Empty living room with white wall in the background

Pranie i czyszczenie tapicerki meblowej – Łódź w idei ekologicznej

Szukasz renomowanej firmy, która oferuje ekologiczne pranie i czyszczenie tapicerek? Świetnie! Łódź to stała strefa naszej proekologicznej działalności. Z nami zadbasz o środowisko, ponieważ używane przez nas detergenty są wysokojakościowe i certyfikowane przez WoolSafe. Są one bezpiecznie dla ludzi, zwierząt i roślin. Naszą specjalnością jest czyszczenie i pranie mebli tapicerowanych. Łódź w nowoczesnej odsłonie ekologicznej to nasza nowa misja. Bądź w niej razem z nami!

Eko-środki i jakościowy sprzęt to gwaranty czystej tapicerki meblowej

W procesie czyszczenia mebli tapicerowanych pozbywamy się sierści zwierząt domowych, pyłów i włosów. Używamy w tym celu odkurzaczy najwyższej klasy. Ich ssawy wciągają wszystkie zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie. Czyszczenie sofy i kanapy sprawi, że nie znajdziesz w ich zagłębieniach najmniejszych okruchów po produktach spożywczych.

Pranie mebli tapicerowanych odbywa się metodą enzymatyczną. Polega ona na rozpuszczeniu, a następnie na wydobyciu brudu z już odkurzonej powierzchni. Tym sposobem nie dochodzi do zniszczenia delikatnych włókien materiałowych. Tapicerka meblowa jest myta detergentami enzymatycznymi przy użyciu odkurzaczy natryskowo-ssących. Stosujemy profesjonalne środki z serii Chemspec One Earth. Co nas wyróżnia na rynku? Pranie i czyszczenie mebli tapicerowanych jest wspomagane działaniem wysokoefektywnych szorowarek. Są wyposażone w zbiorniki ciśnieniowe wody, regulowane przez specjalistów Ecoshine. Te urządzenia nadają znamienitą jakość praniu i czyszczeniu kanap, na którą Łódź jak najbardziej zasługuje! Uskuteczniają one działanie biodegradowalnych detergentów o naturalnym składzie. Dzięki nim są lepiej rozkładane wszystkie cząsteczki organiczne brudu. Interesuje Cię ekologiczne pranie i czyszczenie sofy oraz wersalki? Nasze spraye enzymatyczne usuną z włókien wszystkie nawarstwione zanieczyszczenia.

Oferujemy profesjonalne pranie kanapy i foteli. Łódź posiada świetną infrastrukturę dojazdową, więc nasze usługi świadczymy od ręki. Mamy bogate doświadczenie w efektywnym myciu wielkogabarytowego sprzętu. Pranie i czyszczenie narożnika to dla nas żaden problem. Dajemy Ci gwarancję, że w zakamarkach meblowych nie znajdziesz ani jednej drobiny brudu. Jesteśmy naprawdę dokładni! Jeśli na Twojej tapicerce znajdują się plamy po kawie, również je usuniemy. Efektywne czyszczenie i pranie narożników to nasza codzienna praca, w którą angażujemy się w 100%. Dla nas liczy się najwyższa jakość świadczonych usług i zadowolenie klienta.

Renowacja mebli skórzanych – Łódź w sile eko-środków

Oferujemy również czyszczenie tapicerki skórzanej przeprowadzone pod okiem naszych doświadczonych specjalistów. Używamy detergentów przystosowanych wyłącznie do tego celu. Są one ekologiczne i biodegradowalne. Czyszczenie nimi skóry nie uszkadza delikatnych szwów meblowych. Środki Oczyszczają brudną powierzchnię, ale nie przecierają materiału. U nas możliwa jest również renowacja mebli skórzanych z użyciem specjalistycznych i prośrodowiskowych materiałów. Przywracają im pierwotny kolor i utracony blask.

Pranie kanapy

5 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :


 1. Dokładne odkurzenie powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki meblowej. Zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.
 2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Większość stosowanych przez nas środków posiada certyfikat Wool Safe, więc bezpiecznie czyścimy również naturalne włókna. 
 3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego wyciągamy najgłębsze zabrudzenia ale nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie mebla.
 4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki meblowej usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostał żaden osad chemiczny  Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.
 5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu pod ciśnieniem rozpuszczonego wcześniej brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Powierzchnie prane są w temperaturze ok. 50-60 stopni –zabija ona roztocza, a jednocześnie jest bezpieczna dla materiału.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki meblowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Po wykonanej usłudze materiał można porównać do prania po wirowaniu – w zależności od grubości splotu i stopnia zabrudzenia czas schnięcia to od kilku do kilkunastu godzin.

 • Jeżeli mebel pochodzi ze sklepu IKEA prosimy to zgłosić przy zamawianiu usługi, ponieważ nie wszystkie modele nadają się do prania.
 • Z materaców najczęściej nie schodzą plamy i przebarwienia – usługa ma wymiar higieniczny. 
 • Przy niestandardowym stopniu zabrudzeniu cena może wzrosnąć o czym zostaną Państwo poinformowani przed rozpoczęciem usługi.
 • Neutralizacja najtrudniejszych zapachów (np. moczu) jest płatna dodatkowo
PRANIE I CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ
kanapy/sofy 100-120 zł
poduchy tapicerowane5-10 zł/szt
funkcja spania w kanapie+30 zł
narożniki standard
do sumy boków 4,5 m
120-140 zł
narożniki duże 150-180 zł
narożniki w kształcie podkowy (litery U) 170-250 zł
fotele standard
fotele duże
30-35 zł
40-50 zł
fotele biurowe15 zł
krzesła
krzesła tapicerowane dookoła
15 zł
25 zł
pufy15-20 zł
DLA FIRM BEZPŁATNA WYCENA INDYWIDUALNA W CIĄGU 24H
CZYSZCZENIE MEBLI SKÓRZANYCHod 150 zł/kanapa
od 200 zł/narożnik
od 50 zł/fotel
CZYSZCZENIE SKÓRY - PEŁEN CENNIK
PRANIE MATERACÓW
Jedynka jednostronnie/dwustronnie
50/80 zł
Dwójka jednostronnie/dwustronnie 80/120 zł
W połączeniu z innymi usługami rabat 20% na czyszczenie materacy
Wezgłowie łóżka 80-100
Rama łóżka 50-70
Wózki dziecięce 80-120
Fotelik samochodowy 50-80
PRZY KOMPLEKSOWYCH ZLECENIACH OFERUJEMY NAJSZYBSZĄ REALIZACJĘ ORAZ PODSUSZANIE DMUCHAWĄ

Minimalna wartość zamówienia na pranie mebli w Łodzi to 100 złotych. 

Meble białe i bardzo jasne – pierwsze czyszczenie +50% – zachęcamy do zakupu usługi abonamentowej 

AKTUALNE PROMOCJE
 • Zamów usługę z sąsiadem, a oboje otrzymacie 10% rabatu na całe zamówienie lub darmowy dojazd poza granicę Łodzi
 • Przy zamówieniu usługi abonamentowej prania mebli 4 razy w roku płacisz tylko za 3 wizyty – jedno czyszczenie otrzymujesz GRATIS ( promocja stworzona i rekomendowana dla właścicieli białych i jasnych mebli).
 • Zamówienia dla domu powyżej 250 złotych – 10% rabatu na całą usługę
 • Zamówienia dla domu powyżej 400 złotych – 15% rabatu na całą usługę
 • Zamówienia dla domu powyżej 800 złotych – 20% rabatu na całą usługę
Czy stosowane do prania tapicerki meblowej środki są bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt?

Tak, są w zupełności bezpieczne dla wszystkich użytkowników czyszczonych powierzchni. Cały proces opiera się na technologii enzymatycznej, a nasz bazowy środek Chemspec DFC 210 One Earth jest wyprodukowany w 100% z naturalnych składników i jest bezpieczny nawet w przypadku bezpośredniego spożycia.
Mocniejsze odplamiacze stosowane są tylko punktowo przy najbardziej uciążliwych plamach (np. plamy pod długopisie, farbie, kleju ) i są następnie dokładnie wypłukiwane dzięki czemu nie pozostaje na meblach żaden osad chemiczny.

Jak długo schną meble po praniu tapicerki?

Czas schnięcia uzależniony jest od rodzaju materiału oraz stopnia zabrudzenia, który warunkuje ilość powtórzeń które musimy wykonać do uzyskania czystej wody z mebla. Czyszczoną tapicerkę można porównać do prania po wirowaniu – woda jest odsączona jednak potrzebuje od kilku do kilkunastu godzin do pełnego wyschnięcia.

Ile trwa usługa czyszczenia kanapy lub narożnika?

Średni czas prania tapicerki na meblu wielkości trzyosobowej kanapy lub narożnika to około godziny. Głównym determinantem nie jest jednak wielkość mebla, a stopień zabrudzenia i rodzaj materiału – te dwa czynniki mogą wpłynąć na wydłużenie procesu prania.

Jakie czynniki mają wpływa na ostateczną cenę usługi?

Wpływ na cenę usługi ma stopień zabrudzenia oraz rodzaj tapicerki zastosowanej na konkretnym meblu – te dwa czynniki wpływają na czas wykonania usługi oraz na zwiększone zużycie środków i odplamiaczy.

Jaka jest skuteczność ekstrakcyjnego prania tapicerki?

Jeśli usługa wykonana jest zgodnie ze sztuką tj. z zastosowaniem odpowiedniego pre-spreyu oraz profesjonalnego odkurzacza piorącego, który wypłukuje zabrudzenia pod ciśnieniem docierając aż do gąbki mebla, jest to zdecydowanie najskuteczniejsza technika dostępna na rynku. Jej skuteczności jest znacznie wyższa niż czyszczenie na sucho piankami do tapicerki które powodują jedynie głębsze wcieranie brudu i powinny być stosowane jedynie miejscowo.

Jak często prać meble tapicerowane?

Samo odkurzanie to po prostu za mało. Każdy dywan i wykładzina powinna zostać dokładnie wyczyszczona przynajmniej raz na dwanaście miesięcy. Dokładne głębokie czyszczenie nie tylko poprawia wygląd i zapach kanapy, dywanu czy wykładziny ale także wydłuża jego okres użytkowania. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska przedstawiła swoje stanowisko dotyczące tego zagadnienia w poniższej tabelce:

LICZBA DOMOWNIKÓW
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRANIA
2 osoby niepaląceraz na 6-12 miesięcy
2 osoby paląceraz na 4 miesiące
Rodzina z dziećmi raz na 6 miesięcy
Rodzina z dziećmi i zwierzętami raz na 3-6 miesięcy