Living room with four posters, yellow sofa and a coffee table

Profesjonalne czyszczenie tapicerki skórzanej w Ecoshine Wrocław

Regularne usuwanie brudu, kurzu oraz tłuszczu z powierzchni skórzanych to podstawa do utrzymania ich w dobrej kondycji. Firma Ecoshine oferuje czyszczenie tapicerki skórzanej we Wrocławiu przy użyciu najwyższej jakości środków, dających gwarancję zadowolenia. Wykonujemy czyszczenie zarówno mebli tapicerowanych jak i skór samochodowych. Samo czyszczenie skóry to jednak nie wszystko – bardzo ważna jest również impregnacja skóry, która pozwoli jej zachować swoją elastyczność i piękny wygląd na długi czas.

CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ
kanapy/sofy 150-170 zł
narożniki standard
do sumy boków 4,5 m
200 zł
narożniki duże 220-250 zł
narożniki w kształcie podkowy (litery U) 250-300 zł
fotele standard
fotele duże
60-70 zł
80-90 zł
krzesła20-25 zł
fotele biurowe20-30 zł
pufy20-30 zł
CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ W AUCIEod 250 zł
CENY ZAWIERAJĄ KOSZT IMPREGNACJI SKÓRY, KTÓRĄ WYKONUJEMY PO CZYSZCZENIU
W jakim okresie najlepiej czyścić tapicerkę skórzaną?

W przypadku skóry nie jest to aż tak istotny aspekt jednak uważa się, że gruntowne czyszczenie i konserwację warto przeprowadzić w okresie zimowym. Argumentem jest niekorzystny okres grzewczy dający suche i ciepłe powietrze w mieszkaniach przez które skóra jest narażona na nadmierne przesuszanie, które może prowadzić do jej pękania.

Ile trwa czyszczenie i konserwacja skóry?

W przypadku standardowej wielkości kanapy skórzanej to co najmniej półtorej/dwie godziny. W przypadku bardziej skomplikowanego układu i zazwyczaj większego stopnia eksploatacji skórzanej tapicerki samochodowej auta trzeba odstawić na jeden dzień roboczy.

Czy można wyczyścić lekko przetartą tapicerkę skórzaną

Nie jest to zabieg łatwy ale jest możliwy w przypadku niewielkich uszkodzeń. Jeżeli uszkodzenia są większe to czyszczenie może prowadzić to powiększania się obszaru uszkodzonej warstwy ochronnej. Dlatego tak ważna jest prewencja i właściwa pielęgnacja skóry, która uchroni nas przed zbyt wczesną koniecznością skorzystania z zabiegu renowacji tapicerki skórzanej.

Jak często czyścić skórę?

Generalnie im częściej tym lepiej ale zawsze przy użyciu dedykowanych i delikatnych środków czyszczących. Raz w roku zachęcamy natomiast do wykonania gruntownego czyszczenia, które jest gwarantem odpowiedniego odtłuszczenia skóry, a co za tym idzie właściwej aplikacji substancji konserwującej.

ETAPY CZYSZCZENIA TAPICERKI SKÓRZANEJ :


  1. Dokładne odkurzenie powierzchni to podstawa aby przeprowadzić profesjonalne i dokładne czyszczenie tapicerki skórzanej. Ten etap polega głównie na usunięciu przy pomocy odkurzacza i pędzelka lub sprężonego powietrza wszystkich cząstek stałych z łączeń i zagięć pomiędzy elementami.
  2. Czyszczenie właściwe – polega na dokładnym oczyszczeniu skóry przy pomocy dedykowanych środków o dopasowanym do zanieczyszczeń PH oraz szczotek z odpowiednim, naturalnym włosiem. Ten wieloetapowy proces prowadzony jest do momentu całkowitego odtłuszczenia powierzchni aby była ona gotowa na przyjęcie środka konserwującego.
  3. Impregnacja tapicerki skórzanej to ostatni i bardzo istotny proces pielęgnacji skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego impregnatu skóra zachowa swoją elastyczność , będzie mniej podatna na spękania oraz otrzyma ochronę przed promieniami UV które powodują utratę kolorytu. 
  4. Olejowanie skóry –jest to etap alternatywny dla skór starszych, powyżej ok. 7 roku użytkowania lub skór użytkowanych w suchym i gorącym klimacie. Dedykowane do skór oleje sprawiają, że nawet stara i spierzchnięta skóra może zyskać na elastyczności przez co znacznie wydłuży się czas jej docelowego użytkowania.

Po tak wykonanym czyszczeniu tapicerki skórzanej powierzchnie nadają się do użytkowania zaraz po wchłonięciu środków konserwujących ( zasada podobna jak w przypadku naszej skóry, która wchłania krem lub balsam). Jeśli będzie konieczny proces olejowania okres ten może się wydłużyć.