shutterstock_650651476

Czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej – Łódź z Ecoshine

Oferujemy pełne czyszczenie i pranie tapicerek samochodowych w sposób ekologiczny, naturalny i prośrodowiskowy. Odkurzamy i myjemy fotele, kanapy, podłogi, tapicerki drzwiowe, bagażniki i podsufitki. Dokładnie przecieramy elementy szklane i plastikowe.

Jak wygląda czyszczenie tapicerki samochodowej z Ecoshine?

Czyszczenie tapicerki samochodowej polega na 100% usunięciu zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie z miejsc trudno dostępnych dla standardowych odkurzaczy domowych. Posiadamy specjalistyczny sprzęt ze ssawkami z miękkiego włosia, który usuwa najmniejsze cząsteczki brudu w zakamarkach tapicerki. Specjaliści Ecoshine dostosowują wielkość ssawy oraz regulują jej natężenie mocy. Brud jest wciągany do odkurzacza przy nienaruszalności struktury powierzchni tapicerowanych. Czyszczenie tapicerki samochodowe w Łodzi jest wykonywane wyłącznie przez doświadczonych fachowców Ecoshine. Z obić usuwają oni brud, sierść, okruchy i włosy zagnieżdżone w splotach włókien. Pozbywają się również drobin piasku ze szwów materiałowych. Tapicerki samochodowe oczyszczamy dogłębnie we wszystkich elementach łączeniowych.

PODSTAWOWE PRANIE TAPICERKI
(fotel kierowcy,fotel pasażera, kanapa tylna)
160-180 zł
+ Tapicerka drzwi (tzw. boczki)200-220 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE AUTA
(fotele, kanapa, podłoga, tapicerka drzwi, bagażnik, podsufitka, elementy plastikowe i szyby)
300-350 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE AUTA + CZYSZCZENIE I IMPREGNACJA SKÓRY 350-450 zł
KOMPLEKSOWE PRANIE MINIVAN (np. Touran, Scenic, Zafira)400-450 zł
OZONOWANIE AUTA 50 zł
PAKIET SPA
(kompleksowe czyszczenie wnętrza auta + mycie detailingowe i aplikacja wosku)
Auta małe i średnie
499 zł

Auta duże
599 zł
Polerowanie i zabezpieczenie lakieru
CENNIK AUTODETAILING
SAMOCHÓD ZASTĘPCZY 79 ZŁ
Pranie kabiny TIR- a(wraz z łóżkami)450-600 zł
Dodatkowa impregnacja tapicerki poprzez nałożenie nanopowłoki50 zł / fotel
Pranie fotelików dziecięcych
Pranie + czyszczenie wózków
50-80 zł
100-120 zł
W jakich warunkach można prać tapicerkę samochodową?

Usługę z dojazdem do klienta w Łodzi wykonujemy tylko przy temperaturze powyżej 15 stopni – ta temperatura gwarantuje, że auto wyschnie samoczynnie w ciągu kilku godzin na lekko uchylonych szybach.

Ile trwa kompleksowe czyszczenie auta?

Wypranie całego auta od sufitu po podłogi zajmuje nam około 5 godzin. Pranie samych foteli i kanapy tylnej to usługa trwająca około 2 godzin.

Czy można wykonać czyszczenie podsufitki?

Wypracowaliśmy kilka bezpiecznych metod czyszczenia podsufitki w aucie które pozwalają nam wykonać zabieg ze świetnym efektem bez podejmowania zbędnego ryzyka. Robimy to regularnie przy zdecydowanej większości kompletów. Jeżeli podsufitka po wstępnych oględzinach już posiada oznaki opadania lub odklejania możemy odmówić wykonania tej części prac lub przeprowadzić je na odpowiedzialność klienta.

Czym jest ozonowanie?

Ozon jest środkiem silnie dezynfekującym – działa zabójczo na organizmy jedno- i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek, tj. bakterie, wirusy czy grzyby. Doskonale również radzi sobie z neutralizacją zapachów m.in. zapachu dymu tytoniowego. Dezynfekcja wnętrza samochodu odbywa się poprzez użycie dedykowanego generatora ozonu, po wcześniejszym upraniu tapicerki.

6 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :


  1. Dokładne odkurzenie i trzepanie wszystkich powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki samochodowej. Sprężone powietrze pozwala usunąć zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.
  2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Na tym etapie sprawdzamy też stabilność sufitu w samochodzie i dobieramy odpowiednią metodę czyszczenia.
  3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie najgłębszych plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie tapicerki.
  4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki samochodowej najpierw usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostawić osadu chemicznego. Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.
  5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki samochodowej rozpuszczonego brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Tak dogłębnie wypłukana tapicerka auta jest wolna od osadów chemicznych, które przy innych technikach przyspieszają ponowne brudzenie się wnętrza samochodu. Dodatkowo mamy pewność, że po wyschnięciu auta nie wyjdą żądne plamy i zacieki.
  6. Ozonowanie auta (opcjonalnie) – po wykonaniu wszystkich ww. czynności w samochodzie umieszczany jest generator ozonu, który dezynfekuje wnętrze oraz układ klimatyzacji.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki samochodowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Dodatkowo proces ten przyspiesza zastosowanie prania parowego i auto po usłudze kompleksowego czyszczenia wydajemy klientowi tego samego dnia.  Przy mobilnym czyszczeniu tapicerki, którego wykonanie jest możliwe w temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza, resztki wody odparowują samoczynnie w ciągu kilku godzin.