Projekt_Baner_Ecoshine

Czyszczenie tapicerki meblowej — od czego zacząć?

December 7, 2021 Ecoshine

 

Generalne porządki przed świętami czy imprezą to częste zjawisko w naszych domach. Niewątpliwe pranie tapicerki meblowej to niezbędna czynność, jeśli chcemy zadbać o atrakcyjny wystrój wnętrza. Codzienne użytkowanie narożników, kanap czy krzeseł wiąże się z nieustannym wchłanianiem brudu przez meble. Jak skutecznie wykonać pranie tapicerki meblowej? Od czego zacząć?

Czyszczenie tapicerki meblowej — domowe sposoby czy sprawdzona firma?

Pranie tapicerki meblowej powinniśmy zacząć od głębokiego przemyślenia. Istnieją domowe sposoby na czyszczenie tapicerki, ale czy będą one skuteczne? Pranie na własną rękę może zakończyć się niepowodzeniem, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, chemii oraz doświadczenia. Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z firmy, która świadczy właśnie takie usługi. Korzystając z pomocy specjalistów, ominie Cię mnóstwo stresu, a przy okazji zaoszczędzisz trochę czasu.

Czyszczenie tapicerki meblowej — wybór odpowiedniej firmy

Pranie tapicerki meblowej powinniśmy zacząć od zatrudnienia fachowca. Mieszkasz w Krakowie? Najlepszym wyborem będą specjaliści z Ecoshine.

Jak w każdej innej branży, na rynku znajduje się mnóstwo firmy, które zajmują się czyszczeniem tapicerki meblowej. Powinniśmy zacząć od porządnego przeanalizowania firmy, z której chcemy skorzystać. Opinie klientów, doświadczenie, czas realizacji i jakość usługi to najważniejsze cechy dobrej firmy. Jeśli mieszkasz w Krakowie, firma Ecoshine jest godna uwagi ze względu na profesjonalizm reprezentowany przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Cena pełni również istotną rolę, ponieważ nikt nie chce płacić za dużo. W Krakowie koszt czyszczenia kanapy powinien oscylować w przedziale 100 – 120 zł. Natomiast narożniki od 120 zł do 250 zł. Nikt również nie lubi czekać, dlatego podczas realizowania zamówienia warto zapytać się o czas, w jakim zostanie wykonana usługa. Zastanów się dobrze, w końcu chodzi o dobro Twoich mebli!

Czyszczenie tapicerki meblowej — jak to powinno wyglądać?

Odkurzenie powierzchni rozpoczyna proces czyszczenia tapicerki meblowej. Zapewnia usunięcie brudu nierozpuszczalnego w wodzie. Stanowić może one nawet 80% wszystkich zabrudzeń.

Analiza rodzaju włókna materiału. Profesjonaliści na jej podstawie dobiorą środki piorące i odpowiednią temperaturę.

Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu wzmocnione działaniem szorowarki walcowej dokładnie rozpuści zabrudzenia, nawet w najbardziej niedostępnych warstwach dywanu.

W sytuacji, kiedy po wcześniejszych etapach zostały jeszcze jakieś zabrudzenia, powinny zostać użyte dedykowane odplamiacze, które następnie muszą być wypłukane pod wysokim ciśnieniem, aby na wykładzinie nie pozostał żaden osad chemiczny.

Na końcu przechodzimy do prania właściwego za pomocą urządzenia natryskowego — ssącego. Idealna temperatura prania to 50 stopni, która zabija roztocza, a jednocześnie nie uszkodzi materiału. Zastosowanie wysokiej jakości produktów zmniejszy poziom namoczenia tkaniny do minimum, dlatego czas schnięcia skróci się do minimum.

Wybór firmy to nie lada gratka. W Krakowie specjaliści Ecoshine nie mają sobie równych. Masa zadowolonych klientów i wieloletnie doświadczenie to mocne gwarancja jakości wykonywanych usług.