Living room with four posters, yellow sofa and a coffee table

Profesjonalne czyszczenie tapicerki skórzanej w Ecoshine Kraków

Tapicerka skórzana meblowa i samochodowa jest wyjątkowo efektownym elementem wyposażenia mieszkania oraz auta. To piękne, naturalne tworzywo wymaga jednak odpowiedniej i starannej pielęgnacji, aby w niezmienionym stanie służyło właścicielowi przez długie lata. Specyfika czyszczenia skóry wynika z jej charakterystycznej budowy. Porowatość stanowi ogromną zaletę w użytkowaniu, ale zarazem utrudnia czyszczenie tapicerki skórzanej, ponieważ właśnie w porach szczególnie gromadzi się brud, co grozi odklejaniem się warstwy ochronnej i powstawaniem trwałych przebarwień oraz pęknięć.

Z tych właśnie względów przynajmniej raz w roku zaleca się czyszczenie tapicerki i renowację mebli skórzanych. W tym właśnie obszarze wyspecjalizował się fachowy zespół Ecoshine oferujący swoje usługi w Krakowie.

Najlepsze czyszczenie tapicerek i mebli skórzanych w Krakowie

W jaki sposób przedłużyć zjawiskowy wygląd skóry oraz jej żywotność? Zaufajcie naszej firmie! Specjaliści Ecoshine przeprowadzą konsekwentne czyszczenie tapicerki skórzanej oraz poddadzą gruntownej renowacji meble skórzane dla mieszkańców Krakowa.

Profesjonalne czyszczenie skóry, które oferujemy Krakowianom, przynosi nie tylko znakomite efekty wizualne, ale także niweluje nieprzyjemny zapach dymu papierosowego czy potu oraz usuwa tłuszcz. Sprawimy, iż powierzchnie staną się pachnące i miękkie, zabezpieczymy je również przed blaknięciem.

Jesteście zainteresowani czyszczeniem mebli ze skóry albo tapicerki skórzanej w aucie? Mieszkacie w Ruczaju lub innej części Krakowa? Czekamy na kontakt z Waszej strony! Starannie oczyścimy powierzchnie za pomocą dedykowanych środków o adekwatnym PH i skutecznie je zaimpregnujemy. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą olejowania.

ETAPY CZYSZCZENIA TAPICERKI SKÓRZANEJ :


  1. Dokładne odkurzenie powierzchni to podstawa aby przeprowadzić profesjonalne i dokładne czyszczenie tapicerki skórzanej. Ten etap polega głównie na usunięciu przy pomocy odkurzacza i pędzelka lub sprężonego powietrza wszystkich cząstek stałych z łączeń i zagięć pomiędzy elementami.
  2. Czyszczenie właściwe – polega na dokładnym oczyszczeniu skóry przy pomocy dedykowanych środków o dopasowanym do zanieczyszczeń PH oraz szczotek z odpowiednim, naturalnym włosiem. Ten wieloetapowy proces prowadzony jest do momentu całkowitego odtłuszczenia powierzchni aby była ona gotowa na przyjęcie środka konserwującego.
  3. Impregnacja tapicerki skórzanej to ostatni i bardzo istotny proces pielęgnacji skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego impregnatu skóra zachowa swoją elastyczność , będzie mniej podatna na spękania oraz otrzyma ochronę przed promieniami UV które powodują utratę kolorytu. 
  4. Olejowanie skóry – jest to etap alternatywny dla skór starszych, powyżej ok. 7 roku użytkowania lub skór użytkowanych w suchym i gorącym klimacie. Dedykowane do skór oleje sprawiają, że nawet stara i spierzchnięta skóra może zyskać na elastyczności przez co znacznie wydłuży się czas jej docelowego użytkowania.

Po tak wykonanym czyszczeniu tapicerki skórzanej powierzchnie nadają się do użytkowania zaraz po wchłonięciu środków konserwujących ( zasada podobna jak w przypadku naszej skóry, która wchłania krem lub balsam). Jeśli będzie konieczny proces olejowania okres ten może się wydłużyć. 

CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ
kanapy/sofy 150-170 zł
narożniki standard
do sumy boków 4,5 m
200 zł
narożniki duże 220-250 zł
narożniki w kształcie podkowy (litery U) 250-300 zł
fotele standard
fotele duże
60-70 zł
80-90 zł
krzesła15-20 zł
fotele biurowe20-30 zł
pufy20-30 zł
CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ W AUCIEod 250 zł
CENY ZAWIERAJĄ KOSZT IMPREGNACJI SKÓRY, KTÓRĄ WYKONUJEMY PO CZYSZCZENIU
W jakim okresie najlepiej czyścić tapicerkę skórzaną?

W przypadku skóry nie jest to aż tak istotny aspekt jednak uważa się, że gruntowne czyszczenie i konserwację warto przeprowadzić w okresie zimowym. Argumentem jest niekorzystny okres grzewczy dający suche i ciepłe powietrze w mieszkaniach przez które skóra jest narażona na nadmierne przesuszanie, które może prowadzić do jej pękania.

Ile trwa czyszczenie i konserwacja skóry?

W przypadku standardowej wielkości kanapy skórzanej to co najmniej półtorej/dwie godziny. W przypadku bardziej skomplikowanego układu i zazwyczaj większego stopnia eksploatacji skórzanej tapicerki samochodowej auta trzeba odstawić na jeden dzień roboczy.

Czy można wyczyścić lekko przetartą tapicerkę skórzaną

Nie jest to zabieg łatwy ale jest możliwy w przypadku niewielkich uszkodzeń. Jeżeli uszkodzenia są większe to czyszczenie może prowadzić to powiększania się obszaru uszkodzonej warstwy ochronnej. Dlatego tak ważna jest prewencja i właściwa pielęgnacja skóry, która uchroni nas przed zbyt wczesną koniecznością skorzystania z zabiegu renowacji tapicerki skórzanej.

Jak często czyścić skórę?

Generalnie im częściej tym lepiej ale zawsze przy użyciu dedykowanych i delikatnych środków czyszczących. Raz w roku zachęcamy natomiast do wykonania gruntownego czyszczenia, które jest gwarantem odpowiedniego odtłuszczenia skóry, a co za tym idzie właściwej aplikacji substancji konserwującej.