne, zależy od wybranej usługi i stanu dywanu. Pranie wykładzin w malutkim mieszkaniu czy biurze kosztuje w przedziale 10-12 zł za m2. Czym większe metraże do czyszczenia, cena powinna być bardziej zadowalająca dla klienta. Dla przykładu pranie na powierzchni powyżej 100m2 kosztuje 6-7 zł od metra. Warto wybrać przystępną najlepszą usługę w przystępnej cenie. Ecoshine jest firmą, która z pewnością spełnia te kryteria.