shutterstock_650651476

Czyszczenie wykładzin biurowych – ręczne, mechaniczne czy z pomocą profesjonalnej firmy?

January 14, 2022 edytor

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny jeśli chodzi o utrzymanie czystości podłóg w użytkowanych wnętrzach. W znacznie większym stopniu przedostają się do nich zabrudzenia wnoszone na podeszwach naszych butów. Gdy aura zaczyna obfitować w deszcz oraz śnieg, na dywanach i wykładzinach pojawiają się plamy, które z biegiem czasu są coraz trudniejsze do usunięcia.

O ile w warunkach domowych częściej podejmujemy próbę pozbycia się ich własnoręcznie, o tyle w przypadku dużych powierzchniowo wykładzin biurowych zastanawiamy się, jaka metoda okaże się najskuteczniejsza a zarazem przyjazna dla naszego portfela. Wiadomo nie od dziś, że najtaniej nie oznacza najlepiej.

Jak wyczyścić wykładzinę biurową w najefektywniejszy sposób?

pranie wykładziny wrocław

W przypadku wykładzin biurowych mamy do czynienia z produktem do dużych oraz wielkich obiektów, w których najprawdopodobniej występować będzie znaczne natężenie ruchu. W przestrzeniach biurowców, banków i hoteli wyjątkowo chętnie korzysta się z tego eleganckiego materiału do pokrywania podłóg. Wykładziny dywanowe dzięki niezliczonym wariantom wykonania idealnie dopasowują się do wnętrz, a ich ogromną zaletę stanowi to, że są niezwykle skutecznym pochłaniaczem dźwięków.

Niełatwym jednak zadaniem jest utrzymywanie wykładzin w czystości. Oprócz zabrudzeń wynikających z chodzenia po nich w obuwiu, drugim najczęstszym wyzwaniem w biurach czy hotelach jest konieczność usuwania plam po kawie lub herbacie. Napoje te wyjątkowo intensywnie zabarwiają tkaniny, co dodatkowo dzieje się pod wpływem wysokiej temperatury. W efekcie tego zabrudzenia są uporczywe i niełatwo się ich pozbyć.

Czyszczenie ręczne

W pierwszym odruchu wielu z nas aby pozbyć się plamy z wykładziny biurowej, ucieka się do domowych sposobów. Sprawdzą się one, o ile brud jest powierzchowny i nie przedostał się do nasady włókien.

Czyszczenie ręczne każdorazowo powinniśmy zacząć od dokładnego odkurzania. W sprzedaży znajduje się wiele preparatów, przeznaczonych do pozbywania się niezbyt głębokich zabrudzeń wykładzin. Najczęściej przyjmują postać aktywnej pianki.

Świeże plamy można też spróbować polać wodą mineralną, którą po chwili ścieramy czystą gąbką.
Popularne jest także stosowanie sody oczyszczonej. Po posypaniu nią zabrudzenia, szorujemy je za pomocą mokrej szczotki. Z kolei w walce z tłustymi plamami wspomoże nas talk. Jego warstwę pozostawiamy na powierzchni przez około dobę, po czym całość odkurzamy.

Czyszczenie mechaniczne

Pranie ręczne w przypadku wykładzin biurowych jest oczywiście mało wydajne, szczególnie w przypadku dużych powierzchni oraz szerokich zabrudzeń wywoływanych znacznym obciążeniem przechodzących. Ten parametr powoduje także szybkie wycieranie się materiału. Pozorne oszczędności w zakresie czyszczenia mogą więc doprowadzić do nienaprawialnego uszkodzenia włókien, zwłaszcza w ciągach komunikacyjnych.

W celu uzyskania lepszego efektu czystości można wypożyczyć mocno ssący odkurzacz oraz szczotkę walcową. Ta metoda wymaga zastosowania aktywatora do krystalizacji brudu. Urządzenia umożliwią przeprowadzenie operacji na sucho. Po dokładnym odkurzeniu, rozprowadzamy środek na całej powierzchni i czyścimy ją szczotką. Po ok. 30-40 minutach ściągamy brud za pomocą silnego odkurzacza.

W wypożyczalni tego rodzaju sprzętu dostępne są również specjalistyczne maszyny piorące. Dopasowany do danego modelu detergent wypróbowujemy najpierw w niewidocznym miejscu, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcją producenta urządzenia.
Wykładziny welurowe wymagają dodatkowo wyszczotkowania.

Zaufaj profesjonalistom

Jak widać powyżej, najbardziej skuteczne czyszczenie wykładziny biurowej wymaga nie tylko czasu, ale też wiedzy oraz umiejętności. Wszystkie te warunki spełnia Ecoshine, ponieważ od przeszło 10 lat specjalizujemy się w przeprowadzaniu tego rodzaju prac dla firm oraz osób prywatnych.

Choć z pozoru może się wydawać inaczej, kurz i brud nie gromadzą się na powierzchni materiału. Dlatego tradycyjne odkurzanie wykładzin biurowych jest na dłuższą metę niewystarczające. Jedynym sposobem, by dostać się do ich osnowy, jest metoda ekstrakcyjna.

Jako profesjonaliści zaczniemy od sprawdzenia, jak zachowuje się dany materiał, żeby sprawdzić jego wytrzymałość oraz odporność koloru. Wybierzemy najlepszą metodę pozbycia się nawet najbardziej trwałych zabrudzeń i przeprowadzimy proces za pomocą nowoczesnego sprzętu.
Ze znacznych przestrzeni biurowych słynie oczywiście Warszawa. Serdecznie zapraszamy do współpracy przedsiębiorstwa z siedzibą w stolicy oraz w jej okolicach.

Dzięki nam firmy zyskują pewność, że wykładziny nie są siedliskiem bakterii oraz że zachowają reprezentacyjny wygląd jeszcze przez długie lata.


Zabezpieczenie nowego auta we Wrocławiu – powłoka ceramiczna czy bezbarwne folie ochronne?

February 17, 2021 Ecoshine

Mnogość rozwiązań, którymi można zabezpieczyć nowe auto może przyprawić Państwa o ból głowy. Postaramy się przedstawić dwie najlepsze i najbardziej popularne formy zabezpieczenia czyli powłoki ceramiczne oraz samoregenerujące, bezbarwne folie ochronne PPF.

W przypadku ceramicznego zabezpieczenia lakieru mówimy o niewyobrażalnie szerokiej gamie produktów, których trwałość waha się od roku do nawet  5 lat. Cena takiego rozwiązania to kilkaset do kilku tysięcy złotych – w zależności od zaaplikowanej powłoki. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie przeciw warunkom atmosferycznym, wżerom (ptasie odchody, owady), śladom po twardej wodzie czy soli z dróg. Cieszą również oko, ponieważ lakier staje się niesamowicie szklisty i „soczysty” oraz sprawiają, że jego utrzymanie w czystości jest dużo łatwiejsze. Należy jednak pamiętać, że choć powłoka ceramiczna jest twardsza od lakieru, nie stanowi bezkompromisowego zabezpieczenia przeciw uszkodzeniom mechanicznym. To zadanie folii ochronnych.

Folia ochronna to obecnie najlepsze rozwiązanie w kwestii ochrony lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tylko folia jest w stanie uchronić nasz lakier przed odpryskami oraz drobnymi obcierkami. Folie ochronne posiadają właściwości samoregenerujące – zarysowania znikają z niej pod wpływem działania temperatury (np. ciepła woda lub słońce). Folia jest znacznie grubsza niż wszystkie warstwy lakieru razem wzięte. Zabezpieczenie całego pojazdu to koszt rzędu kilkunastu tysięcy, zabezpieczenie jego frontu to koszt około 5tys zł. Czy można jednak skorzystać z tego kosztownego rozwiązania nie rujnując domowego budżetu? Dlaczego nie połączyć powłoki ceramicznej z bezbarwnymi foliami ochronnymi?

Najbardziej popularną formą zabezpieczenia nowego samochodu w naszej firmie jest połączenie tych dwóch światów. Nie zawsze najlepszą powłoką ceramiczną jest ta najtrwalsza i najdroższa. Aplikacja 5-letniej powłoki na bardzo delikatny, czarny, japoński lakier uni (pozbawiony „ziarna”) mija się z celem. Na takim samochodzie widać najdrobniejsze niedoskonałości. Powłoki uniemożliwiają nam jakąkolwiek ingerencję w lakier, a taki samochód po 2 czy 3 latach eksploatacji zyska niesamowicie dużo na np. jednoetapowym polerowaniu lakieru. Decydując się na zabezpieczenie lakieru na okres 2 lub 3 lat wydamy mniej, a za zaoszczędzone pieniądze możemy zdecydować się na zabezpieczenie najbardziej newralgicznych elementów pojazdu folią ochronną PPF. Zabezpieczenie folią progu załadunkowego bagażnika lub słupków w wysokim połysku tzw. „piano black” to najlepsze co mogą Państwo zrobić dla nowego samochodu. Elementy te niszczeją bardzo szybko, a ich zabezpieczenie jest nieporównywalnie tańsze niż zabezpieczenie dużych elementów takich jak maska czy drzwi.

W naszej firmie mogą Państwo liczyć na bezpłatne doradztwo w sprawie zabezpieczenia, które będzie najlepsze dla waszego samochodu. Jest to bardzo indywidualna decyzja zależna od wielu czynników (sposób eksploatacji, długość leasingu, oczekiwania, nawet kolor lakieru). Naszym zadaniem jest ją Państwu ułatwić oraz sprawić, że będzie ona w 100% świadoma.


Przygotowanie auta do sprzedaży we Wrocławiu – jaki pakiet wybrać?

Ecoshine

Pod pojęciem przygotowanie auta do sprzedaży kryje się wiele usług. W Ecoshine Wrocław podchodzimy do każdego auta indywidualnie, starając się zaproponować właścicielom rozwiązania, które dadzą najbardziej spektakularne efekty przy jak najmniejszym wkładzie finansowym.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza oraz pranie tapicerki to usługi, które zwracają się przy sprzedaży każdego samochodu – bez względu na jego wartość. Detailing wnętrza to sposób na spektakularny rezultat za bardzo rozsądne pieniądze. Już 300-400zł wystarczy by odmienić wnętrze nie do poznania, a wartość samochodu wzrośnie o znacznie większą kwotę.

Najczęściej wybieraną przez naszych klientów usługą jest pakiet SPA (500-600zł). Pozwala on poszerzyć detailing wnętrza o skrupulatne mycie detailingowe zwieńczone aplikacją quick detailera lub wosku. Taki zabieg obejmuje dokładne oczyszczenie miejsc, które przy zwykłym myciu są pomijane lub czyszczone bardzo pobieżnie (felgi, ościeżnice, zakamarki). SPA to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą aby auto po opuszczeniu naszej firmy mogło zostać natychmiast sfotografowane i wystawione na sprzedaż.

Dla właścicieli droższych samochodów przygotowaliśmy pakiet SPA+. Poza kompleksowym czyszczeniem całego wnętrza obejmuje on jednoetapowe polerowanie lakieru oraz aplikację podstawowej powłoki ceramicznej na okres 6-12 miesięcy. Cena takiego zabiegu zaczyna się już od 900zł.

Jednoetapowe polerowanie lakieru sprawia, że odzyskuje on niesamowicie dużo blasku i głębi koloru, usuwane są drobne wżery oraz oksydacja co sprawia, że samochód wygląda o wiele młodziej. Powłoka ceramiczna nadaje mu niesamowitej szklistości i potęguje głębię koloru oraz sprawia, że lakier staje się niewyobrażalnie śliski w dotyku oraz łatwy w pielęgnacji. Tzw. one step to najlepszy stosunek ceny do jakości. W przypadku samochodów drogich, rozbieżności cenowe na portalach sprzedażowych sięgają nawet kilkunastu tysięcy! SPA+ to nasza odpowiedź dla tych klientów, którzy chcą aby ich samochód osiągnął rekordową cenę przy sprzedaży.

Bez względu na rozwiązanie, które Państwo wybiorą, samochód zostanie kompleksowo wyczyszczony oraz poddany zabiegowi ozonowania. Każde auto będzie wymagało innych prac by odzyskać młodość. Naszym zadaniem jest nakierować Państwa na takie, które będą doskonałą inwestycją – zwrócą się przy sprzedaży z nawiązką.


Gdzie najlepiej zadbać o własne auto?

July 28, 2020 Ecoshine

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób interesuje się tym, w jaki sposób dbać o własne auto, by zawsze wyglądało oraz działało idealnie. Bardzo ważnym i jednocześnie wyjątkowo pomocnym czynnikiem w tej kwestii jest teraz kosmetyka samochodowa. Dzięki niej można znaleźć wiele przydatnych produktów, pomagających łatwiej czyścić swój samochód, oraz, co ważne, zlecić te zadania profesjonalistom, jeśli sami nie czujemy się wystarczająco kompetentni by się tym zająć lub po prostu kiedy chce się mieć pewność, że o wóz zadbają prawdziwi fachowcy.

Zakres usług profesjonalnego auto SPA

Dbanie o samochód to zajęcie, któremu trzeba poświęcić nieco czasu i z pewnością wymaga prawdziwej dokładności. Podczas czyszczenia oraz polerowania auta, ważna jest przede wszystkim precyzja ruchów – znajomość techniki jest kluczowa, jeśli efekt ma sprostać oczekiwaniom posiadacza pojazdu. Właśnie dlatego wiele osób zaczyna korzystać z usług profesjonalnego auto SPA. W takim miejscu wykonywany jest szereg działań mających służyć trwałości auta oraz jego walorom wizualnym. Auto będzie w takim miejscu polerowane za pomocą specjalnych polerek. Wykorzystane zostaną w nim skonsultowane z posiadaczem wozu środki, dzięki czemu będzie miał on pełny wgląd w to, jakie substancje stykają się z jego pojazdem. W auto SPA samochód jest oprócz tego dokładnie myty, a środki do wszystkich zabiegów są całkowicie bezpieczne dla karoserii. Warto zwrócić uwagę na to, że w tego typu miejscach duży nacisk kładzie się też na wnętrze pojazdu, co oznacza, iż można zlecić czyszczenie tapicerki i pranie wykładzin. Samochód po skończonej usłudze będzie lśnił czystością. Polerowanie auta, czyszczenie go od wewnątrz i z zewnątrz to tylko niektóre zajęcia, których podejmują się specjaliści pracujący w takim salonie. Do bardziej skomplikowanych zleceń należy usuwanie rys z karoserii pojazdu. Jest to odpowiedzialna praca – zajęcie wymaga zdolności, które posiadają bardo doświadczeni pracownicy zajmujący się od dawna kosmetyką samochodową. To właśnie im powinno się zlecać podobne zadania, by mieć pewność, że samochód wróci do posiadacza w idealnym stanie.

Dobrze jest zawsze mieć pewność, że dba się o własny samochód z należytą pieczołowitością. Teraz na szczęście dzięki obecności samochodowych SPA każdy może się o takie rzeczy zatroszczyć. Można w takim miejscu zlecić wykonanie konkretnej czynności, lub poprosić o cały zestaw działań mających poprawić wygląd oraz stan samochodu. Jest to opcja dla każdego miłośnika motoryzacji, który nie ma dość czasu, by samodzielnie dopieścić swój wóz bądź dla laika chcącego mieć pewność prawidłowo wykonanej usługi.

auto spa wrocław


Pranie dywanu – samemu, czy z pomocą specjalisty?

Ecoshine

Dbanie o porządek we własnym domu to wyjątkowo istotna kwestia. Każdy chce wracać do całkowicie czystych pomieszczeń, w których żyje się po prostu dobrze. Problem polega na tym, że nie każde zabrudzenie jest tak samo łatwe do usunięcia i trzeba się czasami bardzo napracować, by pozbyć się jakiejś wyjątkowo trudnej plamy z dywanu. Taka plama może niestety być problemem nie do przeskoczenia dla laika, a próby samodzielnego uporania się z takimi trudnościami prowadzą niejednokrotnie do pogorszenia problemu, a co za tym idzie trwałego zniszczenia dywanu. By unikać podobnych niedogodności, należy korzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Kiedy potrzebna jest pomoc profesjonalisty?

Czyszczenie dywanów może wydawać się pozornie prostą czynnością, w rzeczywistości jednak istnieje wiele czynników, które powinny skłonić posiadacza takiego sprzętu do wybrania pomocy fachowca. Przede wszystkim warto zastanowić się nad szlachetnością materiału. Jeśli zabrudzeniu ulegnie ważny dla klienta, wysokiej klasy dywan, niewprawna ręka może nie poradzić sobie z jego wyczyszczeniem. Fachowcy posiadają cały zestaw odpowiednich narzędzi oraz doświadczenie w korzystaniu z owych środków. Dzięki temu mogą odratować nawet bardzo źle wyglądający w danym momencie dywan, na przykład zabrudzony bardzo trudnymi do usunięcia plamami. Warto zwrócić uwagę także na to, że dywan, nawet jeśli pozornie nie jest zanieczyszczony, skrywa w sobie mnóstwo bakterii i innych niewidocznych gołym okiem zabrudzeń, w związku z czym należy zlecać jego czyszczenie profesjonalistom co najmniej raz do roku.

Jak przebiega pranie dywanów we Wrocławiu?

Wrocław słynie z doskonale przeszkolonych ekip do sprzątania dywanów. Tutejsi fachowcy zaczynają pracę od dokładnego odkurzenia powierzchni oraz sprawdzenia, jak zachowuje się materiał dywanu, sprawdzane są jego najważniejsze właściwości, w tym wytrzymałość oraz kolor. Następnie nakłada się specjalny pre-spray usuwający część zabrudzeń i przechodzi się do odplamiania. Wywabianie plam bywa prawdziwą bolączką dla amatorów, ale profesjonaliści wykonujący pranie dywanów we Wrocławiu wiedzą co robią. Z ich pomocą wywabianie plam nie zajmie długo i szybko będzie można przejść do właściwej części prania. Dywan po wszystkim powinien pachnieć świeżością.

Poradzenie sobie z większością problemów związanych ze sprzątaniem bywa trudne, ale jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z podobnej usługi, we Wrocławiu bez przeszkód można znaleźć idealną ekipę sprzątającą dywany. Dzięki temu każdy bez przeszkód zadba dzisiaj o dywany w swoim mieszkaniu, lub dywaniki samochodowe.


Polerowanie felg w profesjonalnym salonie

Ecoshine

Wszelkie sprzęty, nawet te najbardziej trwałe się zużywają. Także elementy pojazdów nie są wieczne i należy im się w związku z tym prawidłowa pielęgnacja. Nie bez powodu dba się by lakier auta i wszystkie jego elementy, a przy ewentualnych problemach z działaniem jakiegoś elementu najczęściej się go wymienia na nowy. Warto taka samą wagę jak do elementów wizualnych samochodu przykładać do kół i felg. To bardzo ważne by były zadbane, jednocześnie zachowywały dobry wygląd i utrzymywały kierowcę bezpiecznie na drodze. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że kierowca straci koordynację podczas jazdy.

Jak dbać o koła samochodu

Przede wszystkim zawsze należy pamiętać o zmianie opon pojazdu z letnich na zimowe i odwrotnie. Odpowiednie opony zwiększają przyczepność na drodze, pozwalają jeździć komfortowo i bezpiecznie. Warto zawsze dbać to, by był one regularnie wymieniane lub oddawane do wulkanizatora, jeśli tylko pojawiają się jakieś przetarcia. Nie tylko względy bezpieczeństwa są jednak ważne. Każdy kierowca wie, jak istotne jest dbanie o wizualną stronę auta. Samochód jest naszą wizytówką i należy mu się godny wygląd. Dlatego właśnie bardzo ważnym elementem są alufelgi. Polerowanie felg jest kluczowe, jeśli właściciel pojazdu chce go utrzymać w odpowiednim stanie. Felgi się zużywają, po pewnym czasie nie wyglądają już tak okazale, da się na nich dostrzec uszkodzenia spowodowane mijającym czasem i przejechanymi kilometrami. Niektórzy kierowcy próbują samodzielnie szlifować wówczas felgi papierem ściernym, jednak efekt nigdy nie będzie taki sam jak po wizie w profesjonalnym salonie. Polerowanie felg w takim salonie samochodowym SPA spowoduje, że będą one nie tylko utrzymane w czystości, ale i kondycja lakieru będzie znacznie lepsza. Felgi będą chronione przed szkodliwą chemią, a nowoczesne powłoki ceramiczne zapewniają precyzję wszelkich działań na nich wykonywanych. W dzisiejszych czasach kierowcy mają duże możliwości jeśli chodzi o dbanie o każdy element auta, dlatego warto odwiedzać tego typu miejsca, w których prawdziwy fachowcy zadbają o pojazdy znacznie szybciej i lepiej, niż gdyby działało się na własną rękę.

Auto wymaga regularnej pielęgnacji, którą odpowiedzialny kierowca powinien mu zapewnić. Nie można lekceważyć żadnego elementu, także kół i felg. Dlatego właśnie salony zajmujące się auto detailingiem tak chętnie przeprowadzają renowację felg. Polerują je, zabezpieczają przed szkodliwą chemią i przystosowują do warunków panujących na drodze.

zabezpieczenie felg wrocław


Czyszczenie tapicerki – szkolenia

February 20, 2019 Ecoshine

W ostatnim czasie czyszczenie tapicerki stało się bardzo powszechnym pomysłem na biznes. Dosyć niskie wymagania finansowe na start, niezłe zarobki czy pozorna prostota prac wabią licznych potencjalnych przedsiębiorców. Wielu ludzi próbuje swoich sił najpierw dorywczo aby później zająć się pracą pełnoetatową, jednak wiele z nich zniechęca się w kontakcie z pierwszymi trudnościami w czyszczeniu. Jak się okazuje pranie materiałów obiciowych czy wykładzin nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, a potencjalne błędy w erze, kiedy meble potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, bywają bardzo kosztowne. Wykonywanie zawodu konserwatora powierzchni tekstylnych na naprawdę wysokim poziomie nie jest możliwe bez odpowiedniego szkolenia. Dlaczego warto odbyć szkolenie? Dla świętego spokoju, chociażby. Na ten moment na polskim rynku w obiegu jest kilkaset różnych kombinacji materiałów obiciowych. Wiele z nich wymaga specjalnego traktowania, a samo wyczyszczenie ich odkurzaczem ekstrakcyjnym i popularnym proszkiem jest często dalekie od wystarczającego. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakimi środkami chemicznymi można się posłużyć, żeby usunąć plamy, które nie chcą zejść? Na jakich materiałach można zastosować które z nich? Co powiedzieć klientowi, jeśli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z wyzwaniem jakie stawia oporna tapicerka lub dywan? To tylko nieliczne z pytań, na które wypracowanie fachowych, merytorycznych odpowiedzi wymaga praktyki i wiedzy teoretycznej popartej dowodami. Zainwestowanie pieniędzy w kompleksowe szkolenie z czyszczenia tapicerki w firmie, która od wielu lat na co dzień zmaga się z tego typu pytaniami to inwestycja o wiele bardziej istotna niż sprzęt czy samochód niezbędne do wykonywania zawodu. Szkolenie, bardziej niż cokolwiek innego, rzutuje na profesjonalizm w wykonaniu usługi, a tym samym pozwala drastycznie odróżnić się od osób, które wiedzione przeświadczeniem o własnej sprawności decydują się na samodzielne praktykowanie setek prób i błędów, często budując w oczach klientów negatywny wizerunek nie tylko własnej marki, ale niestety całej branży. Nie warto być amatorem – zainwestuj w szkolenie z czyszczenia tapicerek oraz dywanów i bądź prawdziwym profesjonalistą od pierwszego dnia w pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na szkolenia z zakresu prania tapicerek i wykładzin.

Szkolenie z prania tapicerek i wykładzin.

 

 


Pranie wykładzin biurowych – dlaczego warto?

February 12, 2019 Ecoshine

Pranie wykładzin jest niestety jedną z najczęściej zaniedbywanych przed administratorów budynków czynności. Chociaż to pozornie czysto estetyczny zabieg, czyszczenie wykładziny jest szalenie istotne ze względu na szereg innych powodów, które krótko opisujemy poniżej.

  1. Czysta wykładzina = lepsze powietrze. Dywany i wykładziny dywanowe ze względu na swoją konstrukcję świetnie gromadzą kurz i pył. Jest to efekt znany każdemu, kto nieroztropnie postanowił poddać swój dywan trzepaniu po kilkuletniej eksploatacji. Mimo regularnego czyszczenia dywanu domowymi sposobami podczas takiego zabiegu z dywanu wydobywają się tumany kurzu. Dlaczego? Gęsto zbite włosie wykładziny stanowi dla niego optymalne siedlisko. Kurz nie gromadzi się na powierzchni materiału, gdzie mógłby zostać wessany przed odkurzacz, ale w jego głębszej warstwie, gdzie dostaje się wcierany butami przechodniów. Ekstrakcyjne czyszczenie wykładziny to jedyny sposób aby dostać się do jej osnowy – ‘fundamentu’ wykładziny, na którym zakorzeniony jest włos, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, będącego pożywką dla doskonale znanych każdemu feralnych roztoczy kurzy, na których odchody (!) uczulonych jest tak wiele osób. Oczywiście roztocze kurzu nie są wybredne i załatwiają się także w drogach oddechowych tych z nas, którzy nie przejawiają reakcji alergicznej.
  2. Czysta wykładzina = bardziej estetyczne miejsce pracy. Przyjemniej siedzieć ‘w czystym’, prawda? Estetyczne środowisko pracy korzystnie wpływa na umiejętność skupienia na zadaniu, ma też pozytywny wpływ na nasz nastrój. Pranie wykładziny jest zatem wspaniałym sposobem na polepszenie codziennego humoru pracowników, a tym samym ich wydajności i satysfakcji z pracy.
  3. Czysta wykładzina = profesjonalne biuro. Mocno zabrudzona po zimie wykładzina dywanowa to jedna z największych bolączek wielu biur. Utrzymanie jej w idealnej czystości w okresie zimowym bez profesjonalnego prania, kiedy każdy potencjalny gość, nawet ten usilnie wycierający nogi o wycieraczkę, dorzuca od siebie wątpliwej jakości ‘cegiełkę’ do stanu jej zabrudzenia, jest niemożliwe. Często skutkuje to powstawaniem licznych mało estetycznych, czarnych plam, negatywnie rzutujących na wyobrażenie klienta o dbaniu o czystość, a tym samym profesjonalizmie firmy.

Auto Detailing – Podstawy czyszczenia wnętrza samochodu – część 1.

December 13, 2018 Ecoshine

Proces skrupulatnego czyszczenia wnętrza samochodu jest wieloetapowy, czasochłonny i jak wszystko inne w tej branży – wymagający szczególnej skrupulatności i uwagi. Poniżej opisujemy kluczowe dla czyszczenia poszczególnych elementów wnętrz samochodów kwestie.

  1. Podsufitka – czyszczenie podsufitki samochodowej bardzo często jest jednym z najbardziej niechętnie podejmowanych przez specjalistów zadań. Jej właściwe wyczyszczenie wymaga cierpliwości i wiedzy, a nieumiejętne podejście do tematu może być tragiczne w skutkach. Podsufitkę samochodową najbezpieczniej wyczyścić metodą bonetowania wykorzystując odpowiednio dobraną chemię (nigdy na bazie rozpuszczalnika! Może spowodować jej odklejenie) oraz specjalistyczne ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Przystąpienie do czyszczenia podsufitki każdorazowo musi poprzedzać wnikliwa jej inspekcja, w czasie której poszukuje się uszkodzeń, przetarć oraz miejsc, w których podsufitka odkleiła lub może odkleić się od dachu.

  2. Daszki przeciwsłoneczne – czyszczenie tzw. ‘słoneczników’ jest stosunkowo proste. Najbardziej efektywną metodą, podobnie jak w przypadku czyszczenia podsufitki, jest bonetowanie z wykorzystaniem odpowiednio dobranej chemii. Przy czyszczeniu ‘słoneczników’ należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie miejsc ich zaczepu z sufitem – często gromadzi się tam niewielka ilość wody ze środkiem czyszczącym i resztkami brudu, który spływa w dół tworząc nieapetyczny zaciek.

  3. Kierownica – szczególnie niehigieniczny element wnętrza samochodu. Kierownica, bardziej niż jakikolwiek inne miejsce w aucie, jest stale wyeksponowana na wilgoć i zarazki regularnie wystrzeliwane w jej kierunku przez kierowcę – nie tylko podczas kichania czy kaszlu, ale także przy mówieniu. Oprócz tego jest też najczęściej dotykanym miejscem w samochodzie, a przecież nikt nie myje rąk przed wsiadaniem do auta. Rąk, nawiasem mówiąc często wilgotnych i ciepłych, a tym samym sprzyjających rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Kierownica to prawdziwe bakteryjne Eldorado. Jej czyszczenie jest też utrudnione z powodu występowania licznych trudno dostępnych miejsc – rowków w miejscu łączenia kierownicy z poduszką powietrzną czy zakamarków w okolicy znaczka marki samochodu. Przy czyszczeniu kierownicy z pomocą przychodzą zasadowe preparaty czyszczące o działaniu bakteriobójczym, szczotki o umiarkowanej twardości włosia do czyszczenia wieńca, specjalistyczne pędzelki detailerskie do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc oraz dobre ściereczki z mikrofibry o wysokiej gęstości. Uwaga na czyszczenie bardzo starych, zalepionych brudem wieńców kierownic obszytych skórą! Po wielu latach eksploatacji bez czyszczenia brud może być jedyną rzeczą trzymającą kierownicę w jednym kawałku. Oprócz tego kierownice skórzane należy czyścić i zabezpieczać dedykowanymi do skóry środkami wysokiej jakości – w przeciwnym razie czyszczenie może prowadzić do przyspieszonego zużywania się elementów.

Zapraszamy do lektury, kolejne części będą sukcesywnie pojawiać się na blogu w przyszłości.


Wykładziny i dywany – może nie najlepszy, ale całkiem niezły przyjaciel człowieka więc zasługuje na regularną pielęgnację.

November 13, 2018 Ecoshine

Dywan lub wykładzina dywanowa to stały element wystroju miażdżącej większości mieszkań we Wrocławiu. Dzielnie broni stóp przed niewdzięcznymi termicznie panelami i deskami, izoluje sąsiada z dołu od podejmowanych przez mieszkańców nocnych wycieczek do toalety, pachnie psu psem utwierdzając go w przekonaniu, że jest w domu czy wreszcie pozwala małym dzieciom na ćwiczenie, jakże istotnej w dorosłym życiu, umiejętności przyklejania do dywanów i tapicerek gum do żucia w zupełnie bezpiecznych, sielsko domowych warunkach. Dywan – ważna rzecz. Niestety, nie tylko dla ludzi. Dywany i wykładziny dywanowe, z uwagi na swoją warstwową konstrukcję i odizolowaną od świata zewnętrznego osnowę (‘kręgosłup’ dywanu, w którym zakorzeniony jest włos) stanowią bardzo korzystne środowisko dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą w nich żyć, współżyć, metabolizować i gnić równie spektakularnie, co w niewielu innych zakątkach naszego zacisza domowego. Na całe szczęście, są sposoby żeby temu zaradzić. We Wrocławiu od czystego dywanu dzieli Cię zaledwie 1 fraza w google i całkiem przyjemna rozmowa telefoniczna, jeśli wybierzesz odpowiedni numer.

Czyszczenie dywanów, jak potrzebne by nie było, bywa jednak niewdzięczną pracą. Często czyścimy mocno eksploatowane, wystawione działania na działanie dzieci i zwierzaków dywany, które wręcz krzyczą do nas, abyśmy wpadali co najmniej raz w roku:) Odpowiednie wyczyszczenie takiego dywanu jest procedurą wymagającą skrupulatności, wiedzy i często sporego zaangażowania, o cierpliwości nie wspominając. Krótko mówiąc – we Wrocławiu wypranie dywanu z trzyletnim stażem w pokoju dziecięcym to prawdziwy test charakteru. Czyszczenie wykładzin biurowych, również niejednokrotnie okazuje się być interesującym wyzwaniem, w szczególności kiedy jest ich 1000m2, a godzin na realizację zlecenia zaledwie 8. Szybkie i jednocześnie skrupulatne pranie wykładziny obiektowej to rzadka umiejętność, której opanowanie wymagało mnóstwa prób i błędów. Po latach jednak z dumą możemy stwierdzić, że wyczyszczona przez nas wykładzina czy dywan, oprócz walorów estetycznych zapewnia też możliwość przebywania w czystszym, zdrowszym środowisku. Środowisku przyjaznym nie tylko dla oczu, ale też płuc i oskrzeli.


Pranie wykładzin biurowych – zagrożenia cz. 1

October 29, 2018 Ecoshine

W przypadku wykładzin obiektowych stosowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu takich jak biura, duże sklepy, banki czy hotele zasadniczy problem może stanowić niewłaściwy dobór wykładziny. Niestety niejednokrotnie podczas zleceń wykonywanych we Wrocławiu spotkaliśmy się z problemem polegającym na kompletnym niedostosowaniu rodzaju wykładziny do natężenia ruchu panującego na obiekcie. Większość producentów podaje w specyfikacji swojej wykładziny do jakiego natężenia ruchu jest ona dostosowana. W większości przypadków jest to trzystopniowy podział: wykładziny dostosowane do małego, średniego i dużego natężenia ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr ponieważ brak wiedzy czy działania wynikające z pozornej oszczędności mogą doprowadzić do bardzo szybkiego wycierania się wykładziny w ciągach komunikacyjnych i uszkodzenia włókien które dają bardzo nieciekawy efekt wizualny ( w tym temacie przygotujemy osobny wpis jak zadbać o wykładziny w najbardziej narażonych na eksploatację miejscach). Niestety w wielu przypadkach spotykamy się z nadziejami, że to “tylko” brud jednak włókna wykładziny są już tak wytarte i przerzedzone, że można już mówić tylko o aspektach zdrowotnych związanych z czyszczeniem wykładziny ponieważ efekty wizualne na tym etapie są już naprawdę mizerne.

Drugim najbardziej istotnym problemem związanym z czyszczeniem wykładzin obiektowych jest usuwanie plam po kawie, które najczęściej powstają w obecności bardzo wysokiej temperatury i niezwykle intensywnych barwników, a połączenie tych dwóch czynników może prowadzić do trwałych przebarwień na wykładzinie ale temu tematowi poświęcimy również osobny, bardzo obszerny wpis.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z czyszczenia bardzo wysokiej klasy wykładziny, jak widać plamy po kawie i innych zalaniach nie były tutaj problemem a wykładzina nie jest wytarta nawet na wejściu mimo, iż w tym pomieszczeniu pracuje około 20 osób. Czyszczenie takiej wykładziny to dla nas prawdziwa przyjemność, a właściciel biura będzie cieszył się jej pięknym wyglądem przez długie lata, nie wstydząc się wprowadzania do biura swoich kontrahentów. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że oszczędność kosztuje:) Niestety doświadczenie mówi nam, że nie wszystkie wykładziny jesteśmy w stanie odnowić, niektóre z nich możemy tylko lekko reanimować, jednak zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami wystawionymi przez właścicieli tych dobrych i również nieco gorszych wykładzin:)


Czyszczenie skórzanych mebli i konserwacja skóry

November 2, 2016 Ecoshine

Do pielęgnacji naturalnej skóry nie należy używać płynu do mycia naczyń, mydła ani żadnych domowych detergentów, ponieważ mogą uszkodzić jej strukturę. Ten rodzaj materiału jest dość wymagający i potrzebuje szczególnej uwagi. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki meblowej. W sklepach znajdziemy środki przeznaczone do różnych gatunków skóry – gładkiej, anilinowej, semianilinowej oraz zamszowej – które różnią się zawartością składników aktywnych, sposobem działania oraz ceną. Wybierając jeden z nich, należy się upewnić, czy będzie się nadawał do mycia posiadanych przez nas mebli i przetestować niewielką ilość środka na niewidocznej na co dzień części tapicerki. Warto pamiętać, że do czyszczenia mebli skórzanych wykorzystujemy wyłącznie miękkie szmatki oraz szczotki o delikatnym włosiu, a przed rozpoczęciem pracy dokładnie odkurzamy wszystkie zakamarki. Zabrudzenia pojawiające się na skórze należy usuwać niezwłocznie, tak aby nie wnikały w strukturę materiału. Zlikwidowanie uciążliwych plam może niestety wymagać pomocy fachowca. ( żródło: https://allegro.pl/artykul/10-najlepszych-preparatow-do-czyszczenia-skorzanych-mebli-130737)

Warto zaznaczyć że nieodzownym elementem pielęgnacji jest jej konserwacja i nawilżanie po każdym dokonanym czyszczeniu ponieważ dzięki temu zabiegowi skóra zachowuje swoją elastyczność i nie pęka podczas użytkowania. Oczywiście zachęcamy aby raz na jakiś czas, pomijając codzienną pielęgnację, skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia tapicerki skórzanej która przyniesie zdecydowanie lepsze efekty. Dobrym przykładem jest zamieszczone poniżej zdjęcie 50/50 z czyszczonej przez nas kanapy skórzanej, która była regularnie doczyszczana przez właścicieli, a i tak udało nam się uzyskać spektakularną różnicę wizualną.


Pranie tapicerki samochodowej – czyszczenie podsufitki.

June 6, 2015 Ecoshine

Wspomniane w tytule czyszczenie tapicerki samochodu to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług pralniczych. Poza firmami wyspecjalizowanymi w czyszczeniu tapicerki usługę można wykonać również na każdej myjni – z lepszym lub gorszym skutkiem:)

Niestety wrzucając ostatnio w YT hasło “pranie tapicerki” nie znalazłem ani jednego filmu pokazującego prawidłowe wykonanie usługi. Najczęściej popełniane błędy to przemaczanie tapicerki mogące spowodować jej gnicie, szorowanie twardymi szczotkami oraz niewystarczające suszenie tapicerki. Najbardziej niebezpiecznym elementem jest jednak czyszczenie podsufitki – nieumiejętne wykonanie tego elementu może powodować odklejenie się sufitu. Poniżej przedstawiamy dwie charakterystyczne realizacje z czyszczenia podsufitki we Wrocławiu – podsufitkę po wybuchu coca-coli oraz sufit w samochodzie palacza.
Nasz nowy film – pranie tapicerki meblowej

May 13, 2015 Ecoshine

Mówi się, że obraz przekazuje więcej niż 1000 słów, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który prezentuje w przyspieszonym tempie jak pierzemy tapicerki meblowe – trochę trzeba się namachać 🙂


Czyszczenie mebli tapicerowanych

January 5, 2015 Ecoshine

Czyszczenie mebli

Czyszczenie mebli takich jak kanapy, sofy, narożniki i materace staje się usługą coraz bardziej popularną ze względu na rosnącą świadomość o zanieczyszczeniach znajdujących się w tkaninie oraz gąbce. Z usługi prania mebli korzystają już nie tylko alergicy stanowiący do tej pory najszerszą grupę odbiorców.  Pranie poprawia dodatkowo walory wizualne naszych kanap, sof i narożników oraz zmniejsza ich dalszą eksploatację.

Poniżej przedstawiamy kilka fotek wypranych przez nas mebli.

Zdjęcia poniżej przedstawiają czyszczenie alcantary, które klienci określają często jako renowację. Czytaj więcej…


Kilka słów na temat metod prania dywanów.

April 6, 2014 Ecoshine

W tym poście opiszemy z jakimi problemami można spotkać się podczas prania dywanów.  Na początek wymieńmy podstawowe grupy dywanów z jakimi mamy do czynienia:

DYWANY SZTUCZNE

Dywan zwany potocznie „sztucznym” to inaczej dywan syntetyczny stworzony z użyciem chemicznych włókien takich jak polipropylen, poliamid lub akryl. Materiały te powstają z ropy naftowej, a w fabrykach na masowej linii produkcyjnej robi się z nich dywany.

DYWANY WEŁNIANE tworzone najczęściej z wełny owczej, czasami wielbłądziej, dzięki gładkości włókien oraz właściwościom hydrostatycznym są bardziej odporne na zabrudzenia. Dodatkowo zawierają lanolinę, która pełni funkcję naturalnego impregnatu. Niestety duże zalania, które spowodują żółknięcie włókien dywanu wełnianego, mocno utrudniają pranie i są najczęściej niemożliwe do usunięcia.

DYWANY SIZALOWE produkowane są liści z agawy rosnącej w Afryce i Brazylii. Włókno sizalowe (sisalowe) jest bardzo wytrzymałe i odporne. Jedynym minusem tych dywanów jest ich szorstkość i twardość. Duże zalania powodujące żółknięcie włókien dywanu są w tym przypadku również bardzo trudne do usunięcia. 

Jakość każdego dywanu jest zależna od gęstości tkania, natomiast można stwierdzić, iż dywany syntetyczne są łatwiejsze w utrzymaniu, a ich pranie znacznie prostsze i bardziej efektywne od czyszczenia dywanów naturalnych do których codziennego utrzymania należy przywiązywać znacznie większą uwagę.

Tradycyjnie dorzucamy fotkę z prania ponad 20-letniego dywanu. Można pokusić się o stwierdzenie, że im starsze tym lepsze:)

Pozdrawiamy!


Pranie wykładzin biurowych – witamy po długiej przerwie.

March 28, 2014 Ecoshine

Od ostatniego wpisu minęły prawie dwa lata. Był to czas bardzo pracowity –  tysiące wypranych tapicerek, wykładzin oraz dywanów sprawiły, że zupełnie zapomnieliśmy o ambicjach prowadzenia bloga. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, iż regularnie zamieszczaliśmy posty z wykonywanych przez nas prac na FB – serdecznie zapraszam do odwiedzania naszego profilu – facebook/ecoshine.wroclaw

Na rozruszanie bloga przedstawiamy kilka zdjęć z usługi prania wykładzin biurowych we Wrocławiu.

Zdjęcia przedstawiające stan rzeczy przed i po wykonaniu przez nas usługi czyszczenia będą stanowiły główny wątek w naszych wpisach.

Pozdrawiamy!


 


Czyszczenie krzeseł biurowych

November 2, 2012 Ecoshine

Regularne pranie krzeseł w naszym miejscu pracy jest niemal tak samo istotne jak czyszczenie wykładzin – mimo, iż nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym obuwiem,są siedliskiem sporej ilości kurzu. Jeśli ktoś wątpi w ten fakt, proszę uderzyć dłoniom kilkakrotnie w siedzisko fotela i na nowo rozważyć potrzebę prania tapicerki. Jesteśmy w stanie wyprać nawet kilkaset krzeseł w ciągu doby gwarantując przy tym, że następnego dnia meble będą suche i gotowe do użycia.

Na koniec oczywiście kilka zdjęć z próbką naszych możliwości.

Pozdrawiamy!

 

 Skuteczne pranie tapicerek i wykładzin dla domu i biura

October 2, 2011 Ecoshine

Witam wszystkich miłośników czystości,

na początek pragnę wrzucić kilka realizacji prania tapicerki oraz wykładzin wykonanych przez moją firmę, aby nauczyć się płynnej obsługi bloga oraz poznać jego możliwości.

Plan jaki założyłem zakłada w pierwszej kolejności przedstawienie kilku podstawowych sposobów na radzenie sobie z uciążliwymi zabrudzeniami przy pomocy “domowych sposobów”, a następnie rozwinę temat czyszczenia specjalistycznego tapicerki oraz wykładzin dla osób posiadających ambicję pracy na profesjonalnych urządzeniach lub osób planujących otworzyć działalność o takim profilu, aby ustrzec ich przed popełnieniem podstawowych błędów.

PROBLEM NR 1 – PLAMY I ZALANIA

W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak usunąć plamy z wina, coli, kawy, soków owocowych, atramentu i wielu innych. Jedne z nich znajdują swoje zastosowanie, inne wydają się całkowicie absurdalne. W swojej “karierze” napotkałem setki przypadków w których opisywane w sieci metody pogorszyły tylko zaistniałą sytuację i sprawiały że zadanie stawało się bardzo trudne nawet przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Istnieje jednak jedna zasada, która jest podstawą walki z każdą plamą:

NIGDY NIE ZACIERAJ PLAMY – SKUP SIĘ NA JEJ ODSĄCZENIU POPRZEZ PRZYKŁADANIE PAPIEROWYCH RĘCZNIKÓW LUB ŚCIERECZKI Z MIKROFIBRY AŻ DO MOMENTU WYSUSZENIA PLAMY.

Czytaj więcej…