Empty living room with white wall in the background

Ecoshine Wrocław
Pranie / czyszczenie tapicerki meblowej – cennik

Efektywne usuwanie zabrudzeń z różnych powierzchni materiałowych wymaga użycia odpowiedniego sprzętu i środków. Firma Ecoshine oferuje pranie tapicerki we Wrocławiu przy zastosowaniu specjalistycznych metod, dających gwarancję skuteczności popartą opiniami klientów (sprawdź opinie na Facebooku i Google+). Dotyczy to zarówno prania mebli materiałowych, skórzanych, jak i materaców.
Rozpuszczenie zabrudzeń za pomocą specjalnych środków i wyssanie ich wraz z detergentem przy użyciu odpowiedniego sprzętu sprawia, że niemal natychmiast można zauważyć wyraźną różnicę. Oprócz zastosowania odkurzacza piorącego, rozprowadzamy m.in. enzymatyczny pre-spray, który pozwala na wstępne rozpuszczanie zanieczyszczeń.

Czyszczenie tapicerki we Wrocławiu

Pranie tapicerki to nieodzowny element dbania o powierzchnie, które służą nam na co dzień. Nawet w miejscach, w których nie widać dokładnie nagromadzonego brudu, zbiera się on z biegiem czasu i wskazane jest odświeżenie każdej powierzchni za pomocą specjalnego sprzętu. Nasi specjaliści działający we Wrocławiu znają się na różnorodnych zabrudzeniach, zarówno tych łatwych do wywabienia, jak i tych intensywnych. Oferujemy wachlarz odpowiednich metod czyszczenia powierzchni materiałowych.
Stosowana przez nas metoda ekstrakcji to jedna z najlepszych i jednocześnie coraz bardziej popularna metoda usuwania zabrudzeń. Czyszczenie tapicerki realizowane przez nas we Wrocławiu i okolicach obejmuje również efektywne odplamianie, usuwanie gum do żucia, plasteliny, zaschniętych resztek jedzenia, czy wosku. Meble, tak jak inne powierzchnie, potrzebują odświeżenia, bo służą nam latami.

Czyszczenie tapicerki – Ecoshine – Wrocław i okolice

Zamawiając usługę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest dany mebel, a także na rodzaj plamy i grubość materiału. Szczegółowe odpowiedzi na inne kluczowe kwestie widnieją poniżej. Na naszej stronie znajdziesz także wszelkie informacje na temat tego jak wygląda i ile kosztuje czyszczenie tapicerki, a informacja o tym znajduje się w sekcji cennik. Naszą siedzibą jest Wrocław. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Pranie kanapy

5 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :


 1. Dokładne odkurzenie powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki meblowej. Zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.
 2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Większość stosowanych przez nas środków posiada certyfikat Wool Safe, więc bezpiecznie czyścimy również naturalne włókna. 
 3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego wyciągamy najgłębsze zabrudzenia ale nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie mebla.
 4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki meblowej usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostał żaden osad chemiczny  Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.
 5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu pod ciśnieniem rozpuszczonego wcześniej brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Powierzchnie prane są w temperaturze ok. 50-60 stopni –zabija ona roztocza, a jednocześnie jest bezpieczna dla materiału.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki meblowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Po wykonanej usłudze materiał można porównać do prania po wirowaniu – w zależności od grubości splotu i stopnia zabrudzenia czas schnięcia to od kilku do kilkunastu godzin.

 • Z materaców najczęściej nie schodzą plamy i przebarwienia – usługa ma wymiar higieniczny. 
 • Neutralizacja najtrudniejszych zapachów jest płatna dodatkowo (np. mocz, wymiociny) 
PRANIE I CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ
pranie kanapy/sofy 110-130 zł
poduchy tapicerowane10 zł/szt
funkcja spania w kanapie+30 zł
pranie narożnika standard
do sumy boków 4,5 m
130-150 zł
narożniki duże
powyżej sumy boków 4,5 m
170-200 zł
narożniki w kształcie podkowy (litery U) 200-300 zł
fotele standard
fotele duże
35-40 zł
45-70 zł
fotele biurowe20-30 zł
krzesła
krzesła tapicerowane dookoła
15-20 zł
25-30 zł
pufy20-30 zł
PAKIET SPA DLA MEBLI
Pranie ekstrakcyjne + dezynfekcja parowa lub impregnacja lanoliną z jonami srebra
czyszczenie kanapy SPA200 zł
narożnik standard SPA230 zł
DLA FIRM BEZPŁATNA WYCENA INDYWIDUALNA W CIĄGU 24H
CZYSZCZENIE MEBLI SKÓRZANYCHod 150 zł/kanapa
od 200 zł/narożnik
od 80 zł/fotel
CZYSZCZENIE SKÓRY - PEŁEN CENNIK
PRANIE MATERACÓW
Jedynka jednostronnie/dwustronnie
70/100 zł
Dwójka jednostronnie/dwustronnie 100/150 zł
W połączeniu z innymi usługami rabat 20% na czyszczenie materacy
Wezgłowie łóżka 80-100
Rama łóżka 50-70
Wózki dziecięce 80-120
Fotelik samochodowy 50-80
PRZY KOMPLEKSOWYCH ZLECENIACH OFERUJEMY NAJSZYBSZĄ REALIZACJĘ ORAZ PODSUSZANIE DMUCHAWĄ

Minimalna wartość zamówienia na pranie mebli we Wrocławiu to 120 złotych. 

Meble białe i bardzo jasne – pierwsze czyszczenie +50% – zachęcamy do zakupu usługi abonamentowej 

AKTUALNE PROMOCJE
 • Zamów usługę z sąsiadem, a oboje otrzymacie 10% rabatu na całe zamówienie lub darmowy dojazd poza granicę Wrocławia
 • Przy zamówieniu usługi abonamentowej prania mebli 4 razy w roku płacisz tylko za 3 wizyty – jedno czyszczenie otrzymujesz GRATIS ( promocja stworzona i rekomendowana dla właścicieli białych i jasnych mebli).
 • Zamówienia dla domu powyżej 300 złotych – 10% rabatu na całą usługę
 • Zamówienia dla domu powyżej 450 złotych – 15% rabatu na całą usługę
 • Zamówienia dla domu powyżej 800 złotych – 20% rabatu na całą usługę
Czy stosowane do prania tapicerki meblowej środki są bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt?

Tak, są w zupełności bezpieczne dla wszystkich użytkowników czyszczonych powierzchni. Cały proces opiera się na technologii enzymatycznej, a nasz bazowy środek Chemspec DFC 210 One Earth jest wyprodukowany w 100% z naturalnych składników i jest bezpieczny nawet w przypadku bezpośredniego spożycia.
Mocniejsze odplamiacze stosowane są tylko punktowo przy najbardziej uciążliwych plamach (np. plamy pod długopisie, farbie, kleju ) i są następnie dokładnie wypłukiwane dzięki czemu nie pozostaje na meblach żaden osad chemiczny.

Jak długo schną meble po praniu tapicerki?

Czas schnięcia uzależniony jest od rodzaju materiału oraz stopnia zabrudzenia, który warunkuje ilość powtórzeń które musimy wykonać do uzyskania czystej wody z mebla. Czyszczoną tapicerkę można porównać do prania po wirowaniu – woda jest odsączona jednak potrzebuje od kilku do kilkunastu godzin do pełnego wyschnięcia.

Ile trwa usługa czyszczenia kanapy lub narożnika?

Średni czas prania tapicerki na meblu wielkości trzyosobowej kanapy lub narożnika to około godziny. Głównym determinantem nie jest jednak wielkość mebla, a stopień zabrudzenia i rodzaj materiału – te dwa czynniki mogą wpłynąć na wydłużenie procesu prania.

Jakie czynniki mają wpływa na ostateczną cenę usługi?

Wpływ na cenę usługi ma stopień zabrudzenia oraz rodzaj tapicerki zastosowanej na konkretnym meblu – te dwa czynniki wpływają na czas wykonania usługi oraz na zwiększone zużycie środków i odplamiaczy.

Jaka jest skuteczność ekstrakcyjnego prania tapicerki?

Jeśli usługa wykonana jest zgodnie ze sztuką tj. z zastosowaniem odpowiedniego pre-spreyu oraz profesjonalnego odkurzacza piorącego, który wypłukuje zabrudzenia pod ciśnieniem docierając aż do gąbki mebla, jest to zdecydowanie najskuteczniejsza technika dostępna na rynku. Jej skuteczności jest znacznie wyższa niż czyszczenie na sucho piankami do tapicerki które powodują jedynie głębsze wcieranie brudu i powinny być stosowane jedynie miejscowo.

Jak często prać meble tapicerowane?

Samo odkurzanie to po prostu za mało. Każdy dywan i wykładzina powinna zostać dokładnie wyczyszczona przynajmniej raz na dwanaście miesięcy. Dokładne głębokie czyszczenie nie tylko poprawia wygląd i zapach kanapy, dywanu czy wykładziny ale także wydłuża jego okres użytkowania. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska przedstawiła swoje stanowisko dotyczące tego zagadnienia w poniższej tabelce:

LICZBA DOMOWNIKÓW
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRANIA
2 osoby niepaląceraz na 6-12 miesięcy
2 osoby paląceraz na 4 miesiące
Rodzina z dziećmi raz na 6 miesięcy
Rodzina z dziećmi i zwierzętami raz na 3-6 miesięcy