Living room with four posters, yellow sofa and a coffee table

Czyszczenie tapicerki skórzanej w Katowicach

Konserwacja tapicerki skórzanej jest niezbędna dla jej długotrwałej, pięknej prezencji. Osadzający się w jej porach niej kurz czy brud należy regularnie usuwać, w przeciwnym wypadku będzie on się na niej osadzać. Skutkuje to nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale także pogorszeniem się jakości skóry. W efekcie może ona nawet zacząć pękać. Z tego powodu warto zadbać o regularne i profesjonalne czyszczenie tapicerki skórzanej. Aby zapewnić jej optymalną ochronę, należy zadbać także o impregnację. W naszym przypadku jest ona już od razu wliczana w cenę.

Profesjonalna konserwacja skóry w Katowicach

Ecoshine to firma zajmująca się czyszczeniem skóry na terenie Katowic. Jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie, działającymi na rynku od ponad 10 lat. Oprócz kompleksowego czyszczenia zajmujemy się także między innymi impregnacją i renowacją mebli skórzanych w Katowicach. Sprawimy, że nawet stary i spierzchnięty materiał odzyska elastyczność i tym samym wydłuży swoją żywotność. Podczas czyszczenia tapicerki skórzanej na terenie Katowic wykorzystujemy wyłącznie specjalistyczne środki czystości, które doskonale radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Wykorzystywane przez nas produkty są sprawdzone i przyjazne środowisku, czego dowodem są posiadane przez nas certyfikaty.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki skórzanej w Ecoshine Katowice

Przy tapicerce skórzanej, aby utrzymać mebel w jak najlepszej kondycji należy regularnie usuwać brud, kurz i tłuszcz z jego powierzchni. Firma Ecoshine oferuję najwyższej jakości czyszczenie tapicerki skórzanej w Katowicach przy użyciu specjalistycznych środków, dających gwarancję zadowolenia i najlepszych efektów. Wykonujemy czyszczenie mebli tapicerowanych jak i skór samochodowych. Samo czyszczenie skóry nie jest jednak wszystkim co należy zrobić – impregnacja w przypadku kiedy chcemy zachować jej elastyczność i piękny wygląd na długi czas, jest kluczowa.

Ecoshine – profesjonalne czyszczenie skóry w samochodzie oraz mebli skórzanych w Katowicach.

Ogromną zaletą prawdziwej skóry jest jej porowatość. Właśnie dzięki temu skóra jest w stanie wchłaniać wodę i oddychać, a co za tym idzie komfort siedzenia jest dużo wyższy niż na podobnie wyglądającym skaju. Niestety to w tych porach zbiera się cały brud, który powoduje zdzieranie się warstwy ochronne, co może powodować trwałe odbarwienia i ułatwiać powstawanie pęknięć. Poza codzienną pielęgnacją i standardowym odkurzaniem zapraszamy co najmniej raz w roku na profesjonalne czyszczenie tapicerki skórzanej w Katowicach. Konsekwentne czyszczenie skóry i konserwacja pomogą przedłużyć jej żywotność i piękny wygląd.

ETAPY CZYSZCZENIA TAPICERKI SKÓRZANEJ :


  1. Dokładne odkurzenie powierzchni to podstawa aby przeprowadzić profesjonalne i dokładne czyszczenie tapicerki skórzanej. Ten etap polega głównie na usunięciu przy pomocy odkurzacza i pędzelka lub sprężonego powietrza wszystkich cząstek stałych z łączeń i zagięć pomiędzy elementami.
  2. Czyszczenie właściwe – polega na dokładnym oczyszczeniu skóry przy pomocy dedykowanych środków o dopasowanym do zanieczyszczeń PH oraz szczotek z odpowiednim, naturalnym włosiem. Ten wieloetapowy proces prowadzony jest do momentu całkowitego odtłuszczenia powierzchni aby była ona gotowa na przyjęcie środka konserwującego.
  3. Impregnacja tapicerki skórzanej to ostatni i bardzo istotny proces pielęgnacji skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego impregnatu skóra zachowa swoją elastyczność , będzie mniej podatna na spękania oraz otrzyma ochronę przed promieniami UV które powodują utratę kolorytu. 
  4. Olejowanie skóry –jest to etap alternatywny dla skór starszych, powyżej ok. 7 roku użytkowania lub skór użytkowanych w suchym i gorącym klimacie. Dedykowane do skór oleje sprawiają, że nawet stara i spierzchnięta skóra może zyskać na elastyczności przez co znacznie wydłuży się czas jej docelowego użytkowania.

Po tak wykonanym czyszczeniu tapicerki skórzanej powierzchnie nadają się do użytkowania zaraz po wchłonięciu środków konserwujących ( zasada podobna jak w przypadku naszej skóry, która wchłania krem lub balsam). Jeśli będzie konieczny proces olejowania okres ten może się wydłużyć. 

CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ
kanapy/sofy 150-170 zł
narożniki standard
do sumy boków 4,5 m
200 zł
narożniki duże 220-250 zł
narożniki w kształcie podkowy (litery U) 250-300 zł
fotele standard
fotele duże
60-70 zł
80-90 zł
krzesła15-20 zł
fotele biurowe20-30 zł
pufy20-30 zł
CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ W AUCIEod 250 zł
CENY ZAWIERAJĄ KOSZT IMPREGNACJI SKÓRY, KTÓRĄ WYKONUJEMY PO CZYSZCZENIU
W jakim okresie najlepiej czyścić tapicerkę skórzaną?

W przypadku skóry nie jest to aż tak istotny aspekt jednak uważa się, że gruntowne czyszczenie i konserwację warto przeprowadzić w okresie zimowym. Argumentem jest niekorzystny okres grzewczy dający suche i ciepłe powietrze w mieszkaniach przez które skóra jest narażona na nadmierne przesuszanie, które może prowadzić do jej pękania.

Ile trwa czyszczenie i konserwacja skóry?

W przypadku standardowej wielkości kanapy skórzanej to co najmniej półtorej/dwie godziny. W przypadku bardziej skomplikowanego układu i zazwyczaj większego stopnia eksploatacji skórzanej tapicerki samochodowej auta trzeba odstawić na jeden dzień roboczy.

Czy można wyczyścić lekko przetartą tapicerkę skórzaną

Nie jest to zabieg łatwy ale jest możliwy w przypadku niewielkich uszkodzeń. Jeżeli uszkodzenia są większe to czyszczenie może prowadzić to powiększania się obszaru uszkodzonej warstwy ochronnej. Dlatego tak ważna jest prewencja i właściwa pielęgnacja skóry, która uchroni nas przed zbyt wczesną koniecznością skorzystania z zabiegu renowacji tapicerki skórzanej.

Jak często czyścić skórę?

Generalnie im częściej tym lepiej ale zawsze przy użyciu dedykowanych i delikatnych środków czyszczących. Raz w roku zachęcamy natomiast do wykonania gruntownego czyszczenia, które jest gwarantem odpowiedniego odtłuszczenia skóry, a co za tym idzie właściwej aplikacji substancji konserwującej.